Споделена история от Тинейджърски

Каква музика слушате
Правя анкета, поради това, че ми е интересно каква музика слушате. В класа ми слушат кючеци и азиатски изпълнители (учудих се, особено за последното). Аз слушам различна музика. Основно от периода 1991-2018

Коментари

1-50 от 56

1.   Аз слушам всякаква музика - рок, пънк, метъл, кпоп и т. н., но най-вече класическа и от 50's до 90's
Момиче 14г.

2.   Всякакви видове метъл, най- вече траш, хеви, пауър метъл, също и блек и НСБМ, дет, симфоничен, понякога и фолк метъл, рок, спийдкор, дъбстеп, метълстеп, понякога хейткор и понякога класическа музика, много рядко поп и то не повече от 15 песни.
Хип хопът е готин, но рядко го слушам.

Black Sabbath

3.   Само метал!

4.   Рок, метъл неща от сорта на Deep Purple, Led Zeppelin, Metalica, AC DC, Pantera и много други. Склонен съм да слушам и много други стилове като Рап, Поп. и чалга но само ако е от старите класики. Оценявам много добрия инструментал понеже свиря на китара.

5.   Nirvana и Guns n roses.

6.   Аз слушам предимно от 20-ти век, слушам рок, поп, джаз, ранните електронни като Жан Мишел Жар и Вангелис, но това което най много обичам са мелодиите от стари френски и италиански филми, на композитори като Еннио Мориконе, Франсис Ле, Стелвио Чиприани и много други, общо взето не познавам хора които да слушат като моята музика. Сега са на мода едни испански боламачи без никаква емоция и дълбоко чувство, не мога да ги слушам. Въпреки че повечето от живота ми е преминал в 21-ви век 20-ти ме привлича все повече и повече. Забелязвам че доста хора слушат това което е модерно в момента не защото им харесва, а някак си за да се чувстват част от настоящето, отричат всички стари песни само и само за да са модерни. Такива хора обикновено не са музикални, образно казано каквото им сипеш в купичката си го изяждат стига да пише че е ново и модерно. Новото и модерното утре ще е старо също както и старото някога е било модерно, и ние трябва да го оценяваме по качество, някой човек си е седнал на гъза и е написал хубава песен, след 100, след 200, след 1000 години тя пак ще си е хубава, няма да се измени. Някои ще кажат сега че отричам новата музика, не е така, отричам стиловете, визията и цялостното тежкарско напудрено НЕ емоционално съдържание, което залива от всяко модерно радио и всяка телевизия. Иначе слушам и нова музика, но я слушам от частни канали в ютуб, където хора сами без фанфарите на развратения шоубизнес създават качествена музика. Мисля че има и други хора по света на които вече им идва в повече от ала бала и електронни песнички с безброй ефекти фойерверки и нагъзени разпоретини, именно за това портогалеца спечели евровизия.

7.   Ами аз слушам всичко стига да ми хареса. Не си падам много по БГ рап и като цяло онези фъкбойски рапове които са: 50% autotune, 50% хубав бийт. Чалга слушам само е така за да се лигавя с приятели иначе не я слушам. Също и тези: Тита, Дара, Гери Никол... Също не ми допадат. Но като цяло всичко.

8.   Чалга предимно.

9.   Здрасти. Аз слушам поп, предимно английски. Адел, Кейти Пери, Ариана Гранде, Тейлър Суйфт, Ед Шийрън и др.

10.   Всичко стига да ме кефи, но най - много блус

11.   черноооооооооооооо<33333 основно Lil Uzi Vert

12.   Инструментална, английски метъл, английски поп, от време на време бг рап (не криско или някой известен -denyo много повече ми харесва), често слушам викингска музика, немски метъл, soundtrack на игри и така

13.   Поп музика :)

14.   Именно азиатски изпълнители — но не корейски, а китайски (кантонски) от 80—те и 90—те. Източната музика превъзхожда западната.

15.   Различна музика, като теб, периода също е този.
Предимно рок/метъл, дъбстеп/електронна, рап. Общо взето всичко, стига да ми харесва. :)

16.   Честно казано досега съм слушала различни стилове. По едно време слушах само рок, после поп, а сега съм основно на кпоп :D

17.   БГ естрада - като се започне с Росица Кирилова

18.   Да, България, както винаги е с 15 години назад с модата си....

19.   Ж, 19:

Предимно джаз, соул, блус, музика от периода 1940-1980, класическа, авангардна.
Изпълнители като Франк Синатра, Елвис Пресли, The Beatles, Nina Simone, Ben E. King, Ray Charles, Aretha Franklin, Lionel Richie и много, много други.
От модерните изпълнители - Стромае, Amy Winehouse, Marilyn Manson, Zaz, Eminem, Ed Sheeran и т. н.

20.   Слушам радио "Витоша", радио "Веселина", понякога програма "Хоризонт", радио "Варна"! А твоите съученици кои радиа слушат? Най-вероятно Радио "Вероника", честота 96. 70MHz, мощност на предавателя 900W и Пернишкото радио "Ултра"! Честота 107. 90 MHz, мощност на предавателя 100W-приема се и в София!

21.   Като цяло и аз слушам всякакъв вид музика, стига да ми харесва, но най много слушам класически рок - Ac dc, Guns n' roses, Metallica. Напоследък слушам и много Coldplay.

22.   Аз слушам Lil Uzi Vert, Joey Badass, Tyler the Creator, Future, The Rolling stones и Lana Del Rey. Чалга само, ако съм навън някъде иначе не.

23.   Аз съм на 15 години и слушам, рап, поп, латино, испанска музика и понякога естрада.

24.   Lana Del Rey, Lorde, Zayn, Marilyn Manson има и други изпълнители, които слушам, но сега не мога да се сетя :)

25.   Take That, East 17, Backstreet Boys, Blue, Nsync, Five, Boyzone, New Kids On The Block и др.

26.   Номер 18 какво имаш предвид? Аз се интересувам от музика и следя много бг изпълнители. Да ти кажа повечето имат сходни неща с чуждестранната музика. Бг рапа(според мен трагедия) прави това което в Америка правят в момента. Готин бийт и припев, а останалото както дойде. Даже и в чалгата се опитват да докарат по-модерно звучене(не всички разбира се). Българският поп няма смисъл даже да го споменавам, ама ще го направя, то си се знае, че правят това което е модерно в момента. Сега вече всичко е до хората на кой какво му харесва. Надявам се да съм успял да променя твоят мироглед.

27.   Предимно поп и поп-рок :)

28.   От автора :До 20: На 96. 7 при мен няма нищо.

29.   Аз слушам Ed Sheeran, Michel Jackson, Modern Talking, Katy Perry и др. Харесват ми и 3-4 испански и румънски песни и 3 гръцки ☺️. А от класа някои слушат чалга

30.   Аз съм нещо като thug, слушам само рап-Cardi B, Lil Pump, 21 savage, Gucci Mane, Xxxtentacion, Migos, Kendrick Lammar, Nicki Minaj..
Иначе преди съм слушала всякакви стилове-чалга, pop, kpop, трапове, метъл.. Честно казано трап и рап са моите стилове, може би защото аз обичам ритмичните песни, мразя бавни и спокойни.
Само аз ли когато слушам рап се чувствам лоша и ми се пуши трева lmaoo

31.   Попфолк си слушам главно, не ме е срам да го заявя директно, макар че съм почти на 28... и едва след него вече иде всичко останало, по-точно, след попфолка са ми такива като Криско, Тита и други някои още български, и чак след туй западната музика, и то май по-старата де, тъй като напоследък доста слушам Радио 1(нищо че там ежедневно въртят вече до втръсване 15-20 песнички, повечето от тях може би хубави нали, от едно време, ма то омръзва в един момент бе, не разнообразяват съвсем онова, което звучи в ефира на радиото), ама и по някои съвременни такива си падам, на по-млади американски и западни изпълнители! ... Но попфолка си ми е на първо място, все пак у България живеем, и според мен човек малко трудно би могъл да се изолира от него(освен ако не живее на територията на страната), но това вече е друга тема за размисъл! ...

32.   автора: Забравих да уточня, че песните са от 90-те, които слушам са евроденс и по-рядко рап, а от новите песни поп и понякога поп-рок. Английски поп основно. Ех, как развалиха българската музика. (и чуждата де, но... ) Преди няколко години в телефона ми имаше основно българска музика и 1 английска, а сега е обратното (даже нямам нито 1 българска). Песните през 2012 и 2013 бяха по-добри (българските), а чуждите бяха хубави през 90-те.

34.   До 31: Чалгата не е българска музика, а сръбска музика (даже май не е музика, но...). Българската музика е автентична, както и рап и естрада. Това е българската музика, както и парчета като Sunbeams.

35.   Дет, Блек(ДСБМ), Хеви, Мелодет, детграйнд, хард рок и още доста видове и подвидове метъл. Различно от метъл слушам deepeche mode, basshunter и подобни.
_(ThE L W0lF)_

37.   Само House music! и моля ви не бъркайте Хауса с Техното. Техното в повечето случей е за наркомани и хора с хапчета :D

38.   Айде кажете че чалгата не е българска музика. Поп-фолк е жанр, включващ индийски, сръбски, гръцки, турски, арабски и като цяло ЧУЖДИ МОТИВИ. На арабски шалга е музика, затова му викаме чалга. Поп-фолкът днешно време е за весели и щастливи, доволни хора от живота. Пее се за любов, така както в поп песните, а това че е по-ритмична не виждам какъв проблем е? Предстои ми да раждам дете, никога няма да го направя ограничен човек така, както вие ограничавате ооколните. Ще слуша от класическа музика, до чалга. Нека все пак си припомним, че днешната музика не е.. Радка пиратка стил.

39.   Аз слушам предимно модерно кънтри — FGL, Luke Bryan, Parmalee, Sam Hunt, Kelsea Ballerini, Taylor Swift, Blake Shelton и други

40.   Ами рок, класическа, поп (ама не като онзи), малко електро, джаз...
Момиче, 13 години.

42.   До 37: А каква е разликата?

44.   К-ПОП!

45.   Абсолютно всичко - чалга, метъл, хип-хоп, хаус, фолк и т. н. Обичам да се забавлявам, затова музиката ми харесва и искам тя да радва и хората около мен.
М17

47.   Слушам главно бг. рап тезии мъра бейби БНР Димчоуу и дамм, чат пат чалга, трап, поп :)

48.   Aз слушам предимно рок и к-поп (малко отблъскващи се жанрове лол) Харесвам групи като Set it off, Red, Breaking benjamin, The cab... Дори няма да започна да изброявам к-поп групи хД

49.   LIL UZI VERT

50.   Слушам английски поп kpop, jpop и cpop.

51.   евроденс и поп а иначе песните през 60те до към 2000те са хубави

53.   Слушам предимно поп музика, любимите ми изпълнители са Kerli и Selena Gomez <3 :)

М20

54.   Слипнот, Металика, Айрън Мейдън, Систъм оф даун
като съм малко по-улегнала и щастлива от време на време Лана Дел Рей слушам

55.   Young thug, Gucci mane, MBT, SKG, Tyler the creator, Mac miller, $uicideboy$, Kanye West, Future, Migos, Kodak Black, Asap Rocky, Жлъч, Секта, Wu-Tang Clan

57.   Аз слушам абсолютно всякаква музика. Всичко, за което се сетиш:поп, чалга, рок, метъл, хип-хоп, хард рок, от време на време кънтри, диско, класическа също, защото свиря на пиано, но не само заради това и изобщо всякаква. Естествено, изпълнителите са от голямо значение.

1-50 от 56