Споделена история от Тинейджърски

Тормоз в училище
На 13 години съм, момче. Сега съм 7 клас. От 6 клас ме тормозят (всъщност и 5 клас ме тормозиха, но по-малко и по-рядко). От училището знаят за това, но не предприемат никакви мерки, а са длъжни. Тормозът е ежедневен (почти всеки ден). Въпросът ми е какво да правя и защо никой не взима мерки.

Коментари

1.   Миличък, прекрасно те разбирам, защото и аз съм била жертва на тормоз в основното училище! Децата понякога могат да станат истински зверове! Момчетата ме подиграваха, обиждаха ме, в първи класа ме затваряли в съблекалнята и в шкафа за загубени вещи беше ужасно, а в 7 клас ме биеха с юмруци с летвите от чиновете, ритаха ме. И всичко това само, защото бях малко по - затворено дете нищо друго не им бях сторила! Прибрах се един ден разстроена вкъщи разказах всичко на дядо той се обади в дирекцията и въпросните бяха наказани цял месец да чистят училището. Не ме докоснаха повече до края на годината, но се заканваха дойде ли 15 юни да си отмъстят така че на завършването ходих с нашите да си взема бележника. В следващия си клас от 8 до 12 началото също не бе леко но там поне нямаше бой постепенно нещата се пооправиха и поне там получих що годе човешко отношение. Колкото до старите ми съученици сега са се променили все пак сме вече на по 24 почти 25 години, но дори сега да не се държат вече лошо с мен аз още не мога какво ми причиняваха едно време и затова миналата, когато правеха събиране не отидох не можех да седна на маса с хората, които ме биеха и обиждаха. Имаш два варианта ако положението е много непоносимо за теб да говориш с вашите да те преместят втория срок в друго училище, дори за един срок да е щом е в името на спокойствието ти си заслужава, вторият е да стискаш зъби до края на годината и когато дойде време за кандидатстване да проучиш внимателно къде планират да учат останалите, за да не попаднеш отново в един клас с омразните същества. На тях все някога с годините ще им дойде акълът като на бившите ми съученици и ако тогава тръгнат да те канят на събиране на класа не отивай, за да не си припомняш миналото!

2.   Аз не виждам друг изход от ситуацията, освен да се самоубиеш. Просто... това е най-бързото и може би единственото решение...
Дрън-дрън та пляс
Сега наистина, не обръщай внимание на такива неща, нека те дразнят... да не те интересува
Щом продължават толкова дълго време, явно им се връзваш и им правиш кефа... стоп! Отбягвай това...
Такива дразнители търсят докачливи хора, за да се гаврят с тях, което им доставя удоволствие (по начин, който така и не разбрах)...
Аз съм на 18г, от първи клас насам ме дразнят за квоо ли не... едва преди 3-4г спря да ми пука тотално, какво говорят хората за мен
Повярвай ми, животът ми стана много по-лесен :)

3.   Аз бях в същото положение, съученици се удряха и унижаваха пред очите на учителите, а учителите се правеха че не виждат.
В десети клас събрах смелост и се оплаках пред директора и педагогическия съветник. Не, че им пука за мене но не искат скандали в училището и за това взеха мерки. Тормоза престана.

4.   От автора до 3: Постоянно им казвам, но не взимат мерки. До 1: Остават в същото училище.

5.   От автора : А как ще коментирате това, че никой не взима мерки?

6.   Авторе, аз съм била жертва на тормоз в продължение на 7 години! Ето как постъпих аз! Вместо да им мълчиш насреща, почваш да им отвръщаш, така те ще се озлобят още повече, а ти ги записваш с телефона си какво ти казват и как тръгват да те бият и след това отиваш при директора с вашите! Понеже дори и тогава няма да има ефект /директорите не им пука/, казваш им, че ако не се вземат нужните мерки, тези записи ще попаднат в медиите, което ще е удар по авторитета на училището и да видиш тогава какви загрижени ще станат за тебе! Естествено записите трябва и на компютъра да си ги прехвърлиш, че гаранция ти давам, ще се опитат да ти ровичкат в телефона да ги изтрият.
Не ги слушай горните коментари, само по съветите им разбирам, че не са били тормозени наистина.
Ж19

7.   Това, че не взимат мерки е нещо отвратително и гадно, но напълно нормално при положение, че сме в България, не ме разбирайте погрешно, аз обичам родината, но фактите са си факти и мен от 5-7 клас ме тормозеха и то бях в училище което се водеше измежду най-елитните в града и то в голям град, оплаквах се на педагогическата съветничка три години, но тя винаги повтаряше, , Защо, не дойдат да дразнят мен? ", класната ми беше готина, като човек, но и тя не предприе много мерки единствено 6 клас, на няколко от дразнителите им беше да 10 допълнителни задачи, на фона на всичко което направиха, това е нищожно наказание. По-късно в 7 клас до толкова беше ескалирало положението, че ни закараха при директорката и ни накараха мен и дразнителите, да подпишем някаква декларация(която, беше написана на ръка), че няма да се обижда ме и бием, иначе сме щяли да получим забележка от директора (всъщнос те ме обиждаха, аз само им отвръщах и се опитваха да ме бият, ама второто не им го позволявах), нищо не се промени само първите седмица и половина се сдържаха и после пак същото и никой нищо не направи, е класната развали успеха на един от тях, ама това беше, защото преписваше и беше арогантен към нея и към другите, според мен не предприеха мерки, защото смятаха, че сме си играли и, че това са детски работи, но не бяха, това си беше, чист психически тормоз, на ниво на което полицайте използват, за да разпитват престъпници и бих казал ми остави трайни белизи. Причината родителите ми да не ме изместят, беше, че бях в паралелка в която се влизаше с изпит, но това няма общо с темата... Сега съм 9 клас, в друго училище, което се води най-елитната гимназия в градът, имах късмет и попаднах на по свестен клас, дразнителите са по-малко и не са толкова добри, е има един, който е по-добър от всички, коити някога съм виждал, но няма да задълбавам, разликата е, че сега учителитене само, че не ти помагат, ако някой прилага психически турмоз, а понякога дори и им помагат в това да те онижят, дали без да искат, дали нарочно си е въпрос то човек, даже мога кажа неща, което звучи брутално иронично, госпожата ми по-психолгия ми приченява психически тормоз, дори, веднъж педагогическата съветничка и заместник директорката, ме нападнаха психически, претендирайки, че ми обясняват, някакви неща, че съм имал много забележки и щяли, да ме накажат, за зъбележки съм си виновен аз до някъде, но и съочениците ми, които са големи порти, особенно момчетата, та зам. директорката и педагожката, още претендираха, че държалнагло, а единственото което направих е, че спокойно си стоях и подържах хубав, очен контакт със задържане до 7 секунди, което е почти перфектно истината е, че аз съм устат и, когато има нещо го казвам в очите, но те всячески се опитваха да ме заглушът, дори по-най примитивният начин, чрез прекъсване. Нека да се върнем, на темата с дразненето, в гимназията, не се намесват вероятно, защото смятат, че сме големи и трябва да се оправяме сами, за физическото насилие е друг въпрос, там взимат мерки, защото трябва да пазят вече, , уж" доброто име на училището. Иначе ето го и следния парадокс от 5 клас до 7 клас, не ти помагат, защото смятат, че е "детска" работа, а в гимназията ни смятат вече за, , големи". Казвам всички тези работи не за да отчая автора или другите четящи, моя коментар, аз за да покажа на какво ниво е образователната система в България, истината е, че на авторитетите в училищата не им пука за това да ли се чувствш добре в училище, единствно то за което им пука е за името на училището, ако е от по-елитните и за тяхните собствени места. Те са малко, като владетелите от средновековието и античноста, те са обеждавали народа, че са избрани, по божия воля и ако, някой, който, не е от техния ранг или по-висш, се осмили да спори с тях дори да е прав, ще бъде приет, като злодей, защото владетелят изпълнява "божията" воля и аско спориш с него то все едно спориш с бог е и авторитетите в училищата искат да бъдат приемани по този начин, но за разлика от владетелите през средновековието и античността, те не се интересувт и грам от това, как са тяхните "подъници", оставят слабите да бъдат мачкани от силните, групата да мачка самият, намесват се само ако са принудени или тяхните интереси или името на училището са замесени. Моят съвет към теб авторе е да станеш силен, ако те обиждат опитай се да преглътнеш, ако не се търпи, обиди ги и ти бъди устат, аз имам късмет, че съм такъв по природа, ако не си опитай се да станеш такъв, та ако не можеш да търпиш обижда ги като луд дори да са повече от теб, пак можеш да ги надприказваш, псувай ги, обиждай ги, но не так, че да им правиш кеф, обиждай така, че да ги заболи, но, ако не искаш да се биеш, не прекалявай с това ето например в 6 или 7 клас един ме дразнише и на мен ми писна, него вият баща е бивш политик, но е починал и за това му казах, нещо от сорта, че баща му е крадял, цял живот от държавата, усмивката от лоцето му изчезна намръщи се и млъкана, няколко души посе ме гледага възмотено, но на мен не ми пукаше. Ако не стане и с обиди или просто неможеш да турпиш това, че някой те обижда, ти търсиш начин да му отвърнеш, но не успяваш, а той продължава да се хили "мазно", посегни, да точно така набий го/ги, но в никакъв случай, ако е момиче, иначе, ако емо момче набийго яко (, но не забравяй, че това е крайна мярка, не се бий за нищо), бий се дори и ако знаеш, че не можеш да победиш, така може да провокираш някой неврон в малките мозъчета на дразнителите да светне и да си кажат, , , Аха, занчи аз го дразня и после ме боли, да спечелих, но все пак ме заболя може би не си струва да се забъвлявам, но поле да ме боли, май трябва да спра" иначе, ако все пак искаш да победиш, срещу много противници или срещу някой, твърде здрав, можеш да викнеш приятели да ти помогнат, може и по-голям брат, а ако е не възможно да си викнеш помощници, може да използваш хитрост или някой предмет(пръчка или стол), само гледай да не ги удряш силно в глават с предмет или в очите с нещо като пръчка, защото можеш да ги убиеш или осакътиш, иначе също можеш да зпишеш някой боен спорт и малко от малко да се научиш да се биеш. Знам, че подстрекавам към насилие(макар и само като краем варянт), но много моля бъде приет този коментар, защото мисля, че това е много важен съвет, който авторът и много други бих нарекъл жертви на българскта образователна система трябва да получът. Знам, че се получи дълго(въпреки, че спестих подробности), написах коментара с много желание. Пожелавам късмет на автора и на всички в подобно положение.

8.   Към номер 6 от номер 1 : Според теб да те налагат с дъски от чинове, да те използват като боксова круша и да те наричат животно нищо ли е ? До ден днешен искам ако мога да изтрия всичките си спомени от основното училище ама не мога за жалост .

9.   От автора : До 6: Моят компютър е много бавен, а и не знам как става, но все пак благодаря. До 7: Няколко момичета са и упорито ме дразнят и тормозят

10.   От автора до 6: Аз мога да си сложа парола/фигура на телефона, така няма да ги изтрият

11.   От Номер 7: Щом са момичета не им посягай при никакви обстоятелства, но изпълни останалите ми съвети, като те обидяд, до толкова, че не можеш да си стоиш, ги обиждай и ти, ама тъка болезнено, че наистина да ги засегне, вземи пример от историята която ти написах, за това как засегнах онзи с бащата политик. Късмет!!!

13.   От автора до 11: То сега е малко по-спокойно, защото отсъстват някои от тях, но после сигурно пак ще ме тормозят. И между другото не става въпрос само за обиди

14.   Почвай да ги биеш. Ако те привикат директорите кажи, че самите те са виновни, че са те изоставили и ти сам си се защитил. Бой това му е решението. Ще имат респект към теб. Останалите коментари ги заври в кошчето. Бой му е майката.

15.   Тези простачки те харесват, ама ги е срам да ти кажат и за това те тормозят. Някои глупаци се изрязяват по този начин. Съветвам те да поговориш с тях в очите да ги изобличиш, да ги попиташ защо се държат така с теб? Каква е причината? И ако има някаква да се разреши и да се спре тормоза. В някой ситуации е добре сам да се оправяш, защото понякога на другите не им пука за проблема ти и гледат да претупат работата. Тези момичета виждат, че си кротко и добро момче и се възползват от това като ти прилагат психическо и физическо насилие такива болни мозъци като тях се чудят какво да правят и кой да наранят. Спокойно смятам, че всичко ще се оправи, пък и тези й да не си вземат поука по-добре се премести в друго училище.