Споделена история от Тинейджърски

Носът ми
Здравейте, аз съм момиче на 16 години и съм комплексирана заради носът ми. Подигравали ми са се няколко човека за това и аз заради това толкова много вникнах в него и се комплексирах. Като гледам на всички други около мен колко са хубави и аз още повече се комплексирам и ненавиждам. Срам ме е вече да разговарям с другите на моята възраст, защото си мисля че ме гледат само там. Срам ме е дори и с момчета да се заговоря, защото си мисля че като ме видят и ще се откажат.. Вече какво ли не си мисля да правя. Замислих се да си го оперирам и даже си казах че като порасна ще си го оперирам понеже струва и много парички, но не знам как ще издържа дори докато навърша 18 години апък не знам за повече наистина защото всяка една минута в която ме погледнат и се ужасявам.. Ако можете да ми дадете някакъв друг съвет освен този ще се радвам.. :) :)

Коментари

1.   Здрасти! Аз имам приятелка, която е в подобно положение. Не ти трябват никакви операции. Хората, с които говориш са много незряли. Не ги слушай.
Когато отново започнат да те дразнят, просто се направи, че не ги чуваш. Преди години бях с много наднормено тегло и мен също ме обиждаха. Отначало се засягах, но след като спрях да им обръщам внимание и те спряха да ми се подиграват. Видяха, че вече не могат да ме обидят и се отказаха.
Съветам те да сториш същото!

2.   Аз също съм на 16 (набор 01) и вече от 1-2 години си мисля за операция. Моят нос също е много голям и сега спестявам. Лятото също работих ще гледам и това лято да си намеря някаква работа. Операцията е г/д 2000-3000 лв. Моят съвет е да не слушаш кой какво ти казва а ти какво искаш. Това е твоето лице все пак. Един живот живеем.

3.   Здравей. Когато бях на 15 и продължих образованието си в по-голям град започна ужасът за мен... Всеки ден подигравка след подигравка заради носът ми. Не можех нищо да направя, не можех да накарам съучениците ми да спрат с подигравките. Тогава се научих да приемам обидите с усмивки, въпреки че вътрешно се чувствах зле, а самочувствието ми бе сринато. Това продължи до 12-ти клас. Бях озлобена към тези хора и нямах търпение да завърша, за да напусна този град. Въпреки че смених града и обкръжението, белегът от подигравките остана. Реших да се подложа на операция и знаеш ли, въпреки че разликата е видима, голяма част от най-близките ми хора не забелязаха. Това показва, че не са отдавали такова значение на носа ми, както си мислех аз. Напълно разбирам как се чувстваш, но горе главата, не се затваряй в себе си и бъди по-смела!

4.   Реално какво му е на носа ти? Нещо фрапиращо или просто не ти е като на Анджелина Джоли?
Предполагам си забелязала какви велики заяжданици си правят децата -за носа, килограмите, очилата, зъбите, шините, циците и... тн. ами, по тази логика 7/8 от населението трябва да се гръмне!
Дори и да не ти е най-красив носът, и за теб има място под слънцето. Повечето хора не са съвършени и е тъпо всеки да си навива нещо на пръста и да се вайка за това.