Споделена история от Тинейджърски

Майка ѝ постоянно и крещи
Здравейте!

Реших, че темата ми е най-подходяща за този раздел, но ако съм сбъркала се извинявам- става въпрос за моя съседка. Ще започна отначало. Аз съм момиче, на 16 години и преди няколко месеца в апартамента до нас, който дълго време стоя празен, се нанесе тричленно семейство. Дъщерята е на моята възраст и много се зарадвах, тъй като обичам да се сприятелявам и помислих, че може да станем приятелки.
Срещнахме се една сутрин на път за училище (в различни училища сме), аз я заговорих, представих се и така нататък, но ми направи впечатление, че не е много разговорлива, затова реших да не и досаждам.
Следващия път, когато се срещнахме беше след около седмица. Попитах я дали новия град и харесва, дали и липсват приятелите от стария- тя отвърна, че няма приятели от стария град. Помислих, че мога да и помогна да се приспособи и и предложих помощ, ако има нужда от нещо. Оттогава сме се виждали само два пъти, а живеем врата до врата! Нито веднъж не съм я срещала, когато излизам и реших, че е малко странно. Сега може да ви прозвуча като клюкарка, но повярвайте ми, не съм такава, никога не ме е интересувал личния живот на хората, ако не навлиза в моя собствен! Това, което мисля, че е проблема са нейните родители. Майка ѝ постоянно и крещи, чувам ги дори в моята стая- викове и плач. Ужасно се чувствам в тези моменти, баща и го няма по цял ден, защото е на работа, дори в неделя, и може би не знае или не се интересува, че жена му е истеричка. Когато майката се прибира от работа веднага се разбира, защото започва да крещи, основно вечер, когато се прибирам.
Знам, че не е моя работа да ги разнасям по разни сайтове, но ме е грижа за момичето, мисля, че е самотна и искам да и помогна. Разказвала съм с нашите, и те имат такива наблюдения, но ми казаха, че нямам право да се бъркам. И все пак реших да споделя. Вие какво бихте направили на мое място?

Благодаря предварително!

Коментари

2.   и допълнение към 1: няма как да помогнеш освен като стигнете до кандидат студентски изпити да я окуражиш да замине да учи по далечко. другата помощ е просто косвена, ако успеете да се сприятелите и да си прекарвате приятно или да ви е приятно да общувате.

3.   Родителите ти са прави, не е твоя работа да се месиш в чужди семейни проблеми, но няма лошо в това да се сприятелиш с нея, защото всеки иска да има приятели и да се забавлява от време на време. Следващия път като се видите я попитай дали е съгласна да си размените някакви координати и да си гостувате от време на време. Кажи ѝ, че дълго време си искала да имаш приятел от квартала и се радваш, че са се нанесли и можеш да я разведеш, да я запознаеш с други хора или просто да ѝ правиш компания. И не се притеснявай толкова много, никак не се знае каква е ситуацията и дали наистина тя се чувства зле и подтисната.