Споделена история от Тинейджърски

Избор на компютър
Здравейте. Моля редакторите да ми одобрят историята понеже е важно. Нека започваме. Аз ще си купувам компютър, но бих искал да е такъв, че да може да подкара игра като GTA 5. Може ли да ми дадете линкове или да ми предложите компютри, които да могат да я подкарат без насичане. Ако може компютрите да са до 900 лева, защото на този етап повече няма да мога. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Приятелю, във Ютюб имаше канал, който показва какви параметри са ти нужни да подкараш ГТА 5. За да я подкараш (лично мое мнение и не ти го налагам) ще е по-хубаво да си купиш комопютър със 16 гб рам, NVIDIA G Force 1080, 6 или 8 гб. Днес ще погледна и отново ще пиша в темата ти за да ти кажа какъв е каналът на човека.

2.   Аз съм номер 1. За да подкараш ГТА, ще трябва сам да си купиш частите, демек няма да можеш със комп от 900 лева да го направиш. Трябва да дадеш повече пари за всички части за да може да я играеш на прилична графика, защото сега я моднаха със такива текстури и неща, че...

3.   900 лева както и да го гледаш са малко за геймърски компютър. Според мене спестявай поне до 1500 и си купи процесор i5, видео карта 1050ti и другите неща не са толкова важни. Може да отидеш на компютърен сервиз също, да ги питаш да ти направят конфигурация за дадена цена и така. Но определено събери си още малко пари, не бързай правил съм тази грешка.

4.   Само видеокартата, която би подкарала такава игра в HD и без насичане струва в момента над 3000 лв. За останалия компютър ще ти трябват -2100 лв. /минус две хиляди и сто лева/, за да го докараш до 900...

5.   Челячец повярвай ми не искаш да си купуваш комп. Ще е най-голямата грешка в живота ти и дори ще помниш коментара ми след време. Помисли над въпроса!!

6.   Здравей,
За такъв компютър не би трябвало да е проблем да сглобиш за 900лв. Най-важното е да имаш прилична видео карта, но не е нужно да е нещо невероятно скъпо.

ПРОЦЕСОР:
Бих ти препоръчал да разгледаш процесорите на AMD - по евтини са а в последно време са не по-лоши от Интел. Не търси нещо невероятно от тази гледна точка - ориентирай се към двуядрените или четириядрените решения (като двуядрен процесор с четири треда ще е повече от достатъчен).
РАМ:
За РАМ - 8GB ще са ти повече от достатъчно. Игрите не изисвкват толкова много, но е хубаво да имаш рам за другите процеси.
ВИДЕО КАРТА:
Разгледай NVidia GT сериите. Не пробвай да отиваш към Ti. Не защото не са хубави, но за това, което ги искаш е повече от достатъчно да си вземеш GTX 950 за 300лв.
-------------------------------
Финално като съвет бих ти дал да отидеш в plesio или подобен магазин а не да си купуваш компютър от техномаркет. В специализаран магазин можеш да седнеш и да поговориш като хората и да разкажеш точно какво искаш. Аз лично съм от Велико Търново и тук имаме едни страхотни момчета от БайтКом, които са много отзивчиви, но в твоят град - трябва да попиташ и да се ориентираш.
---------------------------------
Успех ти желая!

7.   Благодаря ти номер 6, виж на кой компютър съм се спрял, но се чудя дали това е малко странно защото за 900 лева 16 гигабайта рам
https://www.pic.bg/nastolen-kompyutyr-pic-intel-gamehome-i5-2gen-1030-72211

8.   Бих ти препоръчал Intel-ски процесор от типа на i5, но и AMD става. Видео картата да е поне с 2GB видео рам. Поне 8GB рам на самия комп. Хард поне 500GB, но там са евтини. Като цяло можеш да се побереш в 900лв без проблем. Такъв компютър би подкарвал GTA5 на medium и даже малко нагоре детайли.

Като цяло ако не държиш да е чисто нов, отваряш olx и гледаш геймърски компютри с поне 8GB RAM памет и поне 2GB видео памет. Набързо го отворих и видях няколко доста прилични конфигурации до 700лв. Ако искаш да играеш GTAV на макс качество, търси видео карта от серията GTX с поне 4GB видео рам, гледам, че и такива продават.

9.   Ето ти препоръчителните изисквания за GTA5:

Processor: Intel Core i5 3470 @ 3. 2GHZ (4 CPUs) или AMD X8 FX-8350 @ 4GHZ (8 CPUs)
Memory: 8GB.
Video Card: NVIDIA GTX 660 2GB или AMD HD7870 2GB.

10.   Ок, ето ти бюджетна опция:

i5 750 овъркклокнат до 3. 7 GHz - 60-70 лева
Asus P7H55 LGA 1156 дъно - 120-150 лева
8GB DDR3 рам - 75-110 лева.
Gigabyte GTX 1060 3GB G1 - GPU - 480 лева
случайно евтино 320 GB HDD - 50 лева
Cooler Master Wavemaster кутия - 75-100 лева
Arctic Alpine 11 GT процесосно охлаждане - 15-20 лева
EVGA 430 watt PSU - 70-100 лева.

Крайна цена 900-1060 лева. Частите, си ги събирай, най-евтените, откъдето можеш да клъвнеш, само без, видеото ти да е втора ръка.

Процесорът е древен, но с тази карта, вървят всички съвременни игри на средни до високи настройки. Под вървят, имам предвид стабилен FPS някъде, около 30 до 60 (в зависимост от играта - Battlefield си изисква 60 FPS, поне ако играеш в мулти, но нещо като Assasin's Creed ще може да се играе и на 35-40). Да, няма да има "Ultra 4k 120 fps", ама ако ги гониш подобни, никога няма да си доволен. Всичко в този компютър е посредствено, с изключение на GPU-то, което е кажи-речи стандартната видео карта, за последните година и половина, поне според статистиката на Steam. Можеш, да ъпгрейднеш всичко по него, когато му дойде времето. (но аз бих се подсигорил с друго захранване, преди това). Всички части, се намират наляво и надясно, ама трябва да търсиш. Процесорът, може да си го набавиш от амазон.

НОООО!

Сега е много, ама много лош момент, да си събираш геймърски компютър.

Проблем номер 1 е, че всички минират и дори 45 годишни хора, ми приказват, как имали 6 1080-ки, копащи еритиуми. Това води до поскъпване на почти 2 годишни видео карти. Nvidea, дори обмисля, да наложи политика - 1 карта на копувач, защото таргет групата им започва да се ослушва за каквото готвят от AMD.

Проблем номер 2 е, че вероятно, ще обевят новите Карти, което може и да смъткне цената на старите модели... но това са само слухове.

ПП - Избягвай GPU-та втора ръка, защото повечето са били изтормозени по 18 месеца на МАКСИМУМ натоварване, за да копат, и не се знае, дали ще те изкарат и месец.

Ами това. Ако не ти харесва, потърси друга опция. Ако ще е сааамо за да изиграеш едно GTA, вземи си един PS4 и GTA5 втора ръка, изиграй я и ги продай след месец-два. Ще си макс 20-30 лева на загуба.

11.   И ако се интересуваш - Не, този компютър не е добра идея. GT 1030 си е със същата мощност, като MX150 - видeo картата, която е последния ми ултрабук, но да ти кажа, ако екрана ти е над 14 инча, няма да е приятна гледка...