Споделена история от Тинейджърски

Как да се сприятеляваме
Здравейте, аз съм момиче на 15. От заглавието вече разбрахте, че вероятно съм поредното момиче, което се опитва да си намери приятели.. За протокола-смятам, че съм социална и обичам да си говоря с хората!
Не съм толкова без приятели де.. имам една приятелка(от деца). И с нея излизаме непрекъснато. И нали ние ще се запознаваме там с хора и “ставаме приятели”. На следващия ден тази моя приятелка ми съобщава, че тези хора с които сме се запознали са й писали да излизат. (Не искам да ме разбирате погрешно, не ревнувам от нея и изобщо не смятам, че тя е виновна или нещо такова! Само давам един пример) И то няколко пъти. А на мен- не. Добре, това е от малките случаи в които усещам, че очевидно хората нещо не ме харесват..
Друг случай е (имайки впредвид, че съм се местила от три училища) ще питам “приятелката” ми от миналото дск да излезнем и тя винаги не може. И така няколко пъти с различни хора.
Бях на една лятна академия това лято и там очевидно ходят деца на моята възраст - +. И всъщнот там нямах никакъв проблем да общувам с хората. Всъшнот дори всички буквално ми казваха колко съм печена и забавна и прочие. Ама така и не стана като “да излезнем” или нещо такова..
И имам това голямо усещане, че вероятно нещо не е окей в мен и за това хората не ме харесват(пак да кажа-не се правя на някой, който не съм) В момента изобщо не преувеличавам, защото излизам само с един и същи човек. Знам това “по-добре малко от колкото много и да се фейк”! Аз не казвам, че тука искам да си намеря сестра по душа или нещо такова.
Ако имате някакви съвети какво мога да направя по този проблем- ще е е супер ако споделите в кометарите. И също така ако този цял роман не стига ще споделя там нещо и за мен като характер или нещо такова!

Коментари

1.   Аз имах приятелка по душа. И двете много си приличахме и носехме едни и същи имена, но тя явно не беше за този свят... и си отиде. Напред в живота (на 18 съм) хората все са ме харесвали за това което съм - не претендирам, не крия странностите си, не ме срам от несгодите ми. Така хората ме приемат и искат да са около мен.
Просто им помагай, уважавай ги, давай им внимание и те ще искат да бъдат с теб. Но няма да свържете душите си, разбира се, защото душевните връзки трябва да бъдат заслужен подарък на тази Земя.