Споделена история от Тинейджърски

Недостъпна или какво?
Здравейте! Пише ви момче на 19 години със следния проблем - харесах си в университета една колежка от друга група и на лекции започнах постоянно я гледам. След известно време тя също започна и така взаимно се гледахме и търсехме вниманието на другия. Така, докато реших един ден, че трябва да я поканя да излезем. Беше сама на една пейка и се възползвах - отидох при нея, запознахме се и я попитах дали иска да излезем. Тя се засмя срамежливо и ми отказа, но сме щели да се виждаме на лекциите. Но въпреки отказа ми прие поканата във фейсбук и инстаграма. Следващия месец продължихме по старо му - аз я гледам и тя мен. Реших да и честитя за 8 март и и писах, но само го е видяла и не ми отговори. Въпреки това продължава да търси вниманието ми - освен че се гледаме минава често покрай мен, сядала е на моя ред на лекции, отделена от нейните хора, поздравявала е колегите ми, без дори аз да знам. Моля ви дайте ми съвет как да подходя, защото това е вече 5-ти месец и наистина не знам какво да правя. Ако не ме харесва, тогава защо прави всички тези неща? Моля за сериозни отговори, благодаря предварително!

Коментари

1.   Да харесва те, но те изпитва иска да види до колко силно искаш да сте повече от колеги навярно. Почти съм сигурна, че те харесва... А дали ще излезе нещо е трудно да се каже... Просто в унито имаше два типа... Едните си хвърлят котката на всеки, докато другите пък си мислят, че са специални и за тях се изисква повече труд.

2.   Отиди като за начало при нея просто, заговори я как е, какво прави, споделяйте си, опознайте се малко и чак тогава я покани на среща :p

3.   Опита ми с жените ме навежда на мисълта, че тя категорично не иска да има връзка с теб. Просто и е хубаво да и обръщаш внимание и да си чеше егото. Това е често срещно при жените. И аз в началото недоумявах защо го правят. Защо хем не те режат, хем и не приемат покани? Е, с времето си отговорих. И самите жени са го потвърждавали в откровен разговор, че обичат да флиртуват, без това да означава, че реално искат нещо с теб. За мъжете тази логика е странна - като да си направиш сандвич, но не за да го ядеш, а просто заради самото правене. Но за жените повярвай ми има логика. Просто логиките ни са твърде различни и затова се получават такива ситуации като твоята - не знаем в крайна сметка какво послание ни пращат. В началото много се ядосвах, но после разбрах, че просто сме различни. Те също не могат да разберат някои наши разбирания.

Да, има и го този момент, че някои жени искат повече да се опознаете, преди официално да излезете на среща, но тази не е от тях. Защото 5 мес. са си доста време. А и ако поне малко искаше да ти даде шанс, най-малкото щеше да ти отговори на поздрава за 8-ми март.

Така че вярвай ми, не си струва да си губиш времето повече с нея. Освен да и чешеш егото, нищо повече няма да постигнеш.

4.   Номер 3 е напълно прав.

Има вероятност наистина да те изпитва колко си сериозен, но още по-вероятно, е просто да те мотае - хем не си ѝ откровено гаден, хем не те харесва достатъчно, за да ходи с теб. Попадаш в някакво средно положение, в което ѝ е приятно да я ухажваш и да търчиш след нея, но нищо повече. Аз съм жена и правя същите мизерии. Ако се влюбя наистина обаче, поведението ми е съвсем различно и хич не се ослушвам. Моят съвет е да я оставиш - игнорът боли най-много, от личен опит ти казвам. :D

5.   Съгласен съм с номер 3.
Откажи се или поне стой на страна и не и обръщай внимание да видиш дали тя ще продължи. :)
Поздравява колегите ти, но теб не?

Виктар 420

6.   От 3 до 4

Значи, си признаваш, че са "мизерии" :). Казвам го в кръга на шегата, разбира се, но и ако оставим шегата на страна, от мъжка гл. т. наистина си е мизерно хем да даваш надежда, хем да не правиш нищо реално. Но какво да се прави - полови различия.

7.   Просто спри да и обръщаш внимание и да я караш да се чувства желана, тогава ще разбереш дали тя има нещо към теб, ако започне да търси отново вниманието ти.

8.   Ами... дамата ти пуска фитили и на други младежи - бъди сигурен в това. Флирт ли е, какво ли е, но... засега събира кандидати и ви преценява.
И който излезе май-перспективен според някакви нейни си критерии - той ще "намаже".

И, между другото - работите с гледане не стават, пич. По интернет пък хич не стават.

9.   Поканил си я, авторе, и тя ти е отказала. Поздравил си я за осми март, тя не ти е отговорила. Какво очакваш повече? Аз имам над 4000 приятели във фейсбук, но с никой от тях не излизам на срещи. Тъй че....смени целта, с тази мацка бъдеще нямаш, според мен.

10.   И аз да кажа, че коментар 3 напълно и ясно обяснява ситуацията ти. :) Потвърждавам го и от личен опит и наблюдения. Тази мацка въобще не те е залъгвала, тя просто кротко е парирала твоите адванси. Бъди поне малко благодарен, че е така. Мен лично момичета доста грубо са ме отрязвали, а други пък активно са ми подавали фалшиви сигнали, само и само да ме отхвърлят, когато ги поканя. Остави я и гледай напред, успех! ;)

11.   Поздравявала колегите ти и сядала на твоя ред на лекций.
Човече, филмирал си се защото си хлътнал и всичко приемаш за знак, а е чисто съвпадение.
Ако ефна жена те харесва, нилога няма да откаже среща, вече и сами идеат те заговарят и те канят.
Не ставай смешен и имай достойнство. За да не ти благодари дори за поздрава за 8 Март, си казва думата че си й досаден.

12.   Сигурен ли си, че те гледа в оня смисъл? Да нямаш огромен нос или лоша хигиена и да те гледа, чудейки се как може да си такъв? Шегата настрана, но не всяко внимание от страна на жена означава това, което си мислиш. Понякога е съвсем друго нещо. А в социалките приемат покани наред - сигурно и от Хитлер биха приели, ако беше жив. Не е доказателство за чувства, уверявам те!

13.   Когато харесаш някое момиче, първо го попитай има ли си гадже. Ако ти отговори 'не' или 'имам, но нещата не вървят', примерно, значи имаш някакъв шанс. На 18-19 години много момичета основно се интересуват да имат добри оценки и да си вземат дипломата, а мъжете не ги вълнуват изобщо... Може да си попаднал на състудентка от този вид. Може би има връзка, или харесва друг. За 5 месеца щом само се гледате, а не си говорите, нищо чудно и да е вече омъжена.По принцип много жени просто се държат любезно с мъже които не харесват, но не искат да ги наранят. Все пак не е особено приятно да отрежеш грубо или да си в конфликт със състудент с който ще учиш заедно и ще го виждаш поне 4-5 години, няколко пъти седмично. Огледай се за някое друго момиче и я покани на среща, без да драматизираш ако ти откаже.

14.   Вие си флиртувате, има някаква искра. Понеже каза, че е срамежлива, заговори я пак, покани я пак на среща след лекции, но ако и тогава ти откаже, каква ли ще е причината? Аз в университета харесвах едно момче, но бях чувала много неща за него и само се гледахме 4 години, а и връзките в университета са най-обсъжданите.