Споделена история от Тинейджърски

Ще повтарям 9 клас
Аз съм 9 клас и съм в елитно училище притеснявам се да не повтарям класа защото за първият срок имам две и на миналият тест също имам две по математика а госпожата е много строга. Днес правихме тест аз учих две седмици преди теста учих постоянно и днес на теста имаше две групи. Първа група беше елементарна със сигурност щях да имам 6, но на мен ми се падна разбира се втора група и ще имам две. Моля някой да ми каже как да постъпя не искам да повтарям аз уча и ходя на уроци, но на теста имам две, а и на последният тест общият успех на класа беше 3, 35. Благодаря за вниманието. Моля нека да публикувате

Коментари

1.   Уважаеми авторе или авторке,

усещам паника в думите ти... и това е напълно разбираемо, на никой не му се повтаря клас.
До колкото разбирам, успехът в класа по този предмет като цяло е много нисък, което сериозно ме кара да мисля, че проблемът се намира зад катедрата. Ако много хора сте заплашени от оставане на изпит, спокойно можете да се оплачете или поне консултирате с директора.
Виждам, че ходиш на уроци, което показва че подхождаш отгоровно, но явно за момента поне не дават задоволителен резултат.

Започвам да си мисля, че проблемът ти е не толкова в самата математика, колкото в страха от нея - при мен поне беше така - и в 12-ти клас за малко щях да остана на порпавка и да си оплескам и диплома и всичко.... Математиката обаче не се учи. Математиката се тренира. Освен уроците, изрови си някой и друг сборник (може да помолиш както учителят от частните уроци, така и учителката ти в училище да ти препоръчат - особено във втория случай, това обикновено прави добро впечатление) и започни да решаваш задачи, като започнеш от най-лесните и си проправиш път нагоре.

Желая успех!

2.   В елитна гимназия пък с общ успех под 3.50... И аз уча в елитна гимназия, попаднах в най-слабия клас, и ние сме девети и успехът ни не е бил под 4 никога, дори общо за срока имахме 4.30 мисля. Кво ви става бе хора, налагайте си парцалите и сядайте да учите, че с този общ успех май не само ти ще оставаш на изпит. Ако ти е по-лесно помоли госпожата да те изпита устно, не е трудно да се стегнеш малко...по-нагоре ще става много по-трудно

3.   Е като ходиш на уроци покажи теста на учителката и нека тя прецени кое ти куца.
Рано е да се тревожиш че ще повтаряш годината.

4.   Ох,този правопис ме убива!Вземи се стегни малко във ръце.Или си имал въпроите на едната група предварително,или просто не си учил достатъчно.Учи,старай се много.Пиши си домашните и питай учителите ако не разбираш.Само така стават нещата.
Едно момиче във седми клас.

5.   9 клас за мен не беше толкоз сложен, имаше една подобна тема в изповед инфо само че там една написа "ще повтарям 6 клас" на латиница и едвам й разчетох.
Та ако по някои предмети не разбираш нищо помоли някой да помага,но гледай учителката да не е строга.
Аз в 9 клас имах предимно добър 4 мн добър 5 и 6ци съм имал и рядко имах 3 и 2 .

Общия успех на 9 клас при нас беше мн добър 5.02 така че ако искаш да не повтаряш наблегни на уроците където са те застрашили.
Успех

6.   Ех тая математика, целият форум е вдигнал ръце от тия даскали..на какво ви правят не знам ...добре че скоро завършвам.

35.   Ха, защо ли тия неща ми звучат тъй познато! ... Аз ше ви кажа, че като бях в 7 клас(да, в 7), за малко щях да остана на изпит, и то не толкова заради алгебрата нали, щото по нея поне 1 срок имах две 3-ки, ама геометрията направо ужас беше... докажи че, еди-кой си ъгъл там бил нам си какво, ей такива все задачи, за доказване-направо като видех "докажете, че" и ужас беше... Добре, че беше тати да дойде в училището и да помоли госпожата да ме изпита само на теоремите, без да решавам задачи, та поне с едната 3 да мина! ... И така и стана, тогава, ма туй 2004г... Беше отвратително! ... Друг е въпроса, че и мене си ме мързеше тогава доста, изобщо 7 клас беше ужас, ама тъй-завърших го с 4. 00, по 6 предмета имах 3 за годината, в туй число и по руския език, по физика, химия, математиката... Па 12 клас кат станах, зарад оназ стереометрия имах три 2-ки за първия срок, и тъй-ма госпожата ни там беше пекана, разбрана и добра, не искаше да ме "пенсионира" с таз математика и ми остави 3... Иначе направо не знам! ... Тъй че сега, години по-късно, хич и не се учудвам при вас какво е и как усещате вие тез неща-то при българчетата вече масово е тъй, няма кво да се лъжем, на някои хора математиката им става мъчение още от 5 клас нататък(както при мене беше), така че... не е нещо нечувано, невиждано...

36.   От афторката. Госпожата. не изпитва не пише уценки по милост и аз се притеснявам защото остана само класното което ще е май месец и ако и не се справя а на класното минимум 5 трабва да имам за да не повтарям годината. Аз се притеснявам страшно много и уча но има някой неща който не разбирам като построенията. Аз изким да остана в това училище в този клас харесва ми училището и учениците ми.

37.   От афторката. Госпожата. не изпитва не пише уценки по милост и аз се притеснявам защото остана само класното което ще е май месец и ако и не се справя а на класното минимум 5 трабва да имам за да не повтарям годината. Аз се притеснявам страшно много и уча но има някой неща който не разбирам като построенията. Аз изким да остана в това училище в този клас харесва ми училището и учениците ми.

38.   Афторката? Уценки? Изкам? Та ти си за повтаряне на някой много по-малък клас от девети...

39.   Щях да те съжаля докато не видях последния ти коментар и изобщо цялата ти история! Май не само математиката, но и българския ти куца доста, срамота е човек на 15-16 г. да допуска такива елементарни правописни грешки. Не знам как изобщо са те приели в елитното училище?

40.   Как изобщо си изкласила до 9 клас? Дори децата в първи клас не допускат такива елементарни грешки, а ти си на 15-16 г. срамота!

44.   Остани на консултация, говори с ичителката си и ако трябва да решите някои задачи. Може също в час да и кажеш на кои си се подготвила и да те изпита. Докато аз учех това беше решението, госпожата дори се радваше когато идвахме на консултации.
Късмет.

45.   Дай и пари и ще те пусне