Споделена история от Тинейджърски

Голямо чело
Здравейте моля за прием на поста защото съм отчаяна
Да добре имам доста изпъкнало чело но защо младежите в днешно време трябва да са груби и да гледат само по външния ти вид вместо да те харесват заради добрия характер, днес по физическо трябваше да тичаме във салона  около 10 метра но аз не исках защо имам бретон и веднага щеше да се дигне и всички да ми се смеят, заради този гаден дефект не мога да правя нещата който ме правят щастлива, и да се забавлявам но аз не съм виновна според мен имам някакво доста рядко заболяване и заради това челото ми да е толкова изпъкнало защото никой от семейството ми няма този дефект
Моля ви от сърце кажете ми какво да правя, писна ми се аз да съм различна а другите красиви, аз да се крия,
Страшно много ми се реве обаче трябва да съм силна заради майка ми защото само тя ми остана
Как, как да и споделя как се чувствам без да ме помисли за луда как да и кажа че ме е срам от това чело
Умолявам ви приемете ми поста и ми дайте съвет много съм объркана и тъжна

Коментари

1.   Хеей, спокоойноо!! Недей да гледаш на това чело толкова много....просто го ЗАБРАВИ! Щом толкова не ти харесва недей да го гледаш и това е! Концентрирай се върху други хубави части от тялото си и наблегни на тях..ето, да речем че имаш хубаво тяло..съсредоточи се върху него, ако имаш хубави очи, устни и т.н наблегни върху това да привличаш окото с тях....зарежи го това чело, всеки човек си мисли че околните гледат само върху дефектите му, но това съвсем не е така...Хайде сега ключовата думичкааа- САМОЧУВСТВИЕ!!! <3

2.   високото чело е красиво бе човек, не е дефект. Не се комплексирай от нещо, което е хубаво даже. Аз имам високо чело и си го харесвам много. Щом е така и при теб, значи просто така трябва да е в съотношение с другите ти черти... не си набивай комплекси... Важно са общите ти черти. Познавам много красиви момичета с голямо чело, харесват се, и си го показват. Това НЕ е дефект.

3.   Ех, върна ме назад в годините. Колко съм страдал и съм се крил като малък, вярвайки, че имам голяма глава. Спомням си как дори не исках да сядам отпред в стаята, за да не ми се присмиват отзад и да не чувам хапливи коментари. Какво да те посъветвам. Просто го приеми. Няма да стане днес или утре. Но няма смисъл да си причиняваш страданията. Колкото и да го мислиш, колкото и да се гледаш в огледалото, няма да се промениш. Вярвам, че казваш истината, сигурно малко преувеличена, но колкото повече се затваряш в себе си, толкова повече даваш причина на другите да те вземат на подбив. Не бъди жертва. За мен беше интересно да разбера, вече като млад мъж в разцвета на силите си, че всички сме страдали по някакъв начин. И винаги заради някакъв физически недостатък. Явно такава е играта, преодоляваш себе си или се съсредоточаваш над проблема и още повече си вредиш. При мен стана буквално без да усетя. Остарявах малко по малко. Нуждата да оцелея, да функционирам нормално в обществото, да контактувам с хората, доведе до пълното забравяне на проблема. Един ден просто се събудих и бях като другите, нищо повече, нищо по-малко. Да, все още имам голяма глава, но какво от това. Нали трябва да съществувам, да съм опора за приятелка и семейство, да бъда човек. В крайна сметка какво е едно чело, една глава ако шеш, в сравнение с цялата необятност и разнообразие на живота.
Успех.

4.   Можеш да контурираш лицето си с грим и визуално ще изглежда-по малко.

5.   Аз пък имам щръкнали уши. И аз съм минала през училищните подигравки. По-страшното е, че позволих да ми остане комплекс. Хората в момента не се впечатляват от това, но аз постоянно мисля как да ги скрия. Истината е, че трябва да се научим да се харесваме, защото повярвай, самооценката ни винаги си личи пред околните, а и няма как да се променим.

6.   Може върху бретона да слагаш лента (кърпа от онези за глава) аз така правя

7.   Номер 6-нарича се Бандана.

8.   Забрави челото! Не мисли постоянно за това, така или иначе не можеш да го промениш, рано или късно трябва да го приемеш. Едва ли някой ще ти се подиграва, но ако стане, знай, че не е заради челото - дори да не беше това, щяха да се заядат с нещо друго.

9.   Здравейте моля ви искам помощ аз имам голямо чело но не искам да имам голямо чело?