Споделена история от Тинейджърски

Искам приятелка, която да ме обича
Здравейте. На съм на 17 години и искам да ви споделя нещо. Искам да си намеря приятелка. Не съм имал сериозна връзка до сега. Почти всяко момиче, което видя по улицата си има приятел и всеки път като стана свидетел на такава сцена, се чувствам зле. Тази липса на сродна душа до мен, ме е променила много. Нямам желание за нищо, чувствам се самотен и хората не ме приемат такъв какъвто съм. Ако може да ми дадете някакъв съвет, който може да ми помогне. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Еми братле, няма какво толкова да му мислиш. Когато видиш някое красиво момиче което е само отиваш и говориш с нея и й взимаш номерът или фейсбукът. Като цяло трябва да търсиш а не да очакваш, че тя ще те намери.

2.   Човек, що самотни моменти ще имаш тепърва, що гаджета, що разочарования... На 31 съм и ти говоря от личен опит. Горе главата, ще дойдат гаджетата, после и ядовете. Радвай се, че още можеш да гледаш на света романтично, щото после става страшно...

3.   Приятелка? По-добре си вземи куче! Не, сериозно защото кучето ще те обича и уважава докато го храниш и обгрижваш. А момичето "не се знае-знае ли се", дали днес или някой друг ден ще реши, че не те харесва и тогава ще страдаш не от самота, а от изневяра и ще търсиш вината в себе си. Живеем във време в което пошлостта, чалгата и простотията са" на почит", а момичетата са повърхностни и гледат само да имат полза от теб. Аз също нямам и не съм имал приятелка и какво пък толкова? А относно съветите, винаги ще има разногласия и няма да има две еднакви мнения по даден казус. Един прост пример: според един мой "приятел" не мога да си намеря подходящо момиче, защото съм "говорел като философ" и трябвало да го "раздавам chill" и да излизам по дискотеки, а според друг не съм имал приятелка, защото трябвало да излъчвам интелект и да не прекрачвам границата между нормалния диалог и лигавщината. Е, познай - и двамата си към днешна дата си нямат приятелки! Та, засега следвай мечтите си и се поставяй цели в живота и някой ден съм сигурен, че ще успееш! (Е, все пак никой не знае съдбата и не се знае дали обстоятелствата няма да претърпят друг обрат, различен от нашите представи)

П. С. : Спомням си един виц, който е аналогичен на твоя случай когато видиш влюбени на улицата:

-Какво ще правиш на 14 Февруари?
-Ще се разхождам по улиците и ще казвам на всички влюбени двойки:"Спокойно и вие ще скъсате! "

:-D

4.   Харесал съм си едно момиче. Запознах се с нея на морето точно в последния ден. Играхме волейбол, плувахме, вечерта бяхме в един ресторант и даже и подарих розичка. Проблемите са че тя е от друг град и си има гадже с което са от 2 години и половина. Искам да попитам има ли смисъл до се боря за нея или не?

Автора

8.   Бъди себе си, а не какъвто другите искат! Аз съм на 16 години, момиче и аз имам същия проблем, но който и да се появи в живота ми, ще ме хареса такава каквато съм ако наистина се е влюбил в мен и държи на мен. И на мен също ми е много гадно понякога, че нямам и никога не съм имала някой до себе си и дори когато някой ме пита и кажа, не наистина никого до сега не съм целувала по устата никога, те започват да се смеят или да се чудят.. Голям праз! Ще си намериш приятелка, която те обича рано или късно, живота е пред теб. Успех! :)

9.   Вземи си куче и го разхождай вънка всеки ден, момичетата сами ще се залепят при теб. :)