Споделена история от Тинейджърски

Запушен нос,хрема и трудно дишане
Тийнеиджърка съм. От месец и нещо съм хремава запушва ми се носа от време на време и понякога трудно дишам. Хремава съм постоянно. Не мога да отида на лекар защото съм в друг град. И не знам какво да правя? Използвам капки за нос, но не помагат. Какви лекарства да си купя? Моля редакторите да побликуват.

Коментари

1.   Синузит отивай на лекар

2.   Тази зима и аз бях хремав почти месец, като през цялото време съм ползвал капки за нос, което беше страшна грешка. По предписание трябва да ползваш капки за нос не повече от 7 дни. Спрях капките и хремата ми мина до 3-4 дни.
Съветвам те спреш всякакви капки. Не си купувай никакви лекарства. Следи положението и ако до 4-5 дни хремата не мине отивай директно на лекар!

4.   Купи си нещо за подсилване на имунната система, например черен бъз и всякакви продукти от него. Можеш да пробваш и само с чай от черен бъз.

5.   Получава се може би от сух въздух, въобще не се притеснявай, купи си олинт, ще ти помогне от раз наистина

6.   Пробвай Aerius. Против алергии е. Сигурно е алергия или полипи.

7.   Нищо чудно да е започнало да се обръща и към синузит . Трябва да с е замъкнеш на лекар . Ккакво означава " в друг град съм " ??? . За лятото си някъде , или ????. Имаше някакво положение , че като си в друг град може да посетиш лекар , но не знам дали всекики ще откликне

"Първо, ако синята ти здравна книжка е у теб, можеш да отидеш при всяко едно джи пи, независимо в кой град е. Имаш право на инцидентно посещение при нужда.
Второ имаш право на т.нар. временен избор на джи пи - може да се прави по всяко време, не само юни и декември като постоянния. Избираш си едно софийско джи пи и се записваш временно при него. Но ще имаш право на посещения от следващия след записването месец. Така че сега иди на инцидентно посещение, ако имаш здравна книжка. "
Може да попиташ в здравната каса
Иначе за носа ->>> тампони с ракия , нагряване с едра сол на синусите , захар на котлона и го вдишваш

Има един спрей за нос - >>>> "Калменте " - съдържа кортикостероиди , облекчава много бързо и лекува / така ми каза лекарят / . Сега - дали ще е подходящ за теб или не - идея си нямам . Може да поразпиташ в някоя аптека за препрата , прочети в нета упътването му - все пак кортикостероидите не са безобидни .
ПС - при първа възможност на лекар !!!!

8.   назонекс ще ти помогне

9.   От авторката. Не мога да отида на лекар защото съм в село. 2. Не съм си слагала капки за нос от две седмици и още съм така. И ме сърби носа постоянно. Ще си купя капките за нос които ми препоръчахте. Благодаря ви за отделеното време.

10.   Възможно е да е сезонна алергия. Най-добре иди на лекар. Ако е алергични ринит ще изпишат антихистамин докато отмине. Успех!

11.   И аз бях така около месец! Предписаха ми обикновени лекарства, но не мина. Носът ми беше почти постоянно запушен, душах трудно и така нататък. Чак преди няколко дни успях отново да посетя личната си лекарка. Беше със съмнение за синузит, но се оказа, че е алергия към нещо. Щом ми предписа антихистамин и се оправих. Съветвам те веднага щом можеш и се върнеш в града да посетиш личния си лекар, не е шега работа. Мислех си, че ще мине за една седмица и не обърнах внимание от начало, но не беше така.

12.   На мен ми течеше носа доста често и трудно дишах, понякога се и запушваше. Отидох на УНГ специалист и ми предписа " димиста " спрей за нос (против алергии и т. н) и вече 2 месеца го ползвам и нямам проблеми. Най-добре отиди на специалист за да реши какво да ти предпише.