Споделена история от Тинейджърски

Депресия
Здравейте на всички четящи!
От близо две години изпитвам нужда да се самоубия. Разбира се, никога не успявам да прекрача границата на страха и да отнема живота си. Чувствам се безполезна и сякаш смисъла да съществувам изчезва с всеки един изминал ден. Събуждам се и се надявам вече да съм мъртва. На пръв поглед, живота ми изглежда перфектен, без проблеми и неща, за които да се тревожа, но истината е, че съм нещастна. На никого не му пука за чувствата ми, пренебрегват ме, лишават ме от внимание. Чувствам се отделена, странна, различна от това, което бях преди. Сега просто живея ден за ден.
Не малко пъти съм искала да избягам от вкъщи, защото никой не ме разбира и дори не се опитва. Имало е толкова много хора, които съм искала да зарежа и да си тръгна, но знаейки, че ще страдат, оставам. Веднъж поисках да отида на психолог, но майка ми не предприе мерки. След това вече се отказах. След като никой не ме разбираше, нямаше смисъл да говоря. Затварях се в себе си и бях фалшива. Смеех се на сила, просто за да не видят слабостта в мен.
В депресия съм и не знам какво да направя, за да се почувствам по-добре. Дали наистина трябва да отида на психолог? Или просто да поговоря с някого за чувствата ми?
Бихте ли ми помогнали? Бихте ли ми дали съвет? Знам, че не съм единствената, чувствайки се така, по този начин.

Коментари

1.   Проблема ти изглежда сериозен. Ако проблема идва от семейството помисли за семейна терапия при психолог. Може да се посъветваш и със психиатър. Или изчакай да станеш на 18, изнеси се и започни живота си нанаово! Поздрави и късмет.

2.   Намери си хоби! Живей за себе си, за мечтите си и следвай целите си! Уважавай се, обичай се такива каквито си. Всички имаме добри черти и лоши черти и въпреки това, трябва да ги приемем.
Майната им на другите. Не се отказвай от живота! Успех!

3.   Намери си работа, бъди заета постоянно за да не мислиш за глупости!!!

4.   "Дали наистина трябва да отида на психолог? " - да, трябва.

5.   От едно споделяне с някой няма да ти мине. Ако майка ти не взима мерки вземи ти. Потърси в нета психолози които са в твоя град, позвъни и разпитай. Никой не може да погледне в твоите мисли и чувства за да те разбере на 100%. Действай сама за проблема си и взимай мерки. Ще се справиш.

6.   Благодаря ви от сърце! Ще се опитам да направя казаното от вас. И все пак няма да е лесен път, по който ще се минава.