Споделена история от Тинейджърски

Когато си аутсайдера на класа.Помощ!
Здравейте! Аз съм момиче в 10 клас и постъпих в ново училище преди 2 години. В миналото ми училище нямах проблем с комуникирането, но сега в това съм аутсайдер и говоря с 2-3 човека от класа. Не ме харесват, защото не говоря с тях и затова съм и "задръстена" за тях. Има голяма групичка в класа, които са ндп-та и ходят на купони и са все заедно, а на мен ми е гадно че не мога да се впиша. Когато едно от готините момчета бе сложено от госпожата по физика да седне до мен всички започнаха да се смеят и един каза- ко да са напрай съжалявам за теб. Това много ме огорчи. Дори и не мога да гледам хората в очите (не знам защо). Не знам защо не ме харесват само защото съм тиха, но извън училище приказвам доста и то спокойно. Помогнете ми какво да направя :(

Коментари

1.   Покажи самочувствие започва да се гласи и ще видиш всичко ще се промени! Говори по силно ипо строго ще оставиш впечатление за силен характер.

2.   Здравей! Защо не им теглиш една... на ум. :) Такива комплексирани кретенчета "най ги обичам". Гледай си кефа, изобщо да не ти пука, че не си говорят с теб - за твое добро е. Ти с такива хора ли искаш да общуваш? За какво ти е да имаш каквато и да било комуникация с подобни индивиди? Замисли се. Какъв ти е зорът? Разбирам от написаното, че не си във възторг, понеже не си част от "стадото", но не разбирам какъв е проблемът. Ти си черната овца( във възможно най-добрия и готин смисъл) като в песента на Ахат - радвай се. В даскало ги има всякакви идиоти - тия тийнейджърските години хем са най-яките, хем пък изобщо не знаеш какво се случва. :Д
Знам, че всичко това сигурно ти звучи супер лесно на думи и аз само мятам съвети наляво и надясно, но всъщност само ти си знаеш как се чувстваш и какво да направиш. Но нека промяната, която би направила, каквато и да е тя, да е за теб, а не за другите, да е заради теб, а не заради другите. Другите могат да правят, каквото си пожелаят. Както и ти. :)
Помисли си наистина какво искаш - тепърва да се сближиш с хора, от които не си видяла добро отношение? Или да опиташ да намериш други хора, на други места, които да са ти приятна компания? Може да ядеш в стола - истинските комплексари смятат, че "зубърите и " сдуханите" ходят там, а всъщност там ходят гладни хора - нали е стол. Там вероятно можеш да срещнеш редки индивиди от изчезващия вид " нормални тийнейджъри", с които може пък да намериш общ език. :) Може да се запишеш в някакъв клуб в училище или на танци, спорт извън училище. Търси начини да откриваш твоите хора. Тези в класа ти, очевидно не са твоите хора. Не си го причинявай да опитваш да наливаш в морето вода.
Искрено те съветвам да не ти дреме, бъди себе си - другите роли нямат смисъл. ;)
Успех, мила! Радвай се на живота!
Alqska5