Споделена история от Тинейджърски

Омръзна ми да съм сама
Омръзна ми да съм сама! Нито съм грозна, нито саката нито дебела. Леко закръглена, но в дрехи дори не си личи. 3 килограма ми трябват, но нали човек трябва да бъде харесван заради това което е! На 16 години съм и съм целувала само с 2 момчета!!! Едното беше англичанин и стигнахме до далеч, но разстоянието развали нещата. Не е като да не ме харесват, аз съм усмихната, срамежлива докато не пийна малко, карам хората да умират от смях, но самочувствие нямам. Хората ми казват колко красиви очи имам и т. н, но аз дори не оценявам това, не съм повърхностна. Бих могла да обикна почти всеки който ме оцени, довери ми се, хареса ме заради мен самата със всички мои ужасно странни мисли, лиготията ми , която обаче е специфична, възприятието, мечтите и желанията ми. Искам вече да си имам приятел, искам да съм свободна, да мога да го покажа на приятелите си, да усетя тръпка, дори и да не е чак толкова сериозно (въпреки, че при мен няма как да не е ). Някои се оплакват как все не могат да намерят точния, как са ги зарязали и т. н Е до скоро не се бях целувала език като хората, камо ли нещо друго. Сега знам какво и беше страхотно още повече с англичанин, но беше преди близо 1 година. Искам да си намеря приятел! Да се сгуша в него и да забравя света... като чуя някоя песен която харесвам и носталгията ме обзема. Чувствам се понякога недооценена, незабелязана, а не съм имам приятели, но няма хора които аз да харесвам и те мен. Какво да направя? Непоправима романтичка съм, малко властна, но добър човек и заслужавам повече, но какво мога да направя. Нямам нужното самочувствие.

Коментари

1.   Когато прочетох разказа ти открих себе си. Момиче съм, на 16 съм, като изключим англичанина сме еднакви :) понякога хората не оценяват това което имат, а чак когато го загубят оценяват това което са притежавали ;)

2.   Не се притеснявай от нищо такива момичета като теб се намират трудно вярвам че ще срещнеш любимия човек. Аз съм момче на 18 и повярвай ми до сега не съм имал приятелка а страшно много искам да имам направо ме съсипва тази мисъл че съм сам но какво да се прави.

3.   Спокойно :) Само на 16 си.Имаш предостатъчно време да се събираш и късаш с много момчета.Че даже ще ти остане време да се оплакваш как са ти разбили сърцето.
Не бързай, в тоя живот всичко си идва на време :)

*Syndrome

4.   Оле се едно съм го писала аз :х и на мене ми писна да бъда сама само че аз няям приятели а само познати и много искам да си намеря приятел/ка да споделям :(( на 15 съм момиче ако искаш остави и мейл :)

5.   От Авторката : Да и аз все си мисля, че ще му дойде времето, но е трудно все да чакаш. Особено за мен, защото аз съм малко особена, мисля над всичко, разсъждавам, търся смисъл, а ми трябва някой заради който да го открия и да престана да задавам въпроси. ПС: тва не значи, че съм сухарка вглъбена в себе си, напротив мога да бъде много енергична, но понякога всичко губи смисъл. Но вярвам в себе си и в хората. Благодаря на всички ;)

7.   Аз пък съм на 15 и не съм си имала никого до сега, ти поне си се целувала, аз дори и това не съм правила..

8.   Малее, аз съм момиче на 15 и съм абсолютно същата! Само дето не съм се целувала с език и с англичанин :Д

9.   Ей да ви имам проблемите. Авторката въобще какъв беше смисъла не мога да разбера. Тцтцтц аман от такива като вас.

10.   За къде толкова бързате, бе хора? Има време за всичко. Какъв е зорът още на 16 да имаш приятел? Да не си на 30? Я, по - лежерно! Така ставаш като в оная прочута реклама с отчаяния младеж, от когото всички бягаха, защото му надушваха отчаянието. Успокой се, гледай си ученето, любовта няма да ти се размине, не я превръщай в идея фикс. Това не е състезание - кой с колко се бил целувал! Много важно! Ще ти дойде и на теб редът. Само, имай предвид, че като си мислиш такива неща постоянно, т. е. когато си обсебена от идеята някой да те "оцени" придобиваш отчаяно излъчване, което отблъсква момчетата, плаши ги. В любовта успех имат спокойните и уверени в себе си хора, които не се боят от рискове. Обсебващите обикновено се провалят, защото са плашещи на първо четене. Казвам ти това с най - добри чувства, помисли над думите ми преди да бързаш да се палиш:) Успокой се и успех:)

Борония

11.   До авторката: Какво е това възклицание "На 16 години съм и съм целувала само с 2 момчета!!! "?? А ти с колко искаш да си на 16 и да си се целувала с 20 и да си спала с още 30 ли? Какво е това разбиране на малолетни и непълнолетни момичета, че трябва да са обменяли слюнка и др телесни течности с възможно най-голям брой хора иначе видиш ли е срам и позор. Недей бърза за приятел сега е малко рано за връзки. Или ще попаднеш на някой 10-15 год. по-голям, който ще те лъже и манипулира както си иска, или на някой 16 годишен дето ще те смени след ден за първата, която му се фръцка пред очите. Сега си учи, излизай с приятелите си, не търси така трескаво приятел, защото рискуваш да сбъркаш. Всичко неизбежно ще си дойде само и помни че ако дойде по-късно (след 4-5 год) е даже по добре:)

12.   От Авторката : до 9 - Аман от такива като теб ;) седят и се ровят и се чудят срещу кого да плюят, но слава бога сайта не позволява, а че не си разбрал смисъл си е твой проблем.
До 10 и 11 - защо си мислите, че съм вманиачена, че това е състезание, че ще го правя за да се фукам след това , а пък за обменянето на слюнка да не казвам? Аз дори не държа на физическия контакт толкова... нито само за това мисля, нито изглеждам отчаяна, а напротив -съвсем наскоро тази част от живота започна да се открива за мен! Просто чувствам празнина и съм объркана и ми е нужна любов, но по-различна от приятелската и от родителската... не е нужно да ме корите -просто споделих, а иначе няма какво да друго да правя освен да чакам така ли иначе... Както и да е аз съм се научила да разбирам факта, че хората не умеят да разбират другите, а и цялата идея за общуването по този начин не ми допада, но все пак ми олеква...

14.   Боже... то имало и други с моята съдба... без англичанина де и съм на 14 ама съм по-абсолютно същия начин. И се чувствам по същия начин....супер е тъпо така.... и на мен взе да ми омръзва самотата....:ХХХ

15.   боже 9 къде се слагаш се едно мн му разбираш .. аз съм момиче на 15 и съм в същата ситуация

16.   От 11:Никой не те кори нито казва че си вманиачена. Възмутих се че си само на 16 год и мислиш че си едва ли не изостанала като си се целувала само с 2 момчета, а не с цял вагон. Както и да е... Искам да кажа, че е рано да търсиш любов, различна от родителската, защото 16-17 годишните момчета не са сериозни, а по-големите пък няма да вземат теб на сериозно. Пази си сърцето, ще ти трябва когато наистина станеш готова за връзка.