Споделена история от Тинейджърски

На 17 съм и искам д живея на семейни начала с приятеля си.
Здравейте!
Аз съм н 17г. и с приятеля ми искаме да заживеем заедно. Причината освен, че го искаме много силно е това, че баща ми упражнява насилие върху мен (не е свързано с връзката ми).
До навършване на 18 ми остават 5 месеца. Въпросът ми е как да процедираме в случая, без да намесваме органите на реда.
В случай, че баща ми подаде жалба какво може да ни направят? Приятеля ми е пълнолетен.
Ако ме намерят могат ли да ме върнат принудително отново при баща ми? Ако аз заявя, че това е по мое желание и не е насилствено какво би могло да стане. И ако баща ми подаде жалба, по какъв начин ще ме търсят? (ще разследват ли къде съм или начина да ме намерят е ако някъде ми проверят личната карта в базата данни и тогава да ме засекат)
Благодаря ви много!

Коментари

1.   До 18 години за теб отговарят родителите ти ,следователно имат право да те върнат насилствено обратно вкъщи .Както и ти имаш право да избягаш отново .Това може да се повтаря докато станеш пълнолетна ,а възрастта на приятеля ти не е от значение освен ако не е решил да те осинови .
Една позната така бягаше с един момък от вкъщи ,после я връщаха ,тя пак бягаше ,накрая стана на 18 и полиция и родители я оставиха да си троши главата .

2.   Щом ти остават 5 месеца няма кой да се занимава с теб, спокойно.

3.   Много внимателно обмисли, какво ще направиш. Всяко нещо, което не ти е ясно, как ще стане, или приятелят ти ти казва, "че ще го оправе", ще се провали, повярвай ми. НЕ знам, дали и една на десет от тези истории има щастлив край. Половината приключват с прибиране при родителите, но другата половина са истории на трайна безработица, самотни майки, проституция и наркотици. И не, не си мисли "На мен няма да се случи, прекалено съм умна за това", защото точно такива, като теб са жертви.

"И ако баща ми подаде жалба, по какъв начин ще ме търсят? " - Ако полицията няма никаква информация за това къде си, то са длъжни да те намерят. Първото, което ще направят е, да проверят адресите на роднините ви (твоите и на момчето, ако бащата може да го идентифицира). Нямаш 18, следователно, няма да бъде лесно, да си наемеш квартира. А ако наемеш такава, когато си на 18, до седмица ще се появиш в регистъра. Ако не ви отркият по-адресите, ще разпитват всички хора, свързани с вас - съученици, приятели, роднини, учители. Най-често, все някой ще "се изцепи". Ще помолят приятели, да ви проверят профилите с социалните мрежи. Ако дотук не могат да ви открият, то работата става опасна и тъй каот нямаш 18 е вероятно, да ви псунат за общонационално издирване.

Могат ли, да те върнат при баща ти - Да, могат и ще го направят. АКо каже; "Такто ме бие", ез доказателства, ще те върнат при него, защото това го казва всеки втори, решил да бяга от вкъщи. Ако имаш свидетел (близък роднина или учител - гаджета и съученици няма да "минат"), готов да потвърди, че си жертва на насилие, имаш медицинско, то в възможно, да те настанят при друг роднина, но за няколко месеца, не вярвам, че институциите ще се занимавт изобщо с теб, поради факта, че ти остават няколко месеца до 18 годишна възраст, а баща ти няма, как да те спре, да се връщаш при приятеля си (няма право, да те държи под ключ).
Аз лично, най-бх се страхувал от саморазправа, от страна на бащата.

Ако животът с баща ти е истински ад, то потърси си работа. Не е нужно, да имаш разрешение от родител, за да работиш, щом имаш навършени 16 години. Работи през уйкендите и след училище. За съжаление, ще ти е трудно, да си откриеш банкова сметка. Идеята е, да събереш достатъчно и да имаш някаква работа, з ада можеш спокойно да се изнесеш от вас. Дори и да си с "приятеля" никога не оставай абсолютно финнасово зависима от никого.

4.   Е изтърпи още 5 месеца какво ще ти стане?

5.   По-просто е да изтраеш 5 месеца. Или започни да се прибираш през ден. Баща ти ще свикне и ще му е неудобно да пуска жалба при риска да трябва да обяснява, че редовно се губиш за по 1 ден. Излъжи го че спиш при някоя приятелка и готово.

6.   За да заживее човек самостоятелно, и особено на семейни начала, първо трябва да оправи икономиката.
А за оправи икономиката, и тя да не е в плачевно състояние, първо трябва да оправи образованието.
А за да оправи образованието трябват време и спокойствие, и някой да го храни, за да се съсредоточи върху него (образованието).
На 17 всичко това не е възможно да е изпълнено... Е, освен ако не си някакъв свръх-човек...
Така че налягай си парцалите и недей да мислиш за глупости!
Насилие... много знаете съвременните пикльовци какво е това насилие... Нито си живяла през социализма, нито в казарма си ходила. "Насилие"...

7.   И едни наши съседи са на семейни начала в момента нямат брак но пък имат 2 прекрасни деца И съседката на твоите години беше с него. Ти си на 17 и предполагам март месец ще станеш на 18. Така че единия вариат е да изчакаш а другият е да поговорите с баща ти разликата ви в годините не е голяма а е само няколко месеца или 1 година Надявам се че няма да има нищо против.