Споделена история от Тинейджърски

Болят ме ушите
Аз съм тийнеджър. Почти постоянно съм със слушалки. И от една или две седмици започнаха да ме болят ушите. Понякога много, много рядко чувам шум в ушите. Мисля си, че е от слушалките. Не искам да спирам да съм със слушалки. Според вас от какво е? И как да се справя?

Коментари

1.   Винаги, когато застудее ме болят ушите, слябо място са ми от малка, слагам ушанки и се пазя от студа с шапка. Ако е отскоро при теб, отиди на УНГ, може да е възпаление на средното ухо или на някоя жлеза (пародитната, например). Отиди и на зъболекар, може да е и от зъб.
Дано не е сериозно :)

2.   Първо ведна посети Лекар Уши нос и гърло, Второ спри да слушаш слушалки, след време ще те се отрази, най малкото ще оглушееш, но може и да ти навредят на нервната система. Слушай за деня не повече 60 минути, след два дни намили на 40 минути, дневно, след два дни на 30 минути дневно, и така постепенно спри да слушаш, Здравето е най важно. И помни ти няма да си цял живот примерно на 18г. Или на 20г. Ще станеш на 50 или 60 години, и тогава ще си дадеш сметка, колко много си си навредил и той сам.

3.   Отиди на лекар. Възможно е да имаш възпаление.
Дълбоко се съмнявам да е от слушалките.

4.   Няма смисъл от лекари

5.   Не е така, номер 4. Аз не ходя на лекари и не боледувам от години, веган съм, храня се супер здравословно, и съм убедена, че 95% от болестите са вследствие на лоша храна, другите 5 % са замърсените - въздух, вода, почва, също така стресът и генетичната предразположеност към някои болести. Въпреки, че не боледувам, а когато имам неразположение го лекувам с чесън, джинджифил, сода, лимон, а на синусите слагам компрес от загрята морска сол, мажа се с рициново масло против болки в мускули и стави, също така, умните животни в природата, освен, че се хранят правилно, те и не се хранят когато имат проблем, защото когато не се храним се задейства хормонът на растежа и клетките се обновяват, НО ако имам сериозни оплаквания, а никой не е разастрахован от такива - лекарят е задължителен, плюс ако имаш съмнения за нещо, защо да не си направиш изследвания, ами ако си счупиш нещо - травматологът е задължителен, ами зъболекарят? Така, че, номер 4 - не така категорично. Аз отровните им 'лекарства' не пия и не бих пила, но има направления, в които са изключително полезни и нужни, да не му се налага на човек!
Авторе, като казах зъболекар, имайки предвид, че си тийн, растат ли ти мъдреци, от тях може да получиш болки в ушите.

6.   И на мен ми се е случвало, защото ползвах слушалките не само за музика, а и в опит, дазаглуша шума около мен, така че винаги бяха на макс, и дори, когто не ми се слушаше муика, слушах тричасови подкастове. Просто почнах, да не слушам толкова силно и минах на големи слушалки, не малките. Ако искаш, има много хубави модлеи на Marshall, с Bluetooth и държат по 25-30 часа слушане.

Но върпеки това, отиди на преглед - безплатно е и не боли.

До 4

Известни последни думи...

7.   Номер 5, 95 5 = 100%. Току що ти отрече съществуването на вируси и бактерии, нищо чудно... веганка.

Дядо Торбалан