Споделена история от Тинейджърски

Единак
Здравейте на всички. Аз съм момиче на 12 години. Проблемът ми е следният: Аз съм единак, не обичам да общувам с никой, затворена съм в себе си и съм един голям "гръмоносен облак". Семейството ми ме описва като "песимист" и съм съгласна с тях. Истината е, че се затворих в себе си и не искам да се намесвам в драмите с момчета и интригите с момичета. Моите съученички постоянно се разхождат по коридорите, излизат с момчета, прегръщат се с момчета (без да са гаджета) и най-добрата ми приятелка постоянно ме нарича "Аутсайдер" и по необяснима за мен причина ме нарича "аутист". Една от причините да се затворя в себе си и да избягвам компанията на другите е, че започнах да разбирам, че съм заобиколена от фалшиви приятели. :( Когато ме види да си играя на видеоигрите в междучасието, най -добрата ми приятелка ме пита "Какво ти има? ", отговарям, че ми няма нищо и тя продължава да ми се ядосва. Ясно ми е, че пренасям негативна енергия, но искам лека полека да прекратя контакти с "приятелките" ми. Те ми се ядосват, че не си говоря с тях и че не седя с тях. Преди се събирах с една не особено добра компания, половината от която бяха бисексуални и за малко едни хора щяха да викнат полиция, заради момчетата от компанията и не искам да си спомням за тях. След като напуснах тази компания започнах да променям държанието си. Ако питате какво правя аз в междучасието.. седя си сама, с телефон. Ако тръгна да обикалям коридорите с момичетата винаги ходя най-отзад и се чувствам странно. Исках чуждо мнение:
1. С право ли се ядосват съученичките ми, че не обикалям коридорите заедно с тях?
2. Добре ли постъпвам, че спрях да общувам с тази компания
Ще ви бъда благодарна, ако изкажете мнението си и ми отговорите на 2-та въпроса.

Коментари

1.   Щом ти харесва, си стой сама! Ако искаш, подай молба за индивидуално обучение-ще се подготвяш у вас, в училище ще ходиш само на изпити, т. е. ако искаш да си частна ученичка, да не се стресираш заради другите от класа ти! Имаш избор! Можеш да поговориш и с училищния психолог!

2.   1. Частично да. Те се ядосват, че се цепиш от колектива, че си мрачна. Тук ти сама си направила избора си, различна си, стоиш сама, не търсиш социални контакти. Годините ви са такива, че това се приема за странно от съученичките ти и затова го коментират с лошо. Ако тези момичета не са ти приятни, добре, но ако те се опитват да се държат приятелски, а ти предпочиташ телефона- естествено, че ще се ядосват.
2. Постъпила си правилно. Не е желателно да си част от лоши компании. Ако компанията е проблемна до степен, че други хора да викат полиция, ти нямаш място там. Едва на 12 години си, пази се от големи бели. Не движи с хора, които не са ти приятели, обиждат те, тормозят те и ти носят само лоши спомени.

Имала си лоши приятели, сега си носиш бремето и си недоверчива. Надявам се да го израстеш. Хората не си приличат по всичко, срещнала си такива, които са те предали, но няма всеки следващ да го прави. Опитай се да бъдеш по-общителна и да си намериш правилната среда. Няма всеки да ти е приятел, но измежду всички ще намериш и приятели. Ще разбереш, когато някой заслужи доверието ти, но първо трябва да положиш усилия да опознаеш хората около теб.

3.   И аз имах подобен проблем в 6-8 клас. Новото училище ме промени напълно.
Преди излизах с наркомани и хора, които не ми влияеха добре.
По-добре е да си сам, отколкото в лоша група. Има време. Сега си.. 6 клас 7? След година - 2 ще минеш в ново училище, ще срещнеш нови хора и кой знае... Може и да се сприятелиш с някой. Моите приятели не са много. Но с повечето се познаваме от видеоигрите.
За първия въпрос: ако усещаш че тази компания не е за теб.. не виждам какво ти пука
2: добре си направила.

4.   Благодаря за коментарите и за изразеното мнение.
Авторката