Споделена история от Тинейджърски

Помощ!Как се оправя лоша репутация?
равейте на всички пише ви момиче на 16 години.
И така ще се опитам да опиша възможно най-детайлно ситуацията в която се намирам. Преди две години когато бях в осми клас въобще не се грижих за себе си. Не се къпах не си сменях много често дрехите и зъбите не си миех. Абе въобще много зле беше положението с мен тогава. Родителите ми са разделени и тогава бях при мама. Тя не обръщаше много внимание на начина по който изглеждах. Накратко изобщо не я интересуваше, че ходех така. Баща ми почти не го виждах тогава. Той постоянно казваше на майка ми, че изглеждам просто ужасно което си беше самата истина. Но тя ми казваше, че той ме обиждал и не иска да ходя при него за да не се натъжавам. И така и не ходих при него много много. И това беше за мен осми клас. Беше тотална катастрофа.
Миналата година в девети клас гледах снимките си от осми клас и направо ми стана гадно. Нищо чудно, че си нямах приятели и поправих всичко това. Вече се грижех за себе си и то прекалено много. Мислех, че всичко беше наред. Но съучениците ми все още ме отбягваха. Не искаха да си общуваме въпреки, че очевидно се бях променила много.
Тази година в десети клас са по-добре нещата общувам си с всички. Но днес получих съобщение по инстаграм от някой от моето училище. Съобщемието беше много обидно и пишеше неща, които са прекалено лично за мен и даже не знам кой може да знае всичко това за мен. Съобщението беше
“Абе ей мърло нима мислиш, че като се къпеш всеки проклет ден и се пръскаш с парфюм си променила нещата? И нима смяташ, че като почна да се гримираш и оправяш косата си много красива? Хаха толкова си тъпа. Дружиш с най-големите двуличници на света. До преди година ти се смееха и ти плачеше вкъщи, а сега седиш до тях в час и излизате уикендите. Ти винаги ще бъдеш мърлата на училището. Всичко лошо ти пожелавам. И дано да не си се засегнала много. Поздрави”
Даже не знам как да реагирам на това. Моля ви дайте ми съвет. Наистина съм се променила много и вече мислих, че всичко е свършено.

Коментари

1.   Развитието ти сериозно е подразнило някой:) някой който най-вероятно никога не постига нещата които желае. Просто го изтрий, или му пиши коментар"Благодаря за милия коментар" и се поздрави за пътя който си извървяла. Напред и нагоре! Вече ситуацията ти е по добра.

2.   Това е някоя твоя "приятелка", която ти завижда. Няма защо да реагираш изобщо на това, което са ти писали, дори да ти кажат същото в лицето. Усмихни се и подмини, така ще покажеш колко си силна психически и не се поддаваш на нападки. Много хора веднага ще искат да се защитават и да се оправдават. Тръгнеш ли да се оправдаваш - значи показваш, че са прави. Единствения отговор, който можеш да дадеш е "Съжалявам, че си събрала толкова яд в себе си, аз продължавам напред".

3.   никак не реагирай. продължавай да се грижиш за себе си и да изглеждаш добре, общувай с другите и нещата ще се получат. а и реално нищо не можеш да направиш, дори и да разбереш кой е, в крайна сметка всеки може да пише каквото реши. има злобни хора, просто го приеми и не обръщай внимание

4.   Винаги се намира някой, който да не е доволен и да ти сипе малко от собствената си отрова. Това не бива да те засяга, ти не можеш да върнеш времето назад и да промениш нещата. Миналото е минало, затова пък се учим от него и в настоящето се стараем да бъдем по-добри. Това е положението. В осми клас никой не ти е дал шанс, ти си видяла вината в себе си и си се поправила. Сега всичко е наред. Според някои ще е лицемерно, че хората, които са ти са се присмивали, днес са ти приятели, но много фактори са претърпели промяна за тези две години. Случва се, наистина. И аз имам приятели, с които преди време изобщо не се разбирахме. Променихме се много, извинихме се, споделихме си всичко лошо, което сме мислили и сега е ново време. Между другото, да, това, че се къпеш всеки ден, че се парфюмираш и ходиш с чисти дрехи, определено те изкарва от репутацията на мърла. Ще отнеме още време всички да забравят, но и това ще се случи. Всяко чудо е за три дни, изчакай да се появи някоя по-интересна новина и ще видиш, че никой няма да се сеща, че в 8 клас не си полагала много грижи за себе си.

5.   Ами, явно ще трябва да го преживееш, но все пак паметта им не можеш да изтриеш. Аз, ако съм имала такава съученичка, не бих си правила труда специално да я унижавам, независимо какво мисля за нея. Но, за съжаление, има страшно много насилие сред децата. Ниска култура, никаква емпатия и т. н. просто, избягвай такива хора и конфликти , грижи се за себе си, бъди приятна за околните, за да не се настройват срещу теб.

6.   Продължавай с подържането. Изглежда си бръкнала в мераците на твоя стара близка приятелка. Това ;- Ама тя никога няма да направи това, го забрави. "Всяка коза си виси на нейния крак". Аз също съм получавал подобни съобщения. Бой съм ял. Но това го правят злобни и завистливи хора. Нямаш психическа нагласа. Ще си хванеш гадже утре и пак ще има простотии. Дори и венерическа болест могат да ти припишат. Живей си добре и продължавай да изглеждаш добре. В този живот така стоят нещата. Всеки се опитва да оскърби или навреди на другия. Добре дошла в реалноста.