Споделена история от Тинейджърски

Странно пукане от мебелите
Здравейте, хора. Искам да споделя с вас нещо, което ме притеснява и евентуално да споделите мнение по въпроса.
Става въпрос за това, че отскоро към 2-3 през нощта, след като си легна и започнах да чувам нещо като пукане от един шкаф в стаята ми. Това пукане е периодично - през няколко минути, например 5-10 и също така е по-слабо или по-силно. Точно преди да заспя го чувам по-силно и се събуждам. Снощи това пукане се премести от шкафа на масата до мен. Започна да се чува от масата.. Също така знам, че ще прозвучи смешно, но вилицата ми изчезна днес. Няма я никъде. :Д Малко започва да ме хваща страх. Та, затова реших да споделя. Ако според вас има логично обяснение за това, ще се радвам да го споделите. :Д

Коментари

1.   Човече, не знам, и на мен ми се случва абсолютно същото нещо.. Пукането си нямам на идея от какво е, но и аз винаги го чувствам нощем. Единственото обяснение ми е, че може би и през деня го има, но не го чуваме, защото през деня винаги има повече шум от нещо, дори да е уж напълно тихо в стаята, а през нощта винаги е по-тихо и затова. Това за вилицата може да е съвпадение или някой друг във вас да я е преместил, може и ти да си, ама да не помниш, случва ми се. Ще чакаме и други мнения :D

2.   Пукането е от това, че с времето материалите, от които са направени мебелите, леко се променят и се свиват или разширяват, същото става и при промяната на температурата в помещенията в хода на денонощието.

3.   И аз щях да напиша същото като номер 2. Примерно като си монтирах шкафовете на кухнята, те бяха идеално долепени без раминаване. А сега като ги погледна, за 7 г. има няколко мм разминаване. Нали ти е ясно, че масивни огромно шкафове, плотове и тем подобни при слягане няма как да не пука и скърца. Само че се чува предимно през нощта, понеже е тихо. Отделно е възможно и при самите стени да има деформации с времето, напуквания и т.н. и ако мебелите са плъно долепени до тях особено в ъгъл, също може да пука.

А примерно ако през деня в стаята е по-студено, а през нощта усилваш печката или обратно, също става, както спомена и горния от температурни разлики.

4.   Аз не вярвам в духове с сигурност не някой призрак няма за какво да се тревожиш.

5.   ако мебелите са от дърво, може да има дървояди. Преди ходини живеехме в жилище със стари дървени мебели и нощем особено се чуваше как червеите хрупат

6.   Дървеници, предполагам.

7.   Това на прост език се нарича ЧЕРВОТОЧИНА. Паразит в дървото. Яде го и издава един рязък скърцащ звук, който се чува по-добре нощем когато е тихо. Загледай се по пода. Тези гадини оставят след себе си прах. Буквално смилат дървото на пепел. Вкъщи имахме такова нещо в кухненската маса. Излекувах го с една спринцовка снабдена с игла и няколко капки нафта в отвора който е издълбал гада. Пуква на секундата и пукането изчезва.

8.   Едва ли са дървеници, защото при тях не се чува пукане, а по-скоро скърцане. Освен това оставят прах на земята, нещо като талаш, но много фин и ситен. А автора не споменава да е имало такова нещо.

9.   И аз си го обяснявам с това, че мебелите са дървени и понеже при спирането на духалката през нощта температурата се променя, защото духалката не задържа топлината за дълго. Просто ми се стори стряскащо, но по-добре да не обръщам внимание на тези неща. :д Иначе ви благодаря за коментарите, хора! ♡ - Авторката

10.   Отиди в някоя църква и помоли свещенник да дойде и да направи водосвет на дома ти, скоро е Йорданов ден, може и тогава, вземи си и светена вода и напръскай и ти дома си и пий. Ако не си кръстена се кръсти. Помисли дали няма някакви окултни неща в дома ти-талисмани разни и тн, ако има ги изхвърли.