Споделена история от Тинейджърски

За да продължа напред!
Искам само да споделя.. за да ми олекне, защото пред непознати е по-лесно да си изкажеш болката... без упреци, без "нали ти казах"...

Всичко започна преди година и половина... но сринах света си за тази луда любов. Една вечер в скайп ми писа едно момче, на вид нищо особено, забавен, лафче да става го добавих. Не исках да излизам с него, защото си крие риск, въпреки че аз го поемам по принцип, но сега нещо не ми се искаше. И така навих се, след седмица се видяхме... а си виках ще изляза само да отбия номера, но... съдбата ми изигра лоша шега ... в секундата, в която го видях си казах ето го МЪЖА МИ.... влюбих се в него. Колкото и странно да е се влюбих от пръв поглед.... не вярвам в тази любов....

Тук е момента за червената точка и всички да си кажат не са се познавали за това не е станало нищо, но ако не бях рискувала, нямаше да изживея онази, истинската любов...
Ден първи щаслива
Ден втори адски щаслива
Ден трети няма по щаслива от мен
... и така 5 месеца усмивки, любов, цветя, щастие...
Ден мълчание
Ден втори телефона мълчи
Ден трети това е края
7 месеца пълно мълчание... все едно ме е нямало, била съм ничия, 7 месеца страдание...

Плаках всяка нощ и си задавах въпроса защо не съм добра за него, молих сие... Тук много хора ще кажат, къде ти е достойството или че не се уважавам, не е последния мъж на земята и света не свършва с него, защото знам всичко това, просто той е всичко, което нягока съм искала....
След 7 месеца на мълчание, той проговори, но аз вече бях започнала да излизам с друг, а той искал да се видим за по секс и тогава реших да го забравя, но не можех.. Все ми беше в мислите, макар да бях с друг... И нещата се промених влюбих се в този друг, но той не иска да сме заедно...

Днес мога да кажа, забравих те, вече мога да посрещам всеки ден с усмивка, макар да не съм с голямата ми любов, вече не усещам онази тръпка, събудих се от депресията в която бях и съм готова да продължа, дори и сама, защото аз не съм от вечно влюбените и казващи обичам те на всеки...
Ди

Коментари

1.   доста объркани писания, не се чудя, че нямаш коментари.
Иначе - внимавай и в тази си връзка. Според мен клониш доста към задушаване на партньора, към прехвърляне на отговорността за живота си върху плещите му. Дано греша.
забрави за момчето иначе от скайпа - искал те е само за секс, много е вероятно да си има друга, официална приятелка и да си му станала твърде... ангажираща! не мисли повече за него и никога не му се връзвай - блокирай го навсякъде!

2.   Здравей мило момиче, съжалявам, че ти се е случило това!!! Любовта при всеки е едно невероятно пътуване, за което всеки мечтае! Да срещнеш "човека" пеперудите да пърхат в стомаха ти, и прегръщайки те, да се озоваваш на друго място. Блян и копнеж търсейки подходящия, и когато го срещнеш, си казваш "той е човека". В твоя случай предполагам, че това си изпитала и мисля, че не е било едностранно. В противен случай нямаше да има някаква развръзка. Пишеш, че сте се срещали 5месеца, не малко време за една двойка, и след което, нищо.... Нищо хора!!! Еди си някой просто се промъква в живота ви, играе си с вас, с една подробност, не знаете правилата шах и мат. Е шаха е игра, но с чувствата шега не бива. Ти просто си станала жертва на момчето, изчезвайки не ти е оставил ясното послание, какво става и истината за постъпката! Е на теб ти е останало това да ближеш раните нанесени от господина. Героинята тук си ти, борейки се цели 7месеца в стремежа си да си обясниш толкова неясната ситуация. И браво, браво, на куража ти, че си излезнала от това си състояние, и отново се чувстваш жива. Давайки сърцето си си останала предадена. Един път си сгрешила, това не значи, че ще има и втори!!! Запомни това! И ката заключение ще добавя, най хубавото нещо което ни се случва и дава смисъл в "живота" това е "Любовта". Така, че не се отказвай да живееш!

3.   Благодаря за думите от цялото си сърце... много вдъхновяващи са.... за да прегърна живота си и да продължа напред... Любовта е най-смисленото нещо в тоя живот. За да направя правилния избор явно трябваше да направя толкова грешки, за да знам кое е правилно....

4.   Здравей мисля, че не е задължително човек да сгреши за да стигне до правилното решение. Случката със теб не е нещо похвално, е да извод ще трябва да си направиш. За да не се опариш отново! Смятам, че никой не е застрахован от не правилния избор, надали някой ще иска да си играят с чувствата му. Съжалявам, че те е споходила"една лъжовна любов"и чувствата ти са бели наранени. Това е неприятното. Мисля си дали сте се виждали и дал ли ти е ясна причина за действията му. Ще се радвам поне с това да си наясно. Пиши когато си тук....

5.   Съгласна съм, че никой не е застрахован от грешното решение... дори и аз след всички грешки... просто ще съм по внимателна в избора си... знам, че това не е най-лошото и има много по-голяма болка от моята... Дали сме се виждали? Да! За да ми каже, че аз съм виновна за да не сме заедно... точните му думи бяха, че съм лигла... защото не съм на 15 ( по погрешка историята ми попадна в тинейджърски )и имам характер... не винаги бях съгласна с него, а той не иска жена да има мнение, но... въпреки всичко любовта е сляпа... исках да споделя с някой за да мога да продължа напред, защото вече не го обичам...

6.   Не е правилно да се изтърси някакъв си и да ти прави нежелана характеристика от рода на, едва ли не си някоя "лигла". Но хора сме и не сме безгрешни и дано някой ден "господинът" осъзнае това. И предлагам да гледаме в добрата посока като е по добре да се стремим да бъдем положителни. Всеки човек има недостатъка да си изкарва настроенията, къде осъзнато и къде не, но въпреки това трябва да си прощаваме. Ако се опиташ да осмислиш този факт, то тогава наистина ще можеш с любов в сърцето си истински да продължиш напред, което истински ти го пожелавам. И ако може по скоро да срещнеш любовта, аз пак ти го пожелавам!!! Получател: една истинска жена..

8.   Авторката: "Получател: Една Истинска ЖЕНА" са думи, които ме накараха да настръхна. Простих му сълзите, болката и тишината. Дали осъзна какво е загубил? ДА! Но късно. Днес вече мога да кажа, че продължавам напред. Вече е част от миналато ми и липса в настоящето, и никъде в бъдещето. Искрено се надявам скоро да срещна Любовта, защото съм готова, научих се да обичам... Благодаря за думите накараха ме да се усмихна и да вярвам, че все пак не се знае кога нещата ще се подобрят към по-добро. Винаги съм била за положителното мислене (макар понякога да ме налягат черни мисли) животът е
едно прекрасно пътуване и аз искам да го изживея до края по невероятен начин.