Споделена история от Тинейджърски

Направих глупост и май съм би.
Здравейте... Ще карам направо. От две години ходя с приятелката ми, заедно сме от 9ти клас и много се обичаме. Никога не сме си изневерявали или подлъгвали, но така стана, че оплесках работата жестоко и съм тотално объркан. Нямам идея какво да правя. Бях на купон по случай рождения ден на най-добрия ми приятел. Тя си тръгна по-рано, защото й прилоша и аз я изпратих до тях, естествено, но се наложи да се върна, защото приятелят ми ми се обади с думите, че нещо е станало и има нужда от помощ. Идеята беше да видя какво е станало, като си мислех, че я някой от пияните кочове е испочупил апартамента, я нещо от сорта, но друга се оказа работата. Каза ми, че имал да говори нещо сериозно с мен, ама беше и той подпийнал, заваляше думите и се клатушкаше. Музиката дъднеше и решихме да отидем в стаята на техните, за да може да се чуваме.

Мислех, че ще ми споделя за мацката, по която твърдеше, че си пада. Отначалото всичко беше ок. Седнахме, пита ме как е гаджето ми, стана на въпрос за купона и за момичето, с което се натиска по-рано. Но изглеждаше много странно, сякаш се колебаеше и искаше да каже нещо, ама не му стискаше. Аз почнах да човъркам, много ясно. Та той ми е като второто ми аз! И тогава от нищото ме награби и започна да ме целува! в първия момент бях тотално втрещен и го отблъснах. Той каза, че съжалява и че има чувства към мен. Беше започнал да плаче, което направо е невъзможна гледка за човек като него. Главата ми се завъртя, не знам от алкохола ли, от какво, но просто изведнъж тотално престанах да мисля. Целунах го, отвърна ми и съвсем не свърши до там. Преспахме заедно. На сутринта си тръгнах преди да се събуди и от тогава се отбягваме взаимно. Не съм казал на приятелката ми, правя се, че всичко е екстра, но тя вижда как престанахме да си общуваме и непрекъснато се чуди как да повдигне въпроса, за да разбере защо "сме се скарали" и евентуално да ни сдобри. А аз не знам какво да правя! Обичам я много, но от онази нощ не спирам да мисля за него. Той ми е по-близък и от наще, израстнали сме заедно, не искам да го загубя като приятел, но се боя, че това не е всичко. Влюбвам ли се? Възможно ли е изобщо да продължавам да обичам гаджето си и да мисля само за него... Моля ви, дайте ми някакъв съвет! И, аре зарежете тролщината, ако някой има намерение ад повдига темата за гейщините и подобни. Никой не е тръгнал да се държи като момиченце или да си слага червилото на мама тайно ;/

Коментари

1.   не се плаши - човешко е. Не мисли сега в такива стериотипи - би, хетеро, хомо - мисли за хората като хора.
Изясни си чувствата първо към приятелката ти - желаеш ли я изобщо, връзка по навик ли е това, какво си чувствал и чувстваш към нея.
В никакъв случай не ? казвай за случилото се - ядосана жена може да те унищожи!
Друтото обаче е, че така, имайки такава тайна от нея, връзката ви се обезсмисля и според мен явно не е такава загуба, ако и без това си намерил човек, който ти дава всичко.
За приятеля ти - ами не си гей или би, ако го харесваш или си влюбен в него. Поне не автоматично. Може тук да става дума само за конкретния човек, може дамо той да буди такива чувства у теб като мъж, но преди всичко да го обичаш като човек.
Според мен не бива да го губиш поне като приятел, но това значи да говорите за случилото се поне веднъж. Съветвам те да му признаеш чувствата си (само ти знаеш какви са) и да не си поставяш граници заради пола му - може това да е голямата ти любов.
В такъв случай скъсай обаче с момичето.
Или ако избереш нея, кажи му, но не знам до колко има шанс поне за приятелство с него и ти можеш само да си отговориш на въпроса, дали можеш да живееш без него до себе си.
В никакъв случай не опитвай паралелна връзка и с двамата - ще страдате много всички!
Само ти знаеш, какво трябва да направиш, но не протаквай - слушай инстинктите и сърцето си!!!

2.   от Автора

Благодаря за коментара, номер 1. Сериозно не очаквах някой наистина да ми напише нещо полезно. Ще се опитам да се изясня с него. Днес се видяхме на тренировката и той продължава да отбягва и погледа ми даже. Много ми е гадно и най-тъпото е, че всички започнаха да го забелязват и да повдигат въпроса. Става много странна ситуация, но мисля да му звънна и да се разберем довечера. Объркан съм и обичам и двамата, но ме изяжда тоя игнор, който ми хвърля...Просто той е единсвения човек, на когото мога да го кажа.

3.   ами страх го е, че можеш да го отблъснеш, да го помислиш за гей и така нататък - поговорете си и решете двамата как да продължите. Не сте гей, повтарям, просто сте се влюбили един в друг, това е станало най-вероятно. Такъв опит имат доста мъже на вашата възраст, ама не го афишират много-много, а после си живеят пак като хетеро...
Ако решите да продължавате и като любовници с него, не е нужно навън да афиширате такава връзка, още повече, че тук най-вероятно не става дума за гей-влечения, а просто само между вас двамата си - луда работа. Но в такув случай трябва да скъсаш с момичето на всяка цена!
Ако си влюбен обаче в приятелката си, остани с нея и обясни на приятеля си, че е било само една заблуда от ваша страна, плод на алкохола и искаш да си бъдете приятели - мисля, обаче, че той те обича и ще му е страшно трудно.
Не се влияй обаче от пола при решението си - питай се - кой обичаш и в кого си влюбен. Ако си забраняваш нещо, защото било гейско например, ти в крайна сметка няма да успееш да се пребориш с това нещо и накрая ще нараниш сумати народ - има много хора, който си имат жени и са с мъж иначе! Това е много лицемерно и не е честно към момичето.
Ако връзката с нея се е изчерпала, а ти сега се влюбваш в него - избери любовта, изживей я и виж какво ще стане. Обикновено на тази възраст и без това няма връзка за живота, но поне ще си изживял честно една любов и няма да си лъгал никого - а какво става между вас двамата, си е ваша работа! Няма нищо гнусно, осъдително, щом го искате и двамата. Не робувай на предрасъдъци и слушай сърцето си!
Можеш ли без него в живота си? Можеш ли без нея? Избери най-доброто за себе си! То ще е и най-доброто решение по принцип, защото няма да е лицемерно и ще даде пространство и време на останалия човек (той или тя) да си намери друг партньор!

5.   Аз също съм в подобна ситуация и напълно си обеснявам поведението на твоя приятел.
Отбягва те, защото:
страх го е от случващото се;чуди се дали ще си останете приятели без да има промяна в отношенията ви след случилото се.
Ако и ти изпитваш нещо към него, "седнете" и се разберете и най - важното не разваляйте приятелството си заради това.

Между другото евала му правя на момчето, че ти е признало какво чувства към теб.

jensen

6.   Е, не знам дали е някакъв напредък, но поне се разбрахме да се видим и да говорим утре лице в лице. И имах до последно чувството, че няма да ми вдигне телефона... А в скайп е твърде тъпо и бъзливо да се обясняваме според мен.
Благодаря ви много за мненията, не е за вярване, че намирам сериозни съвети и подкрепа в такъв сайт!

7.   пак от автора

jensen в момента си в периода на отбягването или си оправил вече нещата?

8.   Аз съм в периода в който ме е страх да му призная какво чувствам. Просто не искам да го загубя като приятел и затова не предприемам никакви действия.

Jensen

9.   Кара ме да се замисля и за моя приятел. Не вярвам да е решил, че ме харесва за една седмица, а никога нищо не съм забелязвал. Едва сега се замислям за разни дреболии, които не са ми правели впечатление преди. Това е супер гадно. Късмет и в твоя случай. ;/

11.   Абе уж постих преди час, но нещо не излиза поста...
Иначе, успех ти желая и на теб. Сега като се замислям това е много гадно и се чудя от колко време продължава всичко. Трябва да съм бил супер сляп, за да не забележа нещо ;/

12.   Не се притеснявай, бе, човек :) Ти си бисексуален! Щом можеш да бъдеш и с единия и с другия пол. Щом може да обичаш всеки човек, независимо от пола му. И си един от малкото, които осъзнават, че са бисексуални. Повечето мъже или залитат и казват, че са гейове, или отричат всякаква възможност да бъдат с мъж. Направил си глупост, защото си изневерил, а не защото си спал с мъж. Но предвид, че досега дори не си знаел, че си бисексуален и нещата са се стекли по толкова объркан начин, мога да те разбера.
Виж сега, ще бъда съвсем откровена. Тъй като аз също съм бисексуална, знам, че ние не сме нито от едните, нито от другите. Хомосексуалните ни мислят да предатели, хетеросексуалните ни заклеймяват като хомосексуални. А сме много хора така. За теб, като мъж, ще е малко по-трудничко предвид съвременното отношение към това. Но това те освобождава, не те затваря. Че си бисексуален говоря. От днес нататък ти ще знаеш, че полът на някой не е ограничение за теб, но може да е ограничение за човека, с който искаш да бъдеш. Ето сега например, ако я нямаше приятелката ти, полът на двама ви можеше да се окаже пречка за приятеля ти, ако ти продължаваш да гледаш на връзката мъж -мъж по негативен начин.
И нещо друго, много хора (най-вее хомо), се случва да ни мислят за полигамни. Но полигамност и бисексуалност са 2 различни неща. Аз например ако имам мъж, съм си само с него. Ако имам жена, съм само с нея. Докато има хора, които не могат с един партньор, а ако се окаже, че са и бисексуални, ходят наляво-надясно да се е*ат с жени, мъже, всичко... И от там на нас -бисексуалните-ни лепват име на полигамни! А повечето полигамни даже са хетеро хората... Но иди им го обяснявай... о. О

13.   Не си гей нито би най обикновен тийн си си. Нормално е за твоята възраст да опознаваш сексуалноста си. Под влиянието на алкохола и душевната приятелска връзка е станало. Е станалото станало говори с момчето все едно нищо не е станало грешка било и толкова.
Не казвай това на жена в никакъв случай!!! Ние жените трудно го приемаме пък и ако се ядосаме ще го използваме срещу теб а не вярвам да искаш това.

14.   здравей, аз съм момиче, но и на мен ми се е случвало. само че при нас стана малко по-постепенно и аз честно казано очаквах да се случи... най-странното е, че си просто с човека, когото обичаш. Аз не съм експерт по лезбийско порно или нещо такова, даже не се интересувам да чета за ерогенни точки и тем подобни, но когато съм с нея, някак си всичко се получава от само себе си. когато си близък с някого, обикновено не го възприемаш изобщо по такъв начин, но ако се стигне до физическо привличане, изживяването е невероятно. Не си блъскай главата дали си би- или хомо. подобни неща се случват на много хора. нормално е, да си привлечен към човек, който ти е близък и сексът с него да те изпълва изцяло. не се притеснявайте от това, което се е случило. ако съдя от моя собствен опит, сексът с нея беше толкова разтърсващ, че се принудих да скъсам с приятеля си. просто не можех да се спра и да не бъда с нея. когато сте приятели, е изключително трудно да се отбягвате за дълго и след това поне при нас неминуемо стигахме отново и отново до секс. изобщо не съжалявам, че бях с нея. след около година в живота ми отново се намери място за момчета, нещата се промениха и за двете ни. никога не съм се тормозела с би/хомо размисли и съмнения. всичко ще се нареди и при теб. бъди открит с приятеля ти, не се притеснявайте от това, което ще се случи или няма да случи между вас. гледай да щадиш приятелката си обаче. аз бях доста откровена с тогавашния ми приятел и той го прие като упрек/обида/унижение, а на практика нямаше нищо общо с него, просто така се случи. така че без паника. нищо чак толкова ненормално не се е случило и то със сигурност не определя генерално твоята сексуалност.

15.   Ще живея за мига! Видяхме се, теглих му думите от устата с чингел в началото, после доста разговаряхме. Призна ми, че от година е осъзнал, че чувствата му към мен са повече от приятелски. Аз го целунах и решихме да се пробваме. До края на другата седмица ще намеря начин да скъсам с гаджето си и както ми казахте и вие-нямам никакво намерение да й казвам истинската причина. Вероятно ще го направя под претекст, че съм се изморил от връзката и ми е нужна почивка, колкото и нечестно да е спрямо нея. Просто с нея вече я няма тая тръпка, която откривам с него, въпреки че още я обичам. Има нещо страхотно в това да се криеш и да знаеш, че правиш нещо уж нередно. и така.. ще видим до кога ще я има, и дали ще го бъде. Както беше споменато вече- нищо няма да загубим, ако пробваме. Благодаря за коментарите, хора!

от вече не толкова обърканият Автор :)

16.   Тогава, добре дошъл в отбора ни :)

17.   Честито!!! :) желая ви безгранична любов.

Jensen