Споделена история от Тинейджърски

Хич не искам да ходя на училище...
Моля админите да одобрят историята ми, защото няма друго място, където да споделя проблема си.

Момче съм на 14 години и съм 8-ми клас. Разбира се, имам и нов клас, който не съм сигурен дали харесвам или не. Имам много приятели в него, но има и няколко човека които ме дразнят (двама-трима). Скоро свърши зимнага ваканция и от тогава съм в ужасно настроение. Почнах училище в Четвъртък и бях ужасно разстроен от това. Стана ми гадно, че вместо да ни дадат още два дена почивка, ни викаха на училище, където не правихме нищо. Даже на моменти ми идеше да се разплача. Не знам защо е така. Никой не ми се подиграва или бие в училище, имам приятели в него и не ни тормозят с толкова много учене. И преди не исках да ходя на даскало, но сега, след ваканцията, още повече не искам. Всеки ден, в първите два часа, ми се иска да се разплача, но се сдържам. После ми минава, но се чувствам тъпо до края на учебния ден. Чувствам се сякаш не е моето място и само ми се иска да си ходя. Чувсвам се самотен, въпреки че имам приятели. Не споделям с тях този проблем, защото не всички са добри слушатели, а и няма как да ми помогнат. Мислел съм си, че аз сам си го причинявам, без никаква причина. Вече четвърти ден съм така и си викав, че на другия ще ми мине, ама не става така. Пак се разстройвам. 100% съм сигурен, че ще ми мине след време, но какво да правя дотогава?

Въпросът ми е дали може да ми помогнете?
Благодаря предвалително.

Коментари

1.   Здравей мило момче - аз съм почти на твоята възраст -малко по - малка съм от теб (12) ще ти кажа аз съм същата като теб но с разликата че се подиграват на мене защото съм рускиня а не българка освен това съм най- висока от всички момичета в класа а и съм най- дебела и като ме обиждат и дразнят седя настрани Радвам се че споделяш това защото съм изпитвала същите страхове каквито и сега. При мен проблема е друг и да- дразнят ме но аз се правя че не ги чувам. Кажа ли на някого става по -лошо- после аз съм им виновна. Ето затова не ми се ходи на училище и се прибирам разплакана
Разбирам те напълно.
Изтърпи учебните занятия и не се стресирай толкова. :)

2.   Отиваш в най-близкия магазин. Купуваш си носни кърпички и го изкарваш цялото навънка голям. Помага :)

3.   Мило момче, и аз бях така на твоята възраст! В първите часове е нормално да ти е гадно, защото още не си се разсънил. Според мен си лягай малко по ранно, почвай да пиеш витаминС и повечко плодове. Живей си живота с радост, защото втори дубъл няма. Сега си в разцвета на младостта си, успех!

4.   Всеки го преживява тоя 8 клас, защото средата се променя. И аз също бях така. Съвет от мен: опознай съучениците, набележи си приятели и помни, че всички са като теб, но не си го признават. Ходи си на даскало, аз не бях отличник, но с много интереси, и много приятели. По някоу предмети ме мислиха А идиот, сега мога да ги с айвам със знания. Съветът ми е да не пропушват и да запишеш 1-2 спорта.

5.   Като завършиш и почнеш работа ще ти се иска да ходиш на даскало - споко ;)

6.   От това, което си написал не виждам причина да не искаш да ходиш...Ти сам си казал, че нито някой те тормози, нито имаш каквито и да е проблеми в училище. Това твоето му викаме мързел. Относно това, че в някой часове не правите нищо и за мен и дразнещо, но когато видя, че имам безсмислени часове просто не влизам. 8-9 клас повече се ходи, а след това ще видиш какъв цирк е 10 вече ще се отпуснеш, ще свикнеш с учители/съученици и няма да те тормози толкова да отидеш на училище. Вече в 11 и 12 спокойно може да влизаш само в часовете по български и по предмета, който си избереш за втора матура. И пак казвам това си е мързел, но доста хора страдат от него :D

7.   Вземи си отпуска една седмица, за да се успокоиш.

8.   Хахаха и на мен не ми се ходи на училище, но ходя.

9.   Да те заместя искаш ли? Миналата година завърших и сега ми е много тежко и разбрах какво съм пропуснала. Точно, когато завършиш, идва трудната част от живота.

10.   Пич, я се стегни!

11.   Здравей, разбирам те напълно и смятам, че по голяма част от децата на твоята възраст не искат да ходят на училище и не се чувстват добре там. Аз също бях от този тип ученици! Трудно ставах сутрин, все гледах как да се отърва, изкарвах лоши оценки, дори често ми се случваше да се сдърпам с някой преподавател. Последните 2 години от средното си образование не издържах и минах на самостоятелна форма, но мисля че на теб още ти е доста рано за това, така че моят съвет е, ако имаш възможност запиши се на някакъв спорт или на някакъв вид изкуство, където да ходиш след училище. Така ще се разсейваш след дългия училищен ден, а през деня, ако това което запишеш ти харесва, определено ще чакаш с нетърпение да свършиш училище и да отидеш на спорт/изкуство. Времето в даскало ще ти минава по бързо, когато знаеш че след това те чака нещо проятно, за това е много важно да правиш неща, кпито ти харесват и те разтоварват.

12.   Просто се опитай да мислиш позитивно-за неща, които харесваш. Общувай по-често с приятелите и семейството си

13.   И аз понякога изпитвам същото чувство, не знам как да ти помогна, ако искаш просто се занимавай със различни неща и няма да мислиш за това, че ти е тъпо.

14.   Много харесвам такива хора-мрънкат и уж изпадат в някакви депресии без причина. Е така, от нищото. Къде ми се филмираш, бе момче? Знаеш ли хората през колко трудности минават през живота си и пак се държат, щастливи са и оценяват това, което имат. А ти какво? Имаш приятели, имаш всичко и се, , депресираш"? Това е жалко. Жалко е, че в днешно време има толкова слаби хора.

15.   На тебе някога и на работа няма да ти се ходи, ама не може така. И кое му е лошото на училището? Аз го мразех защото родителите ми се караха за оценки, но ми харесваше, заради приятелите ми.

16.   И аз съм всеки ден така с работата, но нямам избор. Трябват ми парички за да си плащам разходите. Нямам мама и тате, които да си ме гледат.
Сега сериозно- вземи се в ръце.

17.   Здравей! Знам какво ти е, само че аз нямам много приятели в класа и ми е още по гадно като отида там. Затова се правя на болна от 1 седмица вкъщи, но това не е решението! Гледай от добрата страна, има с кого да си говориш и не си сам. Така се оцелява в училище. Ще издържиш още няколко месеца между които има много почивни дни, освен това скоро и грипна ваканция. Вярвам в теб! :)

18.   Училището е пълна загуба на време. Всеки високо интелигентен човек ще ти го каже. Учат се толкова много неща, които никога няма да ти потрябват в живота. Това е една институция, чиято цел има да създава работническа класа. Огледайте се-хора с висшета не могат да си намерят работа. Успешните хора са тези, които имат логическо мислене, а училището мрази такива хора-то цели да накара всички да мислят еднакво. Бедните хора ще ти кажат да изкарваш добри оценки и да си намериш сигурна работа и така ще имаш добър живот. Ами животът не работи по този начин. Мога много да говоря за това колко сбъркана е образователната система, но нямам това време. Моят съвет е да откриеш професията, с която искаш да се занимаваш в бъдеще и да учиш усилено само над нея. А за глупостите от училище гледай да завържеш някакви оценки, колкото да минеш. За съжаление има глоби и не можеш да спреш да ходиш на училище. А за това с хората.. Това с класовете не е естествена среда. Там са събрани много случайни хора накуп и те просто те задължават да общуваш с тях. Нормално е да не се разбираш с всички 20-30 човека. Това не са истински човешки взаимоотношения. Това, което искам да кажа е.. Представете си приятелите ви, които вие самите сте харесали и избрали за ваши приятели. И сега си представете хора с които са ви набутали в една стая и искате, не искате трябва да сте приятели с тях. Разбирате. Не мисли толкова за тези глупости, намери си истински приятели и работи над усъвършенстването си, защото училището след няколко години ще мине и замине.

19.   Хора, прочетох коментарите ви и мисля, че всички сте прави! Имаше тук-там 1-2 коментара, дето леко ме издразниха, ама пак имаше много истина в тях. Вече леко ми поминава и даже пак лека по лека започнах да общувам като преди със съучениците си. Разбирам, че всичко това е заради новия ми клас. Аз имам леки проблеми с опознаването и повече време ми трябва да свикна. Разбирам също и, че като почна работа ще искам да се върна на училище. До другата седмица ми е минало. Ако не стане не знам. Ще чакам! То, че ще има грипна ваканция, ще има.
Иначе пак пишеше коментари, защото не съм се напълно управил, а и съм сигурен, че и други хора с моя проблем биха искали да прочетат съветите ви.
Благодаря за помощта!

20.   Явно не ти се ходи, защото нямаш никакво желание да учиш нови неща и смяташ това за излишно. Освен това мислиш, че това е вид принуда върху теб. Нямаш вътрешна потребност да се образоваш в различни сфери. Ти явно не си роден за сложни професии и си нещастен, не искаш да надграждаш знанията си. Искаш да се занимаваш с миене на коли, да си продавач или примерно да си общ работник. За всеки си има професия. След като виждаш, че си нещастен, след 2 години ще имаш възможност да напуснеш и все пак да имаш някакво образование. Доколкото знам, вече може да завършиш само 10-ти клас и пак ще имаш основна степен на средно. Все пак като напуснеш, трябва да се грижиш за прехраната си, ще трябва да работиш. Не всеки е роден да се занимава с интелектуална дейност. Докато решението да се ходи на училище след 8-ми клас не се взима от самото дете и не се премахне финансовия модел на управление на средното образование, ще имаме този проблем с мотивацията. Нека средно и висше да учат хора, които наистина искат да учат. Толкова е просто. Останалите могат да се реализират в други сфери, които не изискват специфични знания, а по-скоро физически умения и сръчност.

21.   Не се тревожи номер 19 Аз на моя коментар ти обясних точно какво е било при мене - номер 1 съм. Дано имаш само хубави моменти .