Споделена история от Тинейджърски

Не издържам вече!
Аз съм момиче на 12 години и скоро ще ставам на 13. От 8 години съм в средно ниво на депресия, защото вкъщи постоянно има скандали, карат ми се за малки неща-като това, че съм оставила капачката на лекарството някъде и не мога да я открия а тя е паднала на пода, или без да искам бутна нещо... постоянно, когато някой влезе аз подскачам от страх, получавам сърцебиене. Майка ми постоянно ми крещи, сега ще ходи на психолог. Баща ми смята, че съм се отпуснала, а аз не спирам да уча. Баба ми е добре, но смята че греша за това, че се защитавам. Всички ми крещят. Преди 6 месеца ми се роди братче, сега като не говоря с т ях и се отдръпнах от тях те се радват само на него и не ме търсят... чувствам се ненужна, необичана и т. н. Когато бях на 10-11 годинки майка ми ме щипеше до припадък в центъра на града само, защото ме ядоса и ходех по-напред от нея... Много ме болеше. През повечето време плача. Не говоря много. Нямам търпение да отида на училище утре, за да, , избягам'' от проблемите и от вкъщи. Незнам какво да правя вече. Веднъж майка ми ми каза(преди братчето ми да се роди), отивам при една бивша приятелка и тя ми каза, че ако се роди второ дете, ще ме остави на по-заден план в лошия смисъл на думата. Мен ме заболя. Това е от 8-9 години! На 4 години счупих един живачен термометър и тя ми крещя 30 минути заради това. Под стрес съм и постоянно треперя. Не мога повече да издържа.

П. С. Моля ви, дайте ми съвети какво да правя! Не ме обиждайте, защото мисля, че този сайт е за да се помогне на човек в нужда, а не да го хейтваме.

Коментари

1.   Според мен това, което можеш да направиш, е да прекарваш повече време навън с приятели, за да си далеч от проблемите вкъщи и да стискаш зъби докато завършиш средно и да се изнасяш, защото когато дразнителят е вкъщи и си зависима от него, нещата са доста сложни. А докато си у вас да намираш утеха в някакво изкуство например. Те няма да се усетят сами, че грешат. Има ли някакъв начин друг да им отвори очите? Например някоя твоя леля или чичо? Помни, че това ще те направи много силна в бъдеще. Прегръщам те, защото просто не знам какво да ти кажа...
- Момиче, 19г.

2.   Не бягай от проблемите си! Отиди при вашите и им разкажи ВСИЧКО. Разкажи им как се чувстваш. Разкажи им какво ти е и какво мислиш. Кажи им, че вече не издържаш. Недей да криеш от тях това. Аз съм момиче и съм на 14. Имах подобен случай като твоя. Родителите ми са разделени, но въпреки всичко само се караха. Чувствах се виновна за всичко, а не бях! Точно на Нова Година през деня стана поредния скандал. Толкова много се разтроих, че 3 часа съм ревала, задуших се и повече от един час не можех да дишам нормално. Тогава ми дойде в повече и ми писна да мълча за всичко, затова написах всичко което мислех на баща ми и го дадох на майка ми да го прочете! От тогава те разбраха как ме нараняват, никога не им бях казвала тези неща. Бяха малко наранени, защото от една страна изглеждаше, че все едно им казвам, че не са добри родители, но мисля, че сега нещата вървят по-добре! Не мълчи! Кажи им всичко! Ако те е страх да им го кажеш, им го напиши както направих аз! Ще се радвам ако съм ти помогнала по някакъв начин!

3.   Иди в дом за сираци и помоли да те приемат. След макс седмица ще се молиш да те пуснат у вас !

4.   Много благодаря за отговорите ви!Отношенията ни се оправиха!Вече се чувствам по-добре!Благодаря на номер 1,2!И аз прегръщам вас!Не се притеснявайте,сега сме по-добре всички! Най-сетне!Послушах номер 1,и поговорих с всички.

5.   Благодаря сърдечно на номер 1, 2!!!!

6.   Няма за какво, радвам се, че нещата се оправиха. ^-^
От номер 1