Споделена история от Тинейджърски

Бивши
Здравейте.
Пише ви едно момиче на 18. Току-що се замислих и осъзнах, че с всичките ми бивши приятели съм в сравнително добри отношения. Пишем си, чуваме се, с някои дори излизаме на по кафе. За мен не е странно напротив радвам се, защото малко или много са заемали част от сърцето ми и сме останали с голямо уважение един към друг. Но пък някои хора не го приемат за много нормално. Щом са бивши значи трябва да се мразим до гроб, според някои познати.
Вие как смятате - може ли от любов да се премине към добри познати, може би приятели в някои редки случаи.
Ще ми е интересно да чуя мненията ви! :)

Коментари

1.   Зависи, и аз си мислих като теб и си бях останала приятел с всичките си бивши, докато не се появи последния ми бивш... толкова ме нарани, че всеки контакт с него ми причиняваше болка, така че за определено време се отдалечих от него, след това бяма станали като непознати и нямаше за какво да говорим, така и контакта изчезна. Всичко е до усещане, няма нищо ненормално или нормално в човешките отношения, всичко е въпрос на усещане. След като се чувстваш добре, като контактуваш с бившите си, продължавай да го правиш и не взимай чуждото мнение толкова присърце ;)

Лола

2.   Според мен няма лошо да сте не само добри познати но да си останете и добри приятели. Стига следващите ти приятели да не ревнуват от това че си приятелка с бившите си гаджета.

3.   Аз мисля, че няма нищо лошо в това особено и щом на теб ти е приятно да сте приятели.. Щом са ти бивши не значи, че трябва да се мразите..

4.   много е добре, щом се разбирате - какво лошо има не разбирам?

5.   никога

6.   И аз съм приятелка с всичките ми бивши :) И тази способност да задържаме хора в живота си, е прекрасна :)
..
А на тези, които казват, че никога не е възможно, нека говорят за себе си. Защото щом такива хора като нас ни има, значи Е възможно попринцип ;)

7.   Ми... аз не казвам да се мразим до гроб, но лично аз не бих и не желая да съм приятелка с бивши, някак си ми е странно с някой, с когото сме били интимни след време да си разказваме примерно на кафе за новите си любови и т. н. Аз приключвам по нормален начин и до там, трия тел, никакви кафета и това е :)