Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се ужасно и гадно и не мога да говоря с никой
Здравейте аз съм тийнеджърка 10 клас. Чувствам се нападната от страна на мойте приятелки дори и по близките ми приятели. Те постоянно ми казват че не говоря една от мойте близки приятелки ми го казва постоянно че не съм общителна че само с нея говоря и тем подобни. Аз се опитвам да говоря повече старая се, но уви не винаги се получава. Като ми се карат или ми казва че не говоря се чувствам ужасно. Аз говоря с другите според мен си общувам и си говоря, но според по близката ми приятелка не е така не веднъж ме е нападнала по този начин. Всеки си има слабо място моето е това. Когато някой ми каже да говоря аз не знам за какво и как. Тя не ми помага като ми казва, че не говоря напротив става по-зле започвам да се затварям в себе си да съм тъжна и разстроена. Исках само да го споделя на някой.

Коментари

1.   Момиче на 20 съм. Като дете мама ми казваше, че трябва да стана адвокат, защото не спирам да говоря. След пубертета нещата се промениха драстично. Преживях тежко развода на нашите, доста хора ме питаха постоянно какво се е случило, как го приемам, как не ми завиждат.. Това ме срина психически и за доста голям период от време не исках да се виждам с хора. Поотраснах още малко, смених средата и осъзнах, че вече изпитвам трудности със сприятеляването. Когато все ок успех да за вържа някакво приятелство, хората ми споделяха как съм изглеждал супер надута и отдалечена от всички. Не можех да им обясня, че просто не знам как да провежда нормален разговор.
Няколко местения ми се наложиха, съвсем осъзнах проблема, когато всеки намираше приятелче сравнително бързо в нова обстановка, а аз с месеци си стоях сама.. Намирам приятели, да, но трудно. Направо ми свалят шапка, казват, че не са очаквали да съм як човек, защото все съм настрана.
Вече съм наясно със себе си, кое как и защо. С близки приятели съм друг човек, забавен и нестеснителен.
Замисли се каква е причината при теб. Може да е нещо, което са ти казали преди време и те е накарало да си мериш думите, обида или нещо.. Може и да се корени много по-надълбоко - ниско самочувствие, лош спомен от детството, липса на близост. Вярвам, че имаш какво да кажеш на света. Повярвай си и ще спечелиш много :) от опит ти казвам, колкото по-рано се осъзнаеш, толкова по-лесно ще ти е да го поправиш след това.

2.   Кажи им, че си такава каквато си и ще правиш това което те кара да се чувстваш комфортно. А другите са длъжни да го приемат, който не те харесва си е негов проблем.

3.   Твоята приятелка не ти е приятелка! Ти си си такава и тя няма право да ти навлиза в твоя свят и да ти обяснява как трябва да си общителен и весел през цялото време. Имах подобна случна с една моя “приятелка”. Съветвам те ако продължи да я разкараш. Ако те уважава ще те разбере, а не да те упреква постоянно!

4.   Не обръщай внимание кой и какво ти говори. Дръж се както си искаш. Опитай се да си намериш нови приятели :)

5.   Влюбена ли си?

6.   Момиче на 23г съм и преди бях като теб (дори горе долу по същото време) Превъзмогнах това като сама се насилих и излязох от комфортната си зона. Намерих си приятели извън училище и доста излизах с тях, въпреки че не ми бяха приятни. Дори и да не направиш нищо по въпроса, щом завършиш и те грабне живота искаш не искаш ще се промениш драстично. Ще почнеш да ходиш по интервюта за работа, в университета, по барове, по кафета. Просто няма да усетиш как това вече няма да ти е проблем. Приятелката ти е куха лейка, за това че ти се "кара".

7.   , , Чувствам се ужасно и не мога да говоря с НИКОГО" и, , Исках само да го споделя на НЯКОГО"