Споделена история от Тинейджърски

Накъде отива света
Пакетът на 12 годишните: Цигари, Вейп, Енергийна напитка, нецензурен език. Аз съм на същите години и не толерирам това и представата, че по 5 часа и половина съм в една стая с хора, които са такива ме убива. И в частно училище да отида - ще е по-зле. Не издържам, вбесява ме, като им кажа да спрат и, че е вредно “Няма да спра, писна ми да ме мачкат”? ! Какво? Какво мачкане на 12 години, то като родителите са съгласни, поне законът да направи нещо!

Коментари

1.   Айде, бе, като че ли това е от вчера или от днеска. Аз съм на почти 21, когато бях на 12 беше същото. Сега имам приятели по-малки от мен и виждам, че няма промяна. Какво ти пука? Нали ти не се тровиш? Аз например за пръв път запалих цигара на 18, сама, по мое желание. Оттогава пуша на моменти, случвало ми се е с месеци да не пуша, случвало ми се е и всеки ден да пуша. Пробвала съм трева, някои други наркотици също, ама рядко. Гледай си живота, няма какво да им казваш да спрат, защото само ще си загубиш времето и нервите. Ако имат акъл, с годините ще им писне.

2.   Според законът те не нямат право да го правят, но на никого не му пука. Ами да донякъде си права. На тази възраст децата които пушат го правят за да се правят на готини. И аз като съм бил по-малък съм пушил. Започнах да пуша на 15, но въпреки това не пропаднах. Завърших с доста добър успех(5, 60) и в момента следвам висше. Мисълта ми е, че само защото децата пушат, не значи че са лоши или, че няма да стане нищо от тях. Просто повечето от които няма да стане нищо, пушат. Няма какво да направиш, за това ако не ти е приятно не дружи с такива хора и не им се бъркай, то си е за тях.

3.   Ако още от сега това те дразни, до 12 клас какво ще правиш?

5.   Абе, какво ти пречат лошите навици на другите. Ако не ги харесваш като хора и ти се струват тъпи или злобни - окей, ама да ги отписваш, защото не са със същите навици като теб ми се струва глуповато.

Да диктуваш на другите какво да правят е малко прекалено. Не си им майка, все пак. Аз не пуша и не пия, но повечето ми приятели пушат цигари, вейпове или наргилета, пият, и това не ми пречи - всеки да прави каквото иска, стига да се държи човешки с мен и да има какво да си кажем.

6.   Уж ги мачкат, а мрат от желание да подражават на другите и да получават одобрение. Това с енергийните напитки е мега простотия - все едно пият тройни кафета заради моментна еуфория и пак за подражание.

7.   Виж, пусни си филма Kids... сниман е през 95та, децата ВИНАГИ са били такива. И това, което описваш пак е меко казано.

8.   А ти си представи по 12 часа да работиш с "роми", неграмотни, лелки и мега селяндури и да нямаш друг избор, щото пари трябва да се изкарват. От сега ако не свикнеш на всякакъв добитък, то кога?

9.   Най-лоши са ония, които не пият, не пушат, добрите деца, правят се на твои приятели, а после ти забиват нож в гърба или просто те гледат безучастно все едно сте далечни познати и сте се виждали 1-2 пъти, след всичко, което си им споделила и си направила за тях. Преценявай хората по същността, а не по навиците.

10.   За съжаление винаги е било така. 80% селяндури (да не се бърка със селяни! Селянин е, човек живеещ на село, селяндур е манталитет) и 20% нормални хора. Няма как да ги избегнеш и шансът ти е поне през времето извън училище да си с готини и приятни хора. Както ти каза някой, ти поне прекарваш в училище по-малко време, а като тръгнеш на работа ще си по 8-9 часа сред такива. Нагли, арогантни, неграмотни... пък ако имаш и "късмет" такъв да ти е шеф, стой та гледай цирк! За това, спасението е да се научиш да ги игнорираш доколкото е възможно и през останалото време да си с нормални хора. Все пак колкото и да ти е бил гаден денят като знаеш, че след училище имаш среща с добра приятелка, която те разсмива, е ще ти е малко по-леко.

11.   Аз определено протестирам срещу това. На 12 съм и най-големият ми страх е да срещна връстник с цигара.

12.   Запиши се на спорт, бойни изкуства, бъди активен! Там ще срещнеш положителни хора и ще имаш приятна среда, която да ти дава смисъл в живота и да ти помага да изтърпиш другото.
М18