Споделена история от Тинейджърски

3 въпроса за хората с опит
1. Какво най-много не харесвате/мразите у вас?
Въпросът ми включва всичко за физиката и характера.
2. Истина ли е, че ако не харесваш себе си останалите хора го усещат и се отдалечават?
3. Привличането наистина ли е на психологическо/емоционално ниво?

Коментари

1.   1:Че съм прекалено слаб
2:Определено това, че не харесваш нещо в себе си няма да накара другите да се отдръпват(стига да не им досаждаш постоянно с това нещо)
3:Не знам защо това изобщо е въпрос, привличането е само на психологическо и емоционално ниво

2.   1. Нищо не харесвам в себе си
2. Да аз не се харесвам и се отдалечават, но аз гледам да се отдалеча преди тях
3. Аз никоя не привличам, дори и да харесам някоя.
Тоест ако си негативно настроен към живота, като мен няма да ти върви в нищо.

3.   1. Че съм нисък (само 1, 73 съм, а съм на 20);
2. Абсолютно;
3. Абсолютно.

4.   1. Мразя в себе си, че не съм предприемчива, често се страхувам да направя първата стъпка към нещо, което много искам, не съм от най-общителните, но пък за сметка на това се събирам с общителни хора и това ми помага. Мразя това, че имам ниска самочувствие и се подценявам, много съм самокритична.

2. Твърдо да. Е, то в никой случай няма да те харесват абсолютно всички, но когато си уверен и знаеш какво правиш, чувстваш се добре, това се отразява в излъчването ти и хората го усещат. Усеща се авторитетът ти. Ако си повярваш, хората също ще ти повярват, поне повечето. Но ако се свиеш като мишка, останалите го виждат и ще те нападнат веднага.

3. Нямам обяснение за привличането.. често просто се случва, дори и на подсъзнателно ниво. Някои хора имат магнетично излъчване, увереност, която е привлекателна за много хора. Често дори и някой да не е хубав, пак има доста обожатели, просто защото се чувства добре в кожата си и излъчва увереност. Други хора пък си имат определен тип човек, който ще харесат и като срещнат отговарящ на критериите им се получават нещата. Но най-важното, за да привличаш е да се чувстваш добре ти самия със себе си. Тогава се забелязва и от околните.

Сатурн

5.   1. Мразя излишните си килограми и фактът, че очите ми са развалени. Да, цветът им е хубав, ама 4 диоптъра... :(
Това за външния вид.
А за характера, ами мразя, че съм нерешителна, срамежлива, с ниско самочувствие, страх ме е да отстоявам себе си и съответно оставям всички да ми де качат на главата, освен това се подценявам безумно много и съответно се отказах от много мечти, защото ме беше страх, че няма да се справя с предизвикателството.
2. За съжаление е истина. Ако сам не се харесваш, излъчваш негативни сигнали и съответно и другите не те харесват. А всъщност може да си страхотен човек, но те няма как да го разберат.
3. Ами зависи, освен психическо/емоционално ниво има все пак и физическо привличане, нали. Така, че тук е малко сложно.