Споделена история от На работното място

На новото работно място.
От четири дни ходя на нова работа, само месец след напускане на предната. На кратко, не се чувствам добре. Нещата стояха така че не можех да изкарам и един пробен ден, преди подписване на договор, па да бях видял поне как е. От третия ден трябваше да се оправям сам. Днес почивам, а съм под голямо напрежение още от сега, натрапвано ми от други, нито съм притеснителен, нито се съмнявам в себе си. Чувствам го като упадък най вече върху интелекта ми, който тук по скоро ще ми пречи. Тая специфика я работя от години, но тук специално трябва да работя върху доста ''влошен терен''. Няма да изпадам в детайли с конкретни примери щото ''навсякъде е едно и също'' но мисля че не съм на правилното място.

Коментари

1.   Дето викат - Работа ли е, не ми го хвали.

2.   Чисто и просто, махаш се. Първите няколко дена се разбира за кво иде реч. Месец да стоиш още, нищо няма да се промени. Понякога нещата изглеждат зле само в началото, но всеки средноинтелигентен човек може да направи разликата между свикване и "не е тва квото се разбрахме и не се съгласих на тва " още през първите 2-3 дена. Аз така направих и напуснах на третия ден.

3.   Е, то на ново работно място винаги в началото е така. Даже и да познаваш работата, винаги има нещо специфично за новата компания и докато се научиш е нормално да си притеснен и несигурен. Обаче защо са те оставили да се оправяш сам още на 3 ден? ! Където и да съм почвала работа, винаги в началото, доста повече от 3 дни, до мен е имало опитен колега, който да ми помага. Е, с едно единствено изключение! Преди доста години започнах в една гаражна фирмичка и там си мислеха, че аз още първия ден ще знам и ще мога всичко и съответно на края на седмицата вече почнаха да ми крещят, че съм объркала нещо. Казах им, че без обучение няма как да стане и просто да си търсят друга жертва, на която да крещят. Станах и си тръгнах! И понеже дори още нямах подписан договор това не ми фигурира никъде, но просто си научих урока и вече за мутри с IQ 20 не работя.

4.   Махай се. Работа - бол.

Братан.

5.   Напусни.

6.   То лесно се напуска, НО после какво???
Това е проблема на 99 % от работещото население - не им харесва работата и искат да напуснат, НО няма къде, или в най-добрия случай ще си намерят същата "гадна" работа... !

7.   Махай се човек. Сменил съм 100 работни места, на 25 съм, ама ми се наложи рано да започна да бачкам, още на 18. Е, рано рано, не съм първият нито последния, който е почнал тогава.
Мисълта ми е, че смених толкова работни места, че вече само като се появя някъде и още първия ден знам ще стане ли или няма да стане.
Точно това усещане, за което говориш появи ли се, директно изчезвам.
Ако останеш само вървиш срещу себе си и ще се измъчваш. Да работиш нещо, което ненавиждаш е едно от най-гадните неща.
Разкарай се без да ти пука грам кой какво ще каже. Следвай инстинктите си и това шесто чувство, то никога не лъже.

8.   Напсувай някого така че да те чуят всички и да научи шефа. Ще ти прекрати договора без предизвестие и ще приключиш бързо. Важното да не те набие някой. Пък току виж оценят прямостта ти и те повишат.