Споделена история от Тинейджърски

Харесвам го, но това ме кара да страдам
Защо трябва едно от най-хубавите неща да е ад за мен! За какво говоря ли? ! Харесвали ли сте си някога някой? Всички знаем онова чувство на пеперудите в стомаха, когато го/я видим, когато опитваме да завържем разговор, или когато вече се познаваме и излизаме! Хора, мразя да си харесам някое момче! МРАЗЯ! Последният път беше преди 2-3години и силно се надявах да не се случи отново, но ето че се.
Месец или два по-рано го видях, почнах да разпитвам и не след дълго се започна! Шансът да се получи нещо между нас е нула, кръгла нула. Не искам да го харесвам! Не искам да имам чувства към него! От всичко това само страдам! Не мога да си контролирам емоциите! Не искам всяка вечер да плача сама в нас! НЕ ИСКАМ! Емоциите ми контролират всичко! Ужасно е!
Споделих на приятелка с надеждата за помощ, но получих присмех в лицето! Надявам се по-опитните да ми дадат съвет, защото не мога да живея така!

Момиче на 16

Коментари

1.   Съвет кой знае какъв няма. Или се опитваш да говориш с него или се примиряваш че няма да се получу. Както си видяла - спряла си да харесваш миналия и не е било края на света.

2.   Разбира се, че ми е познато това чувство, харесвах едно момиче от университета в продължение на 6 години, все още я харесвам, но избягвам да мисля за това. Не исках да имам чувста към нея, тогава имах други приоритети, но винаги когато я виждах, нейното излъчване просто ме пронизваше и не, не беше мис България, но чарът й просто проникваше в мен и аз чувствах, че съм безсилен пред това, а винаги съм се имал за много корав. Спомням си чувството, когато слизайки заедно от автобуса, краката ми се подгънаха. В крайна сметка инстинктите за интимност и това да се привличаме от другия пол са заложени в нас и е трудно да се борим с тях, но ние сме хора и трябва да се учим да контролираме емоциите си. На тези години психиката ти все още се формира и е нормално да си подвластна на такива мисли, но има и много други важни неща в живота, не трябва да живеем само с едни и същи мисли. И все пак не е лошо от време на време да следваме чувствата си, защото подтиснатите емоции не изчезват, те остават дълбоко в нас и ни влияят.

4.   Благодаря за отговорите! Разбирам много добре за какво говори номер 2! Надявам се скоро и при мен да отмени, да се науча до контролирам емоциите си!