Споделена история от Тинейджърски

Подстригах се късо ии... :((
Последния път когато отидох на фризьор се подстригах много късо, и сега не ми харесва искам колкото се може по-бързо да ме порасне косата. Четох в сайтове, че хининовата вода помагала за растежа на косата, но и я изтънявала много, а и аз много често я горя с пресата и какви ми не други работи и така още повече ще се изтънява. Аз все пак си взех такава вода но се притеснявам да не ми стане много по тънък косъма и после косата ми да не заприлича на нищо. А моята коса по принцип е много гъста и с много здрав косъм, и сега от тази вода ако си разваля косата не знам просто, но пък искам да ми порасне колкото се може по-бързо защото преди ми беше много дълга почти до кръста, а сега ми е до вратът. Много съжалявам че се подстригах толкова. :(

Кажете нещо съвети, защото много искам сега до 2-3 месеца да ми порасне поне до рамената. Не издържам с толкова къса коса :(:(:(...

Коментари

1.   Хининовата вода помага, ползвала съм я, но не очаквай някакви смайващо бързи резултати. Дали изтънява косъма - не знам, по-скоро не, но моята коса е доста здрава. Пробвай все пак, нищо не ти коства :))

3.   Доколкото знам хининовата вода заздравява косата, а не я изтощава. Ако беше така, кой изобщо щеше да си я купи. Аз съм с дълга коса, но искам още по-дълга. Ползвах хининова вода, но не забелязах никакъв ефект, така че вече не я ползвам. Явно на някой хора има ефект, на други не... Успех.

4.   Хининовата вода не знам доколко е хининова, защото хинина вече не се произвежда. Но за растеж на косата може да се използва СЕБОРАЛ ФОРТЕ от аптеката, и срещу косопад е, и срещу пърхот. Помагат също отвара от листа и цветове на латинка-облива се косата с отварата, може да се прибави към нея листа от коприва и листа от орех, лайка. Маска от ТРИВИТАМИНОЛ-продава се във ветеринарните аптеки-1 лъжица от шишето се слага в кисело мляко и жълтък от яйце и стоиш 1 час с това на главата. След това отмиваш с шампоан-някакъв неагресивен към кожата на главата. Успех!

5.   За сега най-добре да си купиш хубава шапка, а следващия път говори с фризьорката каква прическа искаш. Занеси дори снимка на известна личност като "модел" :-)

6.   Е, то ако така ставаше - искам и хоп! Разните отвари и мазила може и да стимулират, но не правят чудеса. Косата си има определена скорост на растеж. Някъде бях чела, че средностатистическата скорост била по сантиметър на месец. Трябвало е да мислиш реди да се подстрижеш толкова. Сега се въоръжи с търпение и се грижи добре за косата си, не я стресирай с всевъзможни химикали и нагреватели и тя ще ти се отплати. Най - хубавата коса е здравата коса.

Борония

7.   Само тривитаминол. Смесваш една лъжица с малко от някаква маска за коса ( от 15 минутните) и след всяко къпане мажеш.. за няколко месеца - ще т стигне пак до кръста.

8.   Не се притеснявай толкова. Знам, че е хипер неприятно, но се опитай да погледнеш от добрата страна на нещата. След даден период, приятно или не, е хубаво да се подстриже по-късо косата, за да се поднови и заздрави. През лятото даже може и да ти е по-удобно с по-къса коса а до след месец ще си забравила, че е била толкова къса, а след това освежаване - дори ще ти е по-хубава от преди.
Не се дразни за глупости - това е нещо напълно поправимо :)
Ана

9.   Не съжалявай толкова много, не си заслужава. Освен това се замисли, че лятото е по-добре с къса коса. Ужасно е на тази жега с коса, която е по-дълга. А и колкото повече се вманиячаваш по дължината, толкова по-бавно ще ти се струва, че косата расте. Така че не го мисли толкова.

10.   Ами какво да ти кажа, скъпа, не се прави така! Хубаво е, че не се страхуваш да експериментираш, ама... А сега към темата - купи си корени от копрова, свари си ги (на опаковката си има инструкции) и през ден се мацаш. Със сигурност има ефект

11.   Има екстеншъни, от днес за утре косата ти може и да е до кръста ако искаш...

12.   хининовата вода няма да ти навреди, но гъстотата на косата, колко бързо ще расте тя и т. н. са генетично заложени. Много зависи всичко и от храната - ако ти липсват витамини от групата на Е, желязо, В-витамини... косата капе и т. н.
Но ти такъв проблем нямаш. Чакай просто, не може да расте с вълшебна пръчица.

13.   Аз за това не ходя на фризьор, освен за прическа... Имам си един уред, с който можеш да се подстригваш сам, беше ми донесен от Англия. Косата ми е до под кръста... не бих отишла на фризьор.. много мои приятелки изгоряха така..
Тривитаминола подхранва косата, но не прави такива чудеса, че за няколко месеца да ти стигне до петите...
Всичко е ген,
Не се стряскай, вземи си удължения и ги носи докато ти порасне косата, за да не ти е кофти като се гледаш в огледалото.

14.   Какво се побъркваш, това е просто коса? ! Ще порасне пак за нула време. Не слушай глупости за хининовата вода-много е полезна, няма да сжаляваш.

Мег*

15.   И аз имам такъв проблем, вярно косата ми беше цъфнала, ама не ме интересувааа искам си яя

17.   И аз също се постригах като теб. И сега не ми расте. Казват ми всички че трябва 2 години да си стане каквато е била. :( :( :(

18.   Ами който иска да реже дълга къса първо мисли с главата си! Никой не ви е виновен. Аз също имах много дълга коса и един ден реших, че вече не я искам и хоп - няма коса. Подстригах се късо, защото ми харесваше и предварително бях правила разни експерименти как бих изглеждала (Photoshop и други всевъзможни работи). Нека сега това да ти е обеца на ухото и следващият път да мислиш, педи да действаш.

19.   Аз бях с коса до кръста. Черна, но от глупост реших да се правя руса. Ужасна гршка. От толкова боядисване, загубих голямо количество коса. Сега ми една педя под раменете. Даже няма средата на гърба. Няма ден, в който да не съжалявам. Даже ревах. Аз съм много чувствителна на тема дълга коса. Беше ми до кръста от няколко години и толкова бях свикнала. Много ми е мъчно. Нищо не може да ми върне усмивката. Даже бия към депресия.