Споделена история от Тинейджърски

Не се харесвам.
Здравейте. Пише ви 15 годишно момиче. Мисля да започна направо с историята, не искам да губя времето ви с обяснения.
Като малка бях страшно пълна, но винаги съм била висока. Не знам дали е заради височината, но раменете и таза ми са доста широки. Всъщност повече ме притесняват раменете - твърди широки са за момиче. Според доста хора съм красиво момиче, когато се погледна в огледалото не виждам нищо хубаво в лицето си. Смятам тялото си за несъразмерно и твърде голямо за килограмите и ръста ми - висока съм 178/180 и тежа между 63 и 65 килограма. Знам, че така или иначе тези килограми са страшно много, но се виждам в огледалото сякаш съм 85-90 килограма. Смятам се за несаръзмерна, тъй като ребрата ми се четата, корем почти нямам, но както казах преди малко таза ми е широк, дупето - голямо, а краката смятам за дебели. Не мога да се приема, не мога да се харесам. Гледам се в огледалото и ми се плаче. Случва ми се по няколко пъти дневно да ме заглеждат, по-склонна съм да вярвам, че е заради отвратителното ми и дебело тяло и ужасно грозното лице, отколкото да заради това, че някой ме е харесал. Като малка много ми се подиграваха, всяка вечер, когато си легна, си спомням за тези обиди, след това много често плача час-два, просто защото не мога да ги избия от главата си, има дни, в които ме е срам да излизам на улицата, защото се чувствам като най-грозното, дебело и отвратително същество на тази планета.... Как бих могла да вдигна самочувствието си поне малко?

Коментари

1.   Почни да ядеш качествена храна и тренирай и нещата ще ти се получат. Има мн инфо в нета- който търси намира

2.   Според мен и според описанието, което даваш, имаш хубава женска фигура с добре изразени рамене и таз. Човек може да те загледа по ред причини, но не е невъзможно да е защото те харесва. Няма как коренно да промениш структурата на тялото си, но винаги можеш да наблегнеш да хранителен режим и фитнес, за да работиш върху проблемните зони и да подобриш даденостите.

Black Sabbath

3.   Здравей. Не се харесваш, защото не си твой тип. Това е нормално и често срещано, така че не се притеснявай. Важното е да срещнеш човек, за когото ти си негов тип. :)

Имаше един готин сериал "Алф". Сигурно си го чувала. Та съседката на семейство Танер, жената Ачмонек, видя веднъж Алф на прозореца и гледайки го с учудване и лек страх, попита мъжа си: "Съществува ли нещо средно между кенгуру и мравояд?" А той и отвърна: "Спри да се анализираш!"

Та и аз това да те посъветвам. Спри да се анализираш и се наслаждавай на живота. Ако нещо в теб не ти харесва и можеш да го промениш, промени го. А ако не можеш, живей си живота, какво ти пука? Не всички са перфектни. Важното е да си намериш някого, в чийто очи ти си перфектната.

4.   По това което описа разбирам, че наистина си красива. Голямото дупе и малката талия са желано нещо от всяко момиче. Не спомена размера на гърдите си но щом си с широки рамене и голямо дупе тясна талия фигурата ти е перфектна. За лицето е въпрос на вкус. Килограните ти са повече от нормални за ръста ти.

5.   Абе момиче, ти луда ли си? Отношенията между хората са на база разум, душевност. умения. Я, махни тази комплексарщина. вероятно си едно хубаво момиче.

6.   По описанието ти си перфектна!Изобщо не се притеснявай за лицето си,сигурна съм ,че си красива!Няма как другите да те харесат,ако ти сама не се харесваш!!!Престани да говориш глупости за себе си и НЕ ПОЗВОЛЯВАЙ НА НИКОЙ да те мачка!Бъди себе си и се гордей с това,което си!Човек е създаден да е такъв,какъвто е,а не да се старае да се променя!Вярвай в себе си и ще видиш,че щом се приемеш и започнеш да се харесваш и другите ще започнат да го правят!А ако след това има някой,който все още те обижда просто ѝ свали екстеншъните и тя сама ще млъкне;),(просто предполагам,че е „тя”)