Споделена история от Тинейджърски

Срам.
Здравейте! От известно време ми липсва вяеата в себе си, започнах да се притеснявам много от околните, изпитвам срам и неудобство от хората, страх ме е, че ако станат по- агресивни към мен, няма да успея да се защитя и ще покажа слабост.. Каква е тайната на това да си уверен в себе си и да не те интересува мнението на околните? И как да скриеш от останалите този проблем? Как да станеш по- агресивен и да накараш другите да те уважават? Как да станеш по- нахакан?

Ани.

Коментари

1.   Много лесно, контрол над ума.

"Как да станеш по- агресивен и да накараш другите да те уважават? Как да станеш по- нахакан? "

^^Тази чест те съветвам да не правиш, отблъскващо е.

-Death_Blade ^

2.   Трябва да не ти пука от хората-и те си имат слабости. Учи, спортувай, постигни успехи и се гордей със себе си!

3.   Според мен не е до това да бъдеш агресивен. Хората могат да те уважават и без ти да си агресивен към тях и без та да изпитват страх от тебе. Въпросът е да имаш свое собствено мнение и да го отстояваш. Да вярваш, че не си по-малко от другите и като има спор да си готова да защитиш мнението си. Не да си както се казва като фурнаджийска лопата - сега да, ама утре не. Не винаги сме прави в мнението си и трябва да можеш и с достойнство да можеш да признаеш грешките си, но не и да отричаш, че си ги направила. Когато си готова да направиш изборите си, да понесеш последствията (примерно от думите си) и да не отричаш стореното, а да можеш да признаеш грешката си пред себе си и пред другите, тогава ще те уважават. Както се казва да си честна и с достойнство - но агресията не е решение.
Ана

4.   Първата стъпка е, да го скриваш от околните, защото те те възприемат така както сама се представиш. Аз толкова добре се справях с тази роля, че имаше момент, в който непознати ме смятаха за надута дори и после много се изненадваха като се запознаем и откриваха, че съм съвсем друга. Е, не трябва да се прекалява :) Ако се притесняваш от мъжките погледи, докато вървиш по улиците например, изправяш гръб, вдигаш глава и гледаш напред, все едно дори не ги забелязваш, а през това време за да не губиш самообладание, си мислиш за нещо, което харесваш в себе си. Ако си в нова компания, не говори много още със запознаването, първо огледай обстановката, проучи характерите и тогава ще можеш да се впишеш по-точно, а и ще имат някакъв респект от теб. Ако се случи да те нападнат с груби думи или поведение... това е любимата ми част, много съм добра в това :) Убий ги със самообладание, това страшно ги изнервя и те признават! Пример - бившата приятелка на момче, с което наскоро се бяхме запознали беше много злобна и въпреки, че не го искаше за себе си, се опитваше да ми прави много проблеми, за да ни раздели. Звънеше ми по телефона да ми каже, че в момента е с нея, дойде дори на мястото, където работех едва ли не да ме предизвика да се бием, а аз и казах, че като толкова си го иска да си го взема, мъже много :) Нямаш идея какви очи ококори и как замлъкна, просто нямаше какво повече да каже. След време казала пред наши общи познати, че ми се възхищава на самообладанието. Ето така я победих, иначе нямах никакъв шанс, защото не мога да бъда злобна колкото нея. По принцип съм много чувствителна и ако ми кажат две груби думи и страшно ме нараняват, но не им го показвам и така се губи смисъла на техните нападки и спират, а аз самата не мога да се принизя до такова ниво да викам и да обиждам. Според мен не трябва да се опитваш да бъдеш агресивна, щом не ти е в природата, бъди с желязно самообладание и над нещата, така ще получиш уважението на другите и увереност в себе си. Ако се сещаш за някакви по-конкретни твои ситуации, можеш да ги напишеш, за да приложим съответната тактика ;)

5.   Много ви Благодаря на съветите, наистина! Номер 4 специално благодаря за подробния отговор! Например днес, бях да гости на една моя близка приятелка, тя живее заедно с приятеля си, който аз не познавах до тогава, останах до късно и той се приобра, след което се запознахме. Чувствах се ужасно неудобно и неловко, незнаех какво точно да кажа, кога и как да се влкучя в разговора, как да застана и т. н. В такива моменти как да се държа?
Ани.