Споделена история от Тинейджърски

Моята история
Здравейте! Не знам до колко някои от вас ще разберат моята ситуация, но се надявам да получа поне малка помощ.
Аз харесвам едно момче от класа ми от лятото на 2019 до този момент. Той е добър, мил, забавен, умен, красив и винаги съм го симпатизирала. Нека да предположим, че се казва Иван. За този период от време се случиха толкова различни неща, но няма да изпадам в подробности. Понякога си мисля, че и той изпитва същите чувства към мен, но често смятам, че се заблуждавам. Проблема е, че с течение на времето чувствата ми към него избледняват. Преди усещах онова специфично чувство в стомаха, но вече то постепенно угасва. Много съм объркана.
В живота ми наскоро се случиха две нови запознанства. Момчетата са с 2-3 години по-големи от мен. И с двамата станахме добри приятели. И тук ще спестя някои подробности. Проблема е, че от както се запознах с тях, постепенно започнах да възприемам Иван просто като един съученик. Аз желая да продължа да харесвам Иван. Ако ме питате защо искам да продължа - не знам. Наистина не знам. Просто така го чувствам отвътре. Едва ли ще се случи нещо между мен и двамата ми нови приятели, но и аз не искам да се случва. Да, те са забавни, красиви, умни, адски мили, но не са за мен. Бих искала да не ги виждам толкова често, но има два дни през седмицата, в които задължително се виждаме(ходим заедно да спортуваме).
Дано да сте разбрали какво имам предвид. Бих искала съвет, за това как да не мисля за двамата ми приятели. Просто искам Иван да е единственото момче, за което да мисля и да обичам истински. Желая отново да върна тази искра в мен. За всеки, който може да ми помогне по някакъв начин ще съм му благодарна. И благодаря на всеки, който е отделил част от времето си, за да прочете историята ми. Едно голямо БЛАГОДАРЯ!

Коментари

1.   Малко объркано положение. Една част от теб харесва Иван, другата част - вече не ... Честно казано не знам какво да те постветвам, освен да излезете някъде. Да отделите време един на друг, да си поговорите и така. Ако сърцето ти наистина е чувствало нещо към този човек, то чувствата ще се върнат или поне чувствата ти нямаше да бяха изчезвали. . Ако сърцето ти не чувства нищо, значи не е твоят човек. Но все пак пробвай да излезеш с него, като приятели. Но наистина трябва да помислиш, дали не чувстваш просто някакви спонтанни и временни симпатии към Иван или не ... Успех и ти пожелавам най-вече да изясниш чувствата си със себе си !

2.   Чувствата ти към иван ще се върнат ако той те възприеме като нещо повече от приятелка