Споделена история от Тинейджърски

Нуждата да съм майка
Здравейте,
На 18г. съм и и от две години изпитвам огромно желание да стана майка. Единствено дете съм и докато исках да имам братче, сега искам син. Уча в професионално училище, занимавам се с различни неща, но нищо не ме влече. Не знам дали е правилно, но винаги съм искала да съм домакиня, да си гледам дечицата, да глезя мъжа си и т. н.. Ужасява ме факта, че може да остана стара мома и да изперкам. В същото време искам да завършва уни. , но пък искам и да се преместя да уча и живея в САЩ и искам и бебе и мъж и не знам вече. Имам чувството, че имам прекалено голями очаквания и ме е страх нито едно от тези неща да не случи в следващите 5години. Искам много и то наведнъж. Не знам какво да правя, дали не се побърквам като седя вкъщи под карантина или съм чисто изкукуригала вече.
Моля Ви, споделете мнение каквото и да е то. Не обичам да споделям плановете си с приятели и семейство, защото чувам еднакви неща всеки път.

Коментари

1.   Това е чудесно, но имаш време. Едва на 18 си.

2.   Първо се изучи, намери си работа и едва след това ще мислиш за деца. Бебе искала, а не се ли замисли, че това ще ти е отговорност за поне 18 напред детето не ти е играчка където щом ти писне от него да го тропнеш на вашите да го гледат!

3.   М25
И аз съм така моме, обикалям европата , за съжаление търся в нета уж да си намеря нещо, ама много трудно не живея в бг.Ще ми се да си намеря приятелка в последствие жена, да си имаме едно две деца да живея и аз като нормален човек, че да не изтърва влака :( Естествено жената да готви пере чисти, че ако и това не прави като дойдат на главата 1,2 деца незнам какво ще става.
Поздрави от европа

4.   Към номер 2
Сигурна съм, че когато една себеуважаваща се жена се докосне за първи път до рожбата си и разбере , че това малко създание зависи от нея, ще направи всичко възможно то да е с нея през каквито и трудности да минава. Казвам 'себеуважаваща', защото това да оставиш детето си на който и да е било, за да си гледаш ти кефа, с една дума е несериозно. ))

Към номер 3
Вие мъжете и на 35 да имате деца пак си е добре. Със сигурност ти е трудно и на теб предвид, че не се задържаш на едно място.

5.   Дай си малко време. За да имаш деца, първо трябва да намериш правилния човек. Ако намериш кой да е и не обмислиш добре избора, после си направите деца, ще трябва да ги гледаш сама и това ще създаде много проблеми и за самото дете. Живей си живота, продължавай да слушаш интуицията си и Същевременно можеш да пробваш някоя работа свързана с деца например.

6.   Най-хубавото е, че в 21 век можеш да имаш всичко. А именно да учиш, да си намериш работа и след няколко години с чиста съвест да напуснеш и да станеш домакиня и майка.
Е, повярвай ми след това скуката пак ще те налегне, но най-хубавото е, че пак можеш да си потърсиш работа когато детето порасне малко.
Така, че имаш избор, но за целта трябва да си умна и да не взимаш прибързани решения, като например да забременееш от първото си гадже още преди да си завършиш образованието. Изчакай още малко, учи, развивай се, пътувай, намери си работа и тогава мисли за бебе. Имаш достатъчно време за всичко.

7.   Жалко, че нямаш същите голЯми очаквания към БЕЛ.

Братан.

8.   До номер 3:Ти не си търсиш жена а прислужница...

9.   Напомняш ми на моите стари приятелки от махалата, които още от 15 годишни само мислеха за брак и нямаха търпение вече да се задомят и родят. Нищо друго.
Точно и за това си останаха стари приятелки. Аз си нямам работа с такива хора без амбиции, без желание за развитие и успех.
Но пък щом ти го искаш толкова много, никой не може да те спре, предполагам?
Ж20

10.   На 18 години си, искаш да си вече майка, че и домакиня?! Това е невъзможно! Хората учат, за да не бъдат домакини а ти.. Имаш сериозен проблем, нямала си брат и сестра и това ти е изкривило психиката наистина това не е нормално. Ти защо си се записала в Университет като това ти е целта, мъж и деца? Можеше и с основно да си останеш. Такива като теб знаеш ли колко са лесни за контрол? Дано това да не е истинска тема.

Свален ангел