Споделена история от Тинейджърски

Трудна ситуация във Германия
Здравейте мили хора, аз съм момиче на 18г. и имам приятел на 19г (до месец навършва 20г. ), със който сме заедно от почти 4 години заедно.
Таа и двамата живеем във Германия, но във различни градове, които се намират на 400км един от друг.
И мисля, че се досещате, че срещите ни се случват по-рядко ( на един или два месеца, а понякога дори три).
От самото начало връзката ни е от разстояние.
Ще премина вече към главната тема... Тя е, че и на двамата ни писна, да бъдем далеч един от друг и обмисляме, да се премести във моят град, за да живеем заедно. Но аз лично се затруднявам как да постъпя, че да се случи това, защото аз уча и не получавам никакви доходи, работех отделно на 450€ доход, но спрях работа заради проблемите удома, но мисля да си намеря нова. Все пак нямаме никакви спестявания с приятелят ми , за да наемем квартира. Във Бавария (Мюнхен) преди, да наемеш един апартамент ти трябват поне 5-6 хиляди евро. СЕГА СЕ ОБРЪЩАМ САМО КЪМ ХОРАТА, КОИТО ЖИВЕЯТ ОТ ДЪЛГО ВРЕМЕ ВЪВ ГЕРМАНИЯ СЪС ПОДРОБНОСТ -БАВАРИЯ.
Следният ми въпрос към вас е запознати ли сте със някакви “помощи ”, които предлага Германия и отговарят, на ситуацията. Аз уча и това е голямо предимство тук, но докато си ”стъпим“ на краката със приятелят ми и той започне на работа тук, трябва да намерим някакво решение, че да ни се подсигурява дохода за квартирата поне първите 2, 3 месеца. Преди да ми кажете, да търся във интернет подобни услуги, аз вече го направих, но там предлагат помощи само за “ученици “ като мен, а приятелят ми едва ли ще може да се възползва от моите помощи... биха ни направили проблеми. Хора много съм объркана, като цяло се нуждая от по-зрял и опитен човек, който да ми даде съвет. Не ми предлагайте, да говоря със нашите, защото тях не искам да ги замесвам, те не са съгласни със решението ни и не ни подкрепят поради културата ни - за тях е по редно да се омъжа на 18, да зарежа училището и да отида при него и родителите му за да ме третират като слугиня. :)
Благодаря ви за отделеното внимание мили хора и се извинявам ако имам правописни грешки.
ЩЕ ВИ БЪДА МНОГО БЛАГОДАРНА, АКО УСПЕЕТЕ ДА МИ ДАДЕТЕ СЪВЕТ. :)

Коментари

1.   Принципно всеки Радхаус трябва да могат да ви дадат поне Вонгелд- това е част от сумата по жилището. Попълва се декларация с доходите нс двамата и ако не стигат ви се плаща от общината поне няколко месеца. Аз съм се възползвала 2 месеца,плащаха ни половината наем с мъжа ми. В jobcenter или arbeitsagentur предлагат помощ за преквалификация или признаване на диплома. И от това съм севъзползвала. Това е актуално само ако единия от двамата (или и двамата) не работи.

2.   Живея в Герамния и съм се местила 4 пъти тук (смяна на градове).
Приятелят да започва да търси работа в твоя град. Чак когато намери, да си организира преместването.
Забрави за помощи, във вашия случай няма такива.

3.   Ти пък си се набутала в Мюнхен, най-скъпият град в Германия. Направо се ужасявам от мисълта да тръгна да търся жилище там. Това с Вонгелда няма много да ти помогне. Първо, трябва да имаш жилище и да плащаш наем по него за да може да кандидатстваш, второ признава се наема само до някаква горна граница, която е супер занижена спрямо пазарните цени. Преди време, след завършване на образованието си в Германия и преди са си намеря раота бях в подобна ситуация и съм минал през Джобцентрове и всичко подобно. Още тогава нещата бяха зле - признаваха някаква сума за наем, за която нямаше абсолютно нищо на пазара, а оттогава наемите скочиха двойно. Съветът ми е, щом засега сама се оправяш някак си, да не мислиш за друго. Реално нямаш никакви опции.

4.   Ако приятелят ти е германец поне родителите му би трябвало да имат някакво жилище.