Споделена история от Тинейджърски

Не издържам !!!
ЗДРАВЕЙТЕ! Момче на 15 години от провинцията. Проблема е че нямам приятели. Познати имам 100 но приятели 0. Едвам едвам 1 път в седмицата излизам с някой. Гледам ги другите ми набори по 10 човека компания а аз едвам мога да намеря с 1 да и изляза. Никога не ме търсят само аз се обаждам и евентуално ако някой се навие което е доста рядко се виждаме за по 1, 2 часа и това е. През останалото време от седмицата само вкъщи на храна и сериали я карам. Просто ми се искаше да има хора с които да прекарвам времето си. Да си изключа телефона за 2 дена и като го включа да са ме търсили 10 човека поне. А такова нещо не се случва. Единствените истински хора намирам в игрите. Там хората с които прекарвам времето са настина добри. Говорим си за игри, за живота и така. Помагаме си когато имаме проблем. Нашите само ми мрънкат че не излизам и стоя само вкъщи. А как да обясниш на някой че просто никой не се интересува от теб. И на спорт се записах същата работа. Казваме си с наборите здрасти и до там. Както казах познати доста приятели никакви. Не съм някакъв забил. Обикновен тийнеиджър съм. Като бях по-малък преди около 3, 4 години нашите почнаха да ме карат ня уроци които ме съсипаха. От понеделник до петък на училище, събота на уроци, прибирам се, ям почвам да уча за уроците в неделя, а след дългите уроци в неделя започвам да уча за училище. И така години. просто нямах време за излизания. Мисля че това ми е повлияло за положението ми в момента.
Какво да сторя???? Не издържам!!!!

Коментари

1.   Замисли се дали в действителност нямаш някой истински приятел и просто да не осъзнаваш. Замисли се и над това че докато другите излизат с "приятели" ти имаш време да правиш неща които са ти прияни. Исползвай времето си. А ако все пак искаш да си намериш "приятели" за излизане можеш много лесно да го постигнеш. Не прави услуги на хората а ги моли ти за такива, тогава хората се чувстват добре от това че са полезни и се залепят за теб като мухи на мед. Не прекалявай с това защото ако прекараш не работи. Давам ти пример помоли някой да ти даде на заем книга или да ти помогне с учене - това много ги радва. Сигурна съм че и без манипулация ще си намериш приятели но и това работи. Друго полезно е да ги оставяш да се мислят за много велики в техните учи но трябва да си седят на мястото. Подчертавам трябва да се мислят за такива в умерени количества без да ги оставяш да прекаляват. Ти контролираш. Ако ги изпуснеш ги стъпчи отново да си отидат на мястото, все пак трябва да си знаят че си над тях. Не мога да ти го обясня точно но с практиката ще го осъвършенстваш. Ако не си ме разбрал ми кажи кое да обясня по добре и ако изобщо не успяваш имам още съвети просто ме питай. Бих ти оставила контакти но просто няма как. Ще трябва в коментарите. Тази техника работи при повечето хора които съм срещала и се надявам да се справиш. Пожелавам ти успех и не забравяй ти водиш театъра. Приеми хората за кукли на конци и бъди кукловодът.
П. с. Всичко това съм го научила сама.

3.   Нормален тинейджърски период. С времето ще се отракаш.

4.   И аз така. Имам приятели само в игрите. Иска ми се да познавах тези хора на живо. Поне да си имам група от 4/5 човека

5.   Здравей, аз съм изпадал в същата ситуация и знам как се чувстваш. Според мен е най-добре да бъдеш отворен към нови запознанства. Тези, които са ти, , приятели, , но не излизат с теб, за тях най-добре им тегли чертата и ги остави настрана от теб. Бъди по-отворен към хората разговаряй с тях, така ще се запознаеш с нови хора и след време може да станете добри приятели. Преди време аз изпаднах в същата ситуация като теб, но аз опитах да създам нови приятелства и сега имам добри и верни приятели.. Опитай и ти! Благодаря

6.   Номер 1. Това е манипулация. Така няма да имаш истински и верни приятели, а както ти каза "кукли".
Към автора не го мисли толкова важното е че излизаш и се забавляваш. Можеше да нямаш и с кого да излизаш което щеше да е по-кофти

7.   Аз съм същата. На 17 години. Няма с кого да изляза. Имам приятели, но те си излизат с други приятели и сега родителите ми постоянно мрънкат да излизам, защото стоя по цял ден вкъщи. Когато другите се сприятеляваха, компании, това онова и т. н., тогава родителите ми не ме пускаха никъде, само в моя квартал, за всяко нещо да звъня, като пристигна, като вляза в магазина, като си купя нещо и т. н. Не ми беше приятно и аз вече спрях, беше голям стрес и вече дори не ми се излиза и сега имам и депресия.

8.   Номер 7 и аз съм същата и родителите ми са същите и все още правят тези неща. Ако някой има съвет как да ги накарам да спрат да ме задушават да пише

9.   Може да се обадиш на някого от хората, с които излизаш за по 1-2 часа и да ги попиташ дали си имат компания и дали ще може и ти да се включиш. Късмет!