Споделена история от Тинейджърски

Радиация от социалистическите катакомби. Помощ!
Искам да започна с това, че сме завършващи с отличен успех в елитна гимназия. Всичко започна преди месец, когато с приятелка посетихме изоставена туристическа дестинация в родния ни град.
Намерихме информация за мястото от сайт за изоставени места в България. Снабдихме се с координатите и потърсихме в Google Maps. Оказа се, че е на 8 км разстояние от центъра на града. Разбрахме се кога и къде да се чакаме. Бяхме ентусиазирани, всичко супер.
Както си вървим се озовахме в някакъв забутан квартал с подозрително изглеждащи лица. Някакъв мъж уж си разхождаше кучето, но само ни оглеждаше. Имахме чувството, че ще ни изнасили.
Стигнахме до мястото по някакви труднопроходими пътечки. Самата сграда беше до частна собственост и до охраняем обект.
Имаше стълби, които бяха покрити с клони и опаковки от храни - изглеждаше като идеално място за среща между наркомани. Първоначално ни беше шубе, но след известно време се престрашихме и влязохме.
Вътре беше тъмно, въздухът толкова тежък. В едната от стаите миризмата беше потресаваща. А цялото място си беше доста задушно. Имаше оставени обувки, палто. Усетихме, че около това място витае ореола на негативната енергия и веднага излязохме.
Но вече нищо не беше същото. Това място ни беше променило завинаги и тепърва щяхме да разберем за промените, които са настъпили в нас.
На връщане се прибрахме с такси, но се чувствах (и продължавам да се чувствам) замаяна през цялото време. Мисля, че проявявам някои симптоми на рак. Дали не бяхме облъчени? Опасявам се за здравето си, а не знам с кого да споделя. Да кажа ли на родителите си? Чувствам се толкова глупава...

Коментари

1.   Какви са тези глупости? ТОВА Е ЗА ИЗМИСЛЕНИ ИСТОРИИ!

2.   доста смело, хдд. Бог е с вас и не би ви позволил до умрете :).

3.   От някакви си минутки в изоставено място, дори и то да е било пълно на времето с радиоактивен отпадък, нищо няма да ти стане.
Радиацията едвали е била повече от допустимата, а и наистина за някакви си минути няма как да се облъчиш. За рак да не говорим.
Ти какво мислиш, че рак се хваща ей така на секундата ли. Да не говорим и за симптоматиката.
Има екскурзии до Чернобил, хората отиват с часове до по-засегнатите части и пак нищо им няма, пък на теб ли ще ти има нещо, айде стига с тия филмарщини.

4.   Мале, мале, каква елитна гимназия сте завършили, та сте толкова глупави?
И защо ги наричат социалистически, елитните социалистически гимназии не произвждаха такива тъпи мисирки!

5.   В кой град е това? Варна, София, Русе? Ние да не сме ясновидци, че да знаем къде си ходила и какво си търсила там?

6.   К'ва елитна гимназия, к'ъв отличен успех, бе душица... Толкова неграмотност - и функционална и техническа - в три абзаца... потрес!

7.   Aко има радиация (още повече в такива количества, че да причини заболяване след няколко минути престой), това няма как да остане незабелязано от, тъй като щеше да промени радиационния фон и в околността. Единственото, което сте усетили е изпаренията от повръщано и урина на събиращите се в сградата наркомани и бездомници.
Само не бих препоръчал повече да ходите на подобни места - не защото има ядрени отпадъци в тях, а защото са пълни с падаща мазилка, неукрепени стълби, пропадащи подове и т. н.

9.   Чакай, чакай - последно сграда ли е било, или подземие (катакомба)? Не мисля, че някой ще държи радиоактивни отпадъци в сграда... Да не би да е в Козлодуй? Там нали има АЕЦ.
Нещо тая цялата история ми е много съмнителна - прилича по-скоро на научна фантастика. Пък и какъв е тоя квартал дето е на 8 км от вашия град, но не го знаете? Случайно някой да ви е предупреждавал да не ходите там, защото е опасно? Поне някакви градски легенди, че там има радиоактивно сметище не сте ли чували? Но да приемем, че е истина. За няколко минути никаква радиация не може да ви облъчи. Въздухът е бил тежък, защото самото място е старо, а и щом се събират наркомани най-вероятно са си вършили работите там и ви е миришело на л*йна - най-грубо казано.

10.   Какво облъчване, какви 5 лв? Просто друг път не ходете по наркоманки сборища, че да не ви се случи нещо лошо наистина.