Споделена история от Тинейджърски

Никога не съм имала истински приятели
Здравейте! Аз съм на 12 години и никога не съм имала истински приятели. Всичко започна, когато майка ми ме записа в най-близкото училище до нас, защото, ако е по-далече ще е по-трудно през зимата. Отначало всичко беше наред, имах си най-добра приятелка, която взаимно се подкрепяхме. Бях малка (1 клас) и не разбирах, че тя не е такава за каквато се представя. С нея имахме още 2 приятелки. Те нямаха собствено мнение и постоянно я слушаха, постоянно ме изоставяха. Тормозеха ме, не знам колко ми отне да разбера, но се оказа, че тя ми е приятелка само защото и помагам за всичко... Не можех да стана приятелка с другите деца, защото още не бях толкова близка с тях. За щастие в 5 клас се премести (в 5 клас я нямаше). Бях толкова щастлива, че я няма. Обаче проблемите не свършиха... Останахме си с моите две приятелки, разбирахме се много добре, защото вече нямаше кои да ги кара да се караме. Веднъж докато играх един спорт в училище се сближих с друго момиче. Открихме много общо и станахме големи приятелки. Тя искаше да и пиша домашните понякога, но за мен това не беше голям проблем. Обаче тя разбра, че съм кротка и започна да ме върти на малкия си пръст, държеше се грубо и ми пишеше ужасни неща, използваше ме... И стнах по-близка с друго момиче, което също беше като мен. Но не мога да и се доверя за нищо, защото тя беше приятелка с първото момиче. Казва ми всичко какво се случва и се замисля дали и тя не казва всичко, което и казвам... Но това вече няма значение. След като се преместя (за 8 клас) искам да си намеря приятелка, която не е клюкарка, защитава те, добра е и най-важното да е истинска. Никога не губя надежда, защото тя умира последна. Ако и на Вас ви се е слупвало подобно нещо - споделете.

Коментари

1.   Би трябвало майка ти да ти е най-голямата приятелка.. Хората и някои деца са лоши и не очаквай много от тях. Знам как ти звучи, но аз намерих нсй-добрата си приятелка едва след университета. И то си е късмет, че изобщо намерих такава. Гледай на децата в училище като на компания и се пази от тях. Истински приятел е рядко срещано явление въобще в живота.

2.   Виж авторке в 1 клас имах най-добра приятелка и във 2 клас ѝ споделих, че си харесвам едно момче от нашия клас и тя веднага отиде при него и му каза и това беше първото предаване от нейна страна. До 4 клас бяхме приятелки, но тогава почна повече с други момичета да се среща. В 5 клас дойде една и с нея сега е НДП. Казват на всички от класа да не общуват с мен.

3.   Такива неща се случват често, за съжаление, защото много деца не са възпитани. Това, обаче, не означава, че изобщо няма добри хора, които могат да ти бъдат приятели. Ще ги намериш, рано или късно, спокойно. Гледай да не се даваш лесно на използвачите и винаги да бъдеш себе си и да имаш собствено мнение! Късмет!