Споделена история от Други

Голямо наследство! А после?
Имам спешна нужда от съвети, доста съвети. Аз съм само на 22 г. и ми предстои да получа голямо наследство от починалата ми баба. Да обясня - тя е имала 2 деца - син и дъщеря. Дъщеря й е моята майка. Сина й, вуйчо ми има 2 свои деца и е женен. Моите родители отдавна са починали. Според всички в семейството аз не заслужавам повече от 1/5 от нейните имоти и пари - защото сме били 5 човека (вуйчо, жена му и децата им, и аз - 5 човека). Аз съм обикновен студент последна година и не съм много грамотен на тези теми. Отидах при адвокат. Той ми каза, че на баба ми преките наследници са 2-ма - вуйчото и майка ми, те получават по 50% независимо дали са починали или не, те са нейните преки наследници и никой друг. След като майка ми е починала нейния дял, 50% се наследява от нейните преки наследници - тоест аз. Адвоката вика изобщо да не се притеснявам, закона е категоричен, няма абсолютно никакъв вариант да ми бъде отнето моето освен ако аз не се откажа сам. Аз не съм се отказвал, а вуйчо ми настоява. Мисля, че зад всичко стои жена му, тя е доста агресивен и алчен човек, децата им са по-малки от мен, но са също неприятни хора. Трябва да спомена, че майка ми от години беше отлъчена от семейството, защото се е омъжила без одобрението им за човек, който те не харесвали - баща ми. Той е починал скоро след като съм се родил, а майка ми - когато бях на 11 г.. Отгледан съм от другата си баба и дядо. Тази баба с наследството съм я виждал 2-3 пъти през целия си живот и то много отдавна, даже не помня да сме говорили лично. Цялото семейство не ме харесва. Още бабата с години е говорела как ще лиши майка ми от наследство, а след това и мен, но това нещо никога не го направила, колкото и да са я карали. Говорим за сериозни пари и имоти. Тя имаше много земи, които даваше под аренда, както и 2 къщи - в които сега живее вуйчовото семейство, пръснали са се и в двете, а реално адвоката вика аз имам идеална част и от двете, по 50%. Всичко спестяванията на баба ми в банкови сметки са почти 2 000 000 лв., а къщите и земите са по пазарна оценка близо 8 000 000 и моя дял би следвало да е около 5 000 000. Вуйчо ми предлага да взема едната къща и малко пари и толкова, те смятали, че това ми се полага. Чух за много измами. Съмнявам се, че ще опитат да фалшифицират нещо. Вуйчо ми отказа да ми даде удостовението за наследници на баба ми. Адвоката ми поиска едно пълномощно и с него отиде до кметството и извади и на мен - където пише, че баба ми се наследява от сина си и дъщеря си, т.е. майка ми, т.е. аз. Като казах на вуйчо ми - той просто побесня и крещя като луд по телефона, което ме кара да мисля, че са задействали някаква схема срещу мен. Някой бил ли е в такава позиция? Дали да не отида в полицията? Адвиката ми вика изобщо не се притеснявай бе момче. Вика тези документи са в регистър, ако пробват да продадат нещо или да теглят пари на банковия компютър вика ще излезе твоето име. Вика няма нотариус да се осмели да направи такава шашма. Ама аз съм само на 22 г. и ако ме преметнат - аз какво ще направя? Нищо. Ще ги съдя? Със студентската си стипендия ли или с пенсиите на дядо и баба, дето нямат и 600 лв. заедно? Или с надника като хамалин? Факта, че онзи така побесня много ме притесни. Какво да правя? Съвети

Коментари

1.   След като си говорил с адвокат, защо пускаш тема тук?! Питай го как да получиш парите и имотите на твое име и как да се предпазиш от възможни измами. Той ще знае по-добре. Макар, че какви са тия земи и имоти за осем милиона? Баба ти трябва да е имала нивите на две села.

2.   Тоя вуйчо доста нагъл. Откъде накъде ще се отказваш. Имаш 50% както ти е казал адвокатът. Предполагам легендата за 1/5 ти е развивана от вуйчо ти и жена му. Не коментирай много пред приятелите си какво се очаква да става и много внимавай, ако "случайно" се запознаеш с нови хора особено жени. Всяко ново познанство особено ако нещата се развиват много добре и без проблеми го гледай с подозрение и мисли как точно са се случили нещата. Внимавай и някой като те черпи с течност в чаша или ако някой иска да ти види подписа ей така от любопитство и на случайно празен лист.

3.   Това са нормални неща за съжаление. Почти винаги при подялби има подобни разправии. Адвокатът правилно ти е казал, че няма за какво да се притесняваш. Но че ще е неприятно да търпиш подобно поведение, това е сигурно. Но се въоръжи с търпение и рано или късно ще приключат тези подялби и после няма и да го видиш вуйчо ти. Ако прекали, уведоми полицията и си издействай ограничителна заповед.

4.   Слушай адвоката. Прав е за наследяването, а вуйчо ти иска да те измами с отказа от наследство. След смъртта на баба ти, след като няма жив съпруг, тя се наследява от децата си - вуйчо ти и майка ти, при равни части (50 на 50). Майка ти е починала и поради това нейните 50 процента са за теб, като нейно единствено дете. По това, което разказваш, с тези пари имаш възможност да си оправиш живота до някаква степен, затова не се отказвай от тях заради някакви измамници. Успех!

5.   Мен ако питаш още сега в полицията и си издействай ограничителна заповед. Едно, че не го знаеш този човек докъде би стигнал, второ си връзваш гащите и да ти мислят някакви схеми, ще имаш доказателства, че си бил тормозен преди това. Пък и този ще се стресне. Иначе ако можеш следващия път чичо ти като се обади да те тормози му казваш да се обърне директно към адвоката ти. С адвоката може да договорите каква сума ще му платиш след като си получиш наследството. Сискам ти палци всичко да е наред.

6.   направо немога да повярвам колко е нагъл вуйчоти!!! Тука става дума за милиони и въпреки това пак нагъл.Направо немога да повярвам

7.   Освен казаното до тук-един съвет от мен. Не се хвали много пред приятели и познати какво наследство ще получиш, че не се знае какви хора могат да те налазят с цел да те използват.... уж приятели или меркантилни жени.
Мълчи си и слушай адвоката какво ти казва.

8.   Баба ти, за е имало 2 милиона в кеш и 4 пъти толова в имоти, вероятно е била вързана с някои хора. Внимателно проучи с кого и как и дали още са живи и дали работят в вуйчо ти. Казвам ти, каквото нико няма да ти каже тук - ако са намесени интереси, може и да не доживееш, да си получиш половината наследство. Това с ограничителни заповеди и сплашвания с адвокати, важи за обикновенни хора. Ако вуйчо ти се знаимава с фирми, има апартаменти и познати във властта, ще те посъветвм, да напуснеш странта и да комуникираш с адовката си само по електронен път, докато не получиш цялото наследство, кеото ти се полага, да продадеш всичко и да не е връщаш поне няколко години в България. За живота ти става въпрос. За 3 милиона отгоре, не си мисли, че няма да те убият.

9.   Не подписвай нищо и следвай стриктно инструкциите на адвоката. Могат да те преметнат само ако подпишеш нещо.

10.   Не се занимавай с тези злобни хора, а си вземи полагаемото, и го харчи разумно. Инвестирай в образованието си, в собствен бизнес, в бъдещето си, тях изобщо не ги мисли, както разбрах, те не остават с празни ръце. Като човек преживял това злобни роднини да му отнемат всичко, те съветвам гледай си интереса, ако утре изпаднеш в беда, тези хора едва ли, ще те приютят и нахранят най - малкото. Радвам се, че при теб е имало справедливост, поне от обстоятелствата и успех, ти заслужаваш това наследство.
Немезида

11.   Често срещана ситуация в България, роднини се изпокарват за наследство. Те хората за една панелена гарсониера се избиват, пък за такива пари не ми се мисли.
Слушай адвоката си и си вземи полагаемото.
След това внимавай, не се опиянявай от многото пари, не малко хора са изгубили парите си след като са ги спечелили изведнъж. Образовай се, за да можеш да управляваш добре парите си.

12.   Аз бих ти предложил още нещо -иди първо при още един адвокат, ей така - за второ мнение... и ако се увериш, че твоя еси е точен и не те работи, седни с него и му предложи да му платиш нещо отгоре над хонорара, процент ли, що ли, но да се задвижи насериозно и оттам нататък не се занимавай с роднините, само през нег минавай всичко. И да, бъди предпазлив, даже малко параноичен в ежедневните си контакти! Успех!!!

13.   1 не подписвай нищо
2 следвай плътно квото ти казва адвоката
3 не прави самоволни глупости
4 не казвай на никого за тва с парите
5 като си вземеш парите и имоти, разпродаваш всичко и бегом навънка скоропостожно. Ако те надушат с толкова много пари, все ще намерят начин некви странични хора да ти ги вземат.
6 с тия милиони в германия си запиши образованието, направиси фирма, купи си жилищге и си живей живота. А тия тука твойте хейтъри ги заеби като проститутки на магистрала

14.   Не подписваш нищо. Хващаш си адвокат с голямо име. За къщите ще се разберете може и с наплащане от вуйчото. Дели се на две всичко а вуйчото ако иска неговия дял и на 100 да дели. Според мен влизай в делови отношения и срещи и разговори само с присъствието на адвоката ти.

15.   Бил съм в подобно положение и бих казал, че е доста често срещано по родните ширини. Въобще няма какво да се притесняваш още от смъртта си автоматично собственик на половината. Колегите са ти дали добри съвети, според мен също взимай парите и бягай в чужбина, защото това са много пари, все ще се разчуе, а може и роднините ти да измислят някоя глупост.

16.   Да го поемат от слон им кажи. Ти си сам, наследник си на родителя, млад си и имаш нужда от начало в живота. Те, двете дребни душици, си бачкат, имат си доходи, никой не го грее, че са решили да се размножават.

Уродите искат да те ограбят, просто и ясно. Но не могат, затова се прави на мъж, какъвто не е. Можеш да говориш с адвоката, да видиш дали може да те съпровожда по време на процедурите и дали не може да говори от твое име. Ако наследяваш доста, вероятно няма да се безпокои за платежоспособността ти. Бъди спокоен. Отрепките, които грабят от деца са мижитурки. Особено тъпите и грозни женици, които искат да грабят от чужди деца. Бъди спокоен, не отстъпвай от дяла ти.

17.   Може може, ние цяло семейство наследихме така край София в едно село 30 декара. Бяха складова зона и ни броиха 1 150 000 лв. Да имаш земи и то земеделски за 8 милиона не е хич голям праз, нито пък е невъзможно. Познавам хора, които при реституциите взеха земи, които после влизайки в регулация и прочее им донсеха точно милиони, макар и не 8, но и декарите не бяха някакво голямо число. Друг познат пък му възстановиха земи пълни с лозя с догвор към Винпром Карнобат - знаеш ли какви аренти плащат, охооо. Даже бих казала на автора да не продава нищо, точно сега, при кризата. Земята е безценен актив. Вземи си милиончето от влоговете, вземи една къща и я продай, за теб 1 милион са умопомрачителна сума, нека другите да ти седят в земи, докато порастнеш малко. На 22 години не е хубаво човек да вземе такива пари, даже милион ти е много, познавам хора пропили, проиграли и пръснали големи пари, не милиони, но до около милион имам един комарджия. Моя съвет е парите и наследството да не ти определят живота, имаш си образование, работи си работата, развивай се, а парите са си бонус.

18.   Ти внимавай с пълномощните дето ги даваш на адвоката. Намери начин макс. бързо да се махнеш от страната. Не споделяй с никой. Ако си споделил, излъжи, че си се пошегувал. Ще те думнат за едната хубост. Мълчи като риба и мисли!

19.   Само на мен ли ми се струва, че някой си мечтае? Баби милионерки, 8 млн, земи, къщи, влогове. Не че нещо, ама най-богатия човек, който познавам, произвежда ядки за половин България и голяма част от Сърбия и Румъния и има едва 1000 дка за около 1 млн. Тя тая баба трябва да е най-крупния земеделски производител или реститутка в България.

20.   Са не се знае дали тая тема е истинска или фейк. Все пак знаеш българинът, като чуе за такива суми и главата му не го побира.
Все пак в мойта скромна работа съм видял, че има страшно богати хора в България, така че не съм кой знае колко изненадан.
Ако казваш истината, то моя съвет е да направиш всичко възможно да си получиш парите, които ти се полагат, като не се съобразяваш с приказките на никакви роднини тип вуйчовци, лели и така нататък.
Защото виждаш, че стане ли дума за пари и маските падат.
Получиш ли наследството ниаккво хвалене пред никого. Живееш, без да си отваряш устата пред никого особено пред жените и мними приятели.
И най-добре наистина се погрижи за бъдещето си. Да не вземеш да профукаш всичко. Замини наистина за чужбина, запиши университет някъде в чужбина, откъсни се от тукашната обстановка и мислене.
Така ще живееш спокойно, далеч от хорските приказки и завистливи погледи. Ще можеш да си позволиш всичко, което искаш и ако имаш добре структирани цели ще можеш да започнеш или високоплатена работа, а защо не и бизнес след това.
Не се изхвърляй със скъпи коли и така нататък. В България така могат да те завъртят, че за 1 ден да ти вземат всичко с 2 документа, които дори не си подписал, но няма да можеш да го докажеш.
Фокусирай се върху това да получиш парите и след това премисли 1 седмица как най-добре да процедираш.

22.   Темата ми прилича на изпитен въпрос за студенти по право!? Нямаш представа какво да правиш, а вече си изчислил милионите!? Реално в живота, такива казуси завършват зле, пази се от мокри поръчки на вуйчо си, днес крещи, но утре...!? Нали знаеш, пари при пари отиват. Като нямаш пари, даваш процент от наследството на този твой адвокат и гледай какво става, той ще има интерес и ще действа в твой интерес. Но има случаи, когато заиграват с отсрещната страна, т. е. с вуйчо ти и заедно могат да те изпързалят. Адвоката ти е казал истината, но тя важи за нормалните държави, онези където има правосъдие, тук правовата ни система е мафия, който бутне повече пари, той печели делото, особено ВКС!

23.   Вземи си адвокат и от нищо не се отказвай. Изобщо не говори с вуйчо си и нищо не подписвай!

24.   Въобще не се притеснявай за хонорара на адвоката. При такова наследство делото е сигурно и може да се договорите за плащане на еди колко си при успех. Аз водя в момента едно дело така, една стотинка не съм платила, но понеже адввокатът е много убеден, че ще изкара делото в моя полза и ще види пари, работи сега и ще вземе после пари или няма да вземе, ако не е в моя полза решението. Твоят случай е в кърпа вързан и адвокатката ти може да нагуши доста от едно лесно дело. Дай ѝ по-добре на нея част от наследството, така ще спечелиш много повече.

С тези роднини врагове не ти трябват. Разбирам, че други нямаш, но по-добре сам, отколкото в такава компания. С тях отношенията ви ще са за дълго време лоши. Адвокатите ви да се разправят, ти с тях прекрати комуникацията. Дали е жена му, дали е вуйчо ти, без значение. Те са тръгнали да те грабят. Такива хора не ти мислят доброто. Отсъди си твоите части и използвай капитала си разумно, за да има какво да оставиш и след себе си един далечен ден. Всичко ще е наред. Малцина имат такъв старт на 22.

25.   Той е побеснял точно защото е разбрал, че ще го минат- той така си мисли, че всичко му принадлежи, но не.
Няма да се занимаваш с тях, само с адвоката ти, парите за адвоката ще дадеш слад като си получиш наследството.
Могат да подкупят адвоката ти, затова си вземи 2ри от друго маселено място и не запознавай никой с никого.
А роднините пълен игнор, никакви срещи, никакви добрини, нилакви банкети, никакви сдобрявания.
Живота ти е в опасност, изчезни, напусни си квартирата, напусни университета, приятелката, наеми си нова квартира далече, на никой подробности и инфо за нищо.
Като си вземеш парите и къщата и земите, продай набързо къщата и земите чрез агенции.
Иди в далечен храд и там си вземи други земи и апартамент.

26.   Ееех мечти-фантазии!? И като спечелил делото, авторът се оженил за царската дъщеря, три дни яли и се веселили и заживели щастливи и богати!? Ха дано, ама надали, едно е на сън, друго в действителност!

27.   Напиши завещание, в което оставяш всичко за благотворителност.
Така, ако на вуйчо ти му хрумне да те премахнат физически, защото все пак става дума за много пари, ще остане с празна уста.
След като го направиш, можеш даже да му споделиш, за да разбере, че няма смисъл да прави нищо, което ти застрашава живота.

28.   27, защото е фейк и я е написал, за да си помечтае.

29.   Тези теми ги пуска един, дето си мисли, че с пускане на теми и четене на коментари ще успее да проучи населението.

Ето няколко от скорошните му:
Има ли милионери в сайта?
Някой изкарва ли пари от самоиздържане?
Какви спестявания имате?

30.   Слушай адвоката и не вярвай на вуйчо си! Не коментирай с никой наследството, особено конкретни цифри и че става въпрос за много пари! По-добре тук искай съвет, от колкото от някакви странични хора! Има много лоши хора,които като разберат, че яко си се опаричил веднага ще те прилапат. За жените същото.
Бори се за твоята част, но имай в предвид, че адвоката ще си вземе % от сделката, а то ще са доста пари. Дори и да решиш да не искаш 50% от наследството, не падай по-долу от 25%!!!
Като вземеш парите веднага ги инвестирай в имоти и не мисли да правиш бизнеси - веднага ще те намерят инвеститори!!! И общо взето не споделяй много с приятелите си, че си станал милионер.