Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се неловко, заради вечерния ми час
Здравейте, пиша тук за пръв път. Искам да споделя за случващото се около мен, аз съм момче на 14 години. Проблема Е, че така наречения ми вечерен час е едва 21 часа. Забранено ми е да ходя в приятели тоест да спя в тях, което често се случва в моята компания- правят партита с преспиване в някой. За жалост не съм ставала част от техните забавления, чувствам зле като чувам, че трябвало да се моля за по-късен час, че съм имал лична карта и трябвало да ме пускат до 22:30! Чувствам се мнооого неприятно, когато ми повтарят това, а представете си всеки ден да ме питат защо тръгвам толкова рано, а знаят, че трябва в 21 да съм вкъщи.. имам чувството, че искат да ме изложат като изтъкват очевидното.

Коментари

1.   Не се срамувай, няма нищо лошо в това, мислят ти доброто. :)
Ако искаш им предложи да свършиш нещо, за да те пуснат до по-късно, примерно да измиеш чинийте. Късмет.

2.   Честно ти казвам при мен положението е същото. Момиче на 14 съм. Преди имах какви ли не мечти, а сега единствената ми мечта е просто да стана на 18! А само да попитам, че не ми стана много ясно момиче или момче, защото е написано, че си момче, а си написал/написала "ставала"?

4.   Уж си момче, а не си ставалА част от техните забавления. Ти какво искаш, да ходиш нагоре надолу по улиците ли? Ехооу, не знам момиче или момче си, ама тва е нормално, щото не си на 18 за да ходиш където ти скимне на теб! Като имаш дете ще разбереш защо вашите ти дават вечерен час.

Гаро

5.   Съжалявам момченце, ама докато живееш под покрива на вашите и те те издържат ще се съобразяваш с тях. Сега може и да ти е неприятно ама един ден ще си им благодарен когато постигнеш нещо в живота, а твоите приятелчета започнали от рано с купоните си останат на същото дередже.

6.   Всичко опира до доверието и твоята собствена оправност. За да ги накараш да те пускат до по-късно, просто се сближи с родителите си, докажи им, че си отговорен и ги накрай да ти купят спрей за да се чувстват спокойни. Запиши се и на боен спорт. Те си представят хиляди ужасни неща как ти се случват. Постоянно говори с тях, кажи им, че се отвръщаваш от наркотици и др., че си достатъчно отговорен и няма да се напоркаш до припадък, говори за страховете им. Обясни им, че пречат на социализацията ти, че другите ти се подиграват и че се дересираш. Припомни им какви са били те на твоята възраст. Действай като зрял човек вкъщи. Визмай отношение в задълженията, спори с тях по различни проблеми, предлагай решения. Нела видят, че вече не си детеи може да се разчита на поведението ти и преценката. Убеди ги, че си млад, отоговрен мъж и всичко ще е ок.