Споделена история от Тинейджърски

Мазна коса - истински ужас
Здравейте! Момиче на 12 съм. Имам въпрос към дамите. Не знам дали е от пубертета, но напоследък косата ми се омазнява адски много! Някой път сутринта я мия вечерта е мазна. А на другия ден е ужас. Къса е ако има значение. Не я горя, сапунисвам си косата 2 пъти и не използвам балсам. Дали ще се оправи след години или цял живот ще си остане такава? Моля ви кажете някакъв съвет как да не се омазнява толкова или поне как да я прикривам! Това е ужасяващо, наистина!

Коментари

1.   Аз ползвам шампоан на Гарниер с краставица за мазна коса и много ми помага.Но истина е че трябва да се научиш да си миеш косато по-рядко.Колкото по-рядко я миеш толкова по-малко ще се омазнява.Сега край пандемията се пробвай да я миеш на всеки 3 дни например и ще видиш голяма разлика повярвай ми.Аз така се справих с мазната коса.

2.   Ами има шампоани за мазна коса...но не взимай от тия по лев и 50...

3.   Щом ти е къса мий я по-често ще ти е лесно. Задължително смени шампоана, вземи си такъв от аптека с естествени съставки и избягвай балсамите за известно време. В повечето случаи е от пубертета, аз имах дълга коса и се налагаше да я къпя всеки ден иначе трябваше да ходя с мазна коса. Като пораснах този проблем се оправи.

4.   Аз съм на 31 и винаги съм имала мазна коса. Съветът ми е първо да започнеш да използваш балсам, защото без него дължината на косата е по-суха и скалпът се стреми да я овлажни като произвежда повече мазнина. На мен ми помага етерично масло от Розмарин, слагам около 20 капки масло в обикновен бебешки шампоан с неутрално PH. Хубаво е, когато си миеш косата често да е с такъв щадящ шампоан. Друго, което ми помага е сухият шампоан, с него пропускам едно миене, може да се замени и с бебешка пудра. Това са повърхностни методи. Омазняването на косата много се влияе от приема на вода, хората, които пият недостатъчно вода по-често имат мазни коса и кожа. Прекаляването с млечни продукти, особено прясно мляко също много влияе. На мен млечните продукти са ми любими, но спазвам пости и 2 пъти в годината ги спирам за по месец и половина. В тези периоди и косата и кожата ми не се омазняват бързо.

5.   Момиче на 20 съм, и до днес косата си ми остана мазна..Много е неприятно, но ...
Използвай сух шампоан.

8.   От Авторката: благодаря на всички, че не игнорирахте историята ми!

9.   Здравей:-) Аз съм на 13 и моята коса се омазнява супеееееер бързото. Мия си косата с шампоан Wash and go, защото той е единствения който ми помага за пърхота. Лятото я миех през ден, а сега ако я измия в неделя после в сряда. Така ги смятам през 2.

10.   Мила, и аз съм така мия я и на другия ден почва да се омазнява в корените а на втория започва да си личи. На моя приятелка пък и държи по 5 и повече дни ако не ми беше казала, че не я е мила от толкова нямаше и да разбера. При всеки човек е различно напоследък в студеното време гледам да я мия по - рядко на 3 дни през останалите дни се къпя без главата и като чели издържа по - дълго, ако искам да прикрия я връзвам. Лятото няма как мия я всеки ден. Явно твоята коса е такъв тип, пробвай да не я миеш в дните, в които няма да то се налага да излизаш и виж дали няма да има ефект.

11.   Ако си миеш косата със сапун е нормално. Когато е прекалено измита се омазнява двойно по-бързо.