Губя ли го?
С приятеля ми съм от 1 година. Аз съм на 17г а той на 25. Държи се мило с мен, но често се караме. Още когато е бил на 18г е имал връзка с едно момиче. Тя в момента трябва да е на около 20 или 21. Много пъти са се разделяли и сдобрявали. Намирала съм нейни снимки в телефона. Има и един татус който е свързан с нея но ме лъже че не е. Аз съм пълна но пред него не показвам че имам комплекси докато тя е хубава и с самочувствие. Беше си оставил телефона и видях че е изпратил покана за приятелство но тя не го приема и е блокирала съобщенията от него. Писали са си но е изтрил всичко. Той усети че ревнувам и си сложи парола на телефона. Мисля че не се срещат откакто сме заедно но се върти покрай един негов приятел който и е съсед. Искам да си запазя връзката с него. Да и пиша ли и да я питам дали се срещат? Какво да направя за да го задържа? Мислите ли че още я обича? Започвам са се съмнявам че ме обича. Качва си снимки с мен само когато аз го накарам. Преди бях започнала да и харесвам снимките за да видя как ще реагира но тя се държи много мило с мен все едно нямам връзка с бившия и. Тя се занимава с други момчета и мисля че вече няма чувства към моя но той май към нея има още. Много ревнувам от нея. Облича се много хубаво. Какво да правя?

Коментари

1.   Не се занимавай, защо не го попиташ директно?

2.   Когато аз започна да ревнувам, моят приятел вади телефона си и настоява да го видя. Не спира, докато не го погледна. В самото начало ми показа и паролата си. Всичко опира до взаимността!

3.   Знам как се чувстваш. Давам ти съвет.. Ако го обичаш и искаш да бъдеш с него, седнете и поговорете. Кажи му как се чувстваш, какво те притеснява и в какво се съмняваш..
Кажи му всичко, което си описала в темата тук. Трябва да умеете да говорите. Това е най - важното в една връзка.
Можеш да го помолиш да я премахне и блокира навсякъде,ако така се чувстваш по-добре и по-спокойна...
Ако той не иска да коментира тази тема, ти сама ще го почувстваш отвътре.
Другия вариант е: ако наистина поддържате добра комуникация с въпросното момиче, може и на нея да споделиш за случващото се.

Целта е ти да бъдеш спокойна във връзката ти, да знаеш че той е твоя човек и те обича. Случвало ми се е подобно нещо и знам колко гадно е.... съмнение, обърканост.
Пиши какво мислиш по въпроса :)

4.   Може да не я е надживял. Но очевидно, тя не го иска, така че не се безпокой зя връзката си. Пък ако ти кръшка го зарязвай. По-добре сама отколкото непрекъснато да се измъчваш в съмнения.

5.   От авторката:
Увърта и не иска да ми обясни нищо.Писах на момичето и ми каза че от години не е с него и че многократно му е казвала да я остави намира и да се държи за мен.Тя пази хронологията. Явно проблемът е в него и още има чувства към нея.Не искам да съм с такъв човек и ще го оставя.Благодаря за отговорите!

6.   Според мене той иска да е с нея, но тя не го ще.

7.   Правилно решение!
Номер 2