Споделена история от Тинейджърски

Искам да намеря приятели с подобни интереси (кпоп, алтернативни)
Здравейте, момиче на 17 съм. Принципно не съм от хората с много приятели, много общителни и така нататък. Имам 2 приятелки, отделно хора в класа, но с тях се виждаме само там, много рядко и извън училище. Та тези две приятелки, с едната се познаваме от деца, другата сама се запозна с мен. Но работата е там, че приятелството ми главно с едното момиче е много токсично. И с двете нямаше нищо общо. Искам нови запознанства. Хората сякаш имат по много приятели, като излизам виждам все групички от по 5-6 човека и все се чудя как за Бога са се намерили. Как да намеря хора с подобни интереси? Срамежлива съм, живея в къща, което значи, че не мога да все запозная с хора от блока или съседния, около мен няма такива. В училище няма хора, с които да си приличаме. Като видя някое готино момиче по улицата с интересен стил все е с още хора, а и ми се струва странно да се запознавам просто така вече на тези години. Моля ви за съвет, как да открия своите хора. Благодаря ви и моля, без хейт :)

Коментари

1.   Харесвам кпоп и имам като твоя проблем. Преди имах повече приятели, обаче се оказа че са използвачи.. Както и да е. В кпоп групите влизат доста фенове и можеш да се сприятелиш с някого. Вече не влизам там, но преди там намирах с кого да си пиша. Като цяло много по-лесно ми е с онлайн запознанствата, отколкото на живо.

2.   Има голяма разлика между компания,, с която да излизаш на кино и приятели. Истинските приятели се намират трудно в живота и си е късмет дори ако имаш един такъв. Ти, доколкото разбирам търсиш по-скоро компания за излизане. Запиши се на нещо - танци, клуб по интереси, където има хора с твоите хобита или интелект и там ще срещнеш .

3.   Благодаря ви :)
От авторката

4.   Никога не съм имала много приятели, а повечето, които имам нямат същите интереси като моите. Също ми е трудно да заговарям хора, дори и да искам. Затова опитах да се запозная с няколко човека в социалните мрежи и с един от тях станахме много добри приятели :), докато с другите си писахме малко. И просто пробвах. Ясно ми беше, че няма да си пасна с всеки, но ще намеря и такива, с които да бъдем приятели.

5.   Аз също като теб слушам кпоп и съм изключително срамежлива, и аз като теб нямам много приятели а ми се ще да си намеря нови... жалко, че не можем да обменим информация. :'(

6.   Като чуя кпоп и тръпки ме побиват! Особено като видя момче което подръжава на тия корейски джендъри ми идва да го натупам! По -добре смени жанра например метъл, в Бг повечето не разбират "гейпоп" културата и можеби за това не си намираш хора със същите интереси..

7.   Номер 6, не критикувай че някой харесва различни неща. Метъла е хубава музика, но зависи КАКВА Е, харесвам нежни метъл балади, но другата половина от метъла е АД! Метала е агресивна музика, там крещят и се клатят като наркомани. Но има и хубави метъл групи но са твърде малко, има навсякъде нещо хубаво,стига да знаеш къде да търсиш, и до усет опира това..

Авторке, какви интереси имаш освен този стил музика? В фб има много групи, пиши си всичките интереси в фб, и ще ти излязат много групи по-всякаква тема, и така ще имаш шанс да се запознаеш с добри хора. Можеш да напишеш групи на корейски изпълнители, и там да намериш хора като теб. Аз такава музика, не съм слушала. Но аз слушам, от всичко по-малко. Намери хора с твоите интереси, и да се надяваме, че ще имаш късмет, и един ден ще се видите. То това е целта на интернет, да се запознаваме и срещаме. Успех!

8.   Момиче почти на 17. Имам подобни интереси като твоите. Не харесвам много кпоп, но алтернативният стил много ме кефи. В училище всички са basic(няма лошо в което), НО какъв ми е проблемът с тях? Те мразят алтернативните хора. Викат им сатанисти. Което няма логика. Това че ги кефи този стил нищо не определя. А за кпоп да не говорим. Същите са като номер 6(не го слушай между другото, хора като него са страшно ограничени), викат "Какви са тея гейове? " "Пак ли тея гейски истории... " и тем подобни. Аз харесвам някои кпоп песни, но просто не мой тип музика. Също съм страшно срамежлива и аз. Отвратително е понякога направо. Жалко че не можем да се запознаем.

Но съвет от личен опит: Запознай се с някого онлайн. Имам много яки онлайн приятели. И те са същите като теб(алтернативни и обичат кпоп) и такива хора са приятна компания. Но внимавай! Не е много безопасна опция.

9.   И според мен по-голяма групичка, които се движат не е гаранция, че чак са приятели. Кпоп и кдрама фенка съм от много години. В класа ми имаше още 2 момичета като мен, главно си общувах с тях, но почти не сме се движели навън заедно. Мога да ти кажа, че е малко по-трудно да си намериш такава кпоп компания на твоята възраст (обикновено в днешно време виждам по-малки деца в групичка да слушат кпоп). Моите приятели не слушат кпоп, но ако държиш при теб да е така, дано да имаш късмет. Предполагам във фейсбук си в кпоп групи, опитай да се запознаваш с нови хора, може да има от твоя град.
Ж21