Споделена история от Тинейджърски

Дали си изпуснах шанса?
Здравейте, аз съм момиче на 15 и харесвам мой съученик, да го наречем Иван. Та с Иван се познаваме от 5 години и винаги сме били само ПРИЯТЕЛИ, но преди около месец нещо се случи и той започна да се държи различно.
преди:
Идваше у нас да гледаме филми всеки петък вечер, много си пишехме и веднага ми отговаряше, но в училище не сме комуникирали толкова.
след онази сряда:
Вече не идва да гледаме филми и не ми пише, в училище търси моето внимание и говорим заедно често в час се обръща назад за да ме погледне леко ме докосва когато сме сами и тн.
Тази сряда за която говоря беше странна той започна да ми обръща внимание и аз точно в същия ден започнах да осещам странни чувства към него. И така мина около месец в който само се закачахме . Един ден имах един излишен час и реших да му звънна , той ми вдигна говорихме един час горе-долу и после брат му отиде при него и настоятелно започна да го пита с кого говори а Иван отговори с гаджето след като брат му го остави на мира аз му казах не говори така за мен и той ме попита защо и аз му казах защото не сме нищо и той пак ме пита защо не сме нищо и аз се стреснах и му затворих. Напоследък той се държи малко дръпнато. и днес една моя "приятелка " започна да флиртува с него а той и позволи а тя знаеше че го харесвам.
моля някой да ми каже дали той ме харесва още и ако да какво да правя

Коментари

1.   Еми ти си виновна. Какво го мотаеш един месец, а не искаш да си гадже с него. Много тъпо си му казала, че не го искаш за гадже. Много ясно, че ще ти е обиден.

2.   Да така е направила си голяма простотия, но за знаеш ако тази твоя приятелка го прави просто ей така не Дей да и говориш или нещо тасова

3.   Помоли го да си поговорите и да си изясните чувствата. Не казвам, че си направила глупост, но на 15 си неопитна и може да ти е рано за връзки. Ти си преценяваш! :)

4.   Ти си го отблъснала какво очакваш? Човека ти е предложил заобиколно, да сте гаджета, като е казал на брат си че сте такива. И ти си отхвърлила тази идея, и той се е отдръпнал много ясно. Това е цялата работа, да шанса ти е изпуснат. Момче и момиче, не могат да бъдат приятели пък кой каквото иска да говори. Той те е харесвал и се е надявал на нещо щом е идвал и то вече да "гледа" филм с теб. Объркала си нещата, но не съжалявай, нека да ти е обеца на ухото. А за онова момиче, което знае за чувствата ти, към него и му се натиска... малка ковра е от малка-жалко.

5.   Ясно е, че е влюбен в теб и не е знаел какво да направи. Сега нарочно оставя другото момиче да се върти около него с цел да види твоята реакция. Ако изревнуваш, супер, значи и ти го обичаш, ако не реагираш, значи го възприемаш само като приятел.
След като се познавате от толкова много време и определено сте си близки, няма какво да се срамуваш, каниш го някъде, най-добре на тихо място и си изяснявате нещата. Кой какво очаква, как гледа на другия и това е. Не реагираш ли, със сигурност ще му дадеш стигнал "искам да сме си само приятели" и е въпрос на време да си намери приятелка. А от написаното от теб излиза, че хич не искаш това да се случи. Така, че давай смело! Няма какво да губиш. Бъди честна, пък каквото стане.

6.   5. доста и се разсърдих на тази приятелка и той видя това. Но когатого каня да правим нещо само двамата той се притеснява доста а и не знам как да му покажа че за мен той е повече от приятел (аз съм доста студена и трудно изразявам чувства)

7.   Изпусна си момента-Боро Първи е твойта песен

8.   Отрязах го и тръгнах с брат му с него много повече си подхождаме и се чувствам по добре не съжелвам !!!

9.   Това е вече жестоко! При условие, че си наясно с чувствата на момчето.
Егоистично и подмолно! Но...всичко се връща.

11.   Не, не те харасва. Дори и да е, то е само по инерция и бързо ще отшуми. Ти си го отблъснала. Споко ще дойде друг.