Споделена история от Тинейджърски

Не е вярно, че родителите обичат децата си еднакво
Още от малка съм любимката на семейството. По-специалното отношение винаги съм го усещала, както може би и моята по-малка сестра. Тя не казва нищо, тя е по-добричка от мен, но не е толкова умна като мен. В училище се справя по трудно, аз изкарвам отлични оценки, по математика съм първенец, а тя едвам 3-ка връзва. Баба ми, дядо ми, родителите ми ме обожават, дори в лицето са ми казвали, че ме обичат повече, че съм била тяхната гордост, че за тях съм всичко. Като малка се радвах много, дори правих демонстрации пред сестра ми, но сега се замислих доста... Страх ме е един ден ако имам две деца също, че ще обичам едното повече. Не искам да е така, но човек винаги си има любимец. Пример за това са всички семейства, които познавам, винаги си личи кой е по-обичан...

Коментари

1.   Явно си от кофти среда.

3.   Аз имам две не бих казала, че обичам някое повече, искам и двете да са добре и бих направила всичко за всяка една. Но може би човек да има любимо дете, например по-послушното. Любовта не се измерва. Или я има или не.

6.   Не бих казала, че си по-умна, просто неадекватното поведение на роднините я е комплексирало.

7.   Две сестри имам, ще умра за тях, ако някоя от тях говори така за другата ще се сдухам до неузнаваемост. Може би защото нашето семейство ни е дало нещо, наречено семейни ценности, уважение и обич. Аз съм най-голямата, не мога да говоря три езика като средната, или да рисувам като най-малката, но имам други таланти и умения, които развивам, защото след 12кл се бавих.
Как изобщо си вярваш, че някой е по-обичан, защото изкарва 6ци? Утре ако останеш инвалид, да ти кажа ли по твоята логика кой ще остане любимеца? Не бъди толкова ужасна. Няма любимци. Децата не са сосове за пица, че да имаш любими. Ужас.

8.   Искам само да те питам колко ви е разликата със сестра ти?

9.   А ти защо не и помогнеш с математиката и другите предмети??? Ти държиш ли се като по-голяма сестра? - явно не. Щом има проблеми в област, в която си силна, значи и ти имаш вина. Тя явно се отказва лесно или има нестандартно мислене. Хвани се, учи с нея, отделяй по 1 час на ден, докато навакса, да усети, че има кака, опора и семейство. Като вашите не и показват обичта си, ти си ДЛЪЖНА да компенсираш с твоята обич към нея и да я обичаш повече. И да и го казваш и показваш!!!

10.   Номер 8 какво те интересува разликата им.

11.   Може да й споделиш как се чувстваш- да видиш нейната реакция. Дали може с нещо да помогне тя на теб . Може би сте различни, но е важно да се разбирате .