Споделена история от Тинейджърски

Наистина ли времето лекува?
Здравейте :) Реших най-накрая да напиша своята история, защото съм много тъжен. Преди около една година се запознах с едно момиче, една година по-малка от мен (аз бях на 16, тя на 15). Започнахме да излизаме и аз и предложих. Тя прие.

Преди един месец, тя скъса с мен, не знам защо. Беше много мъчно, но се съгласих да се разделим. Сега ми е много мъчно за нея, лягам и ставам със сълзи на очите. Въпросът ми към вас е- времето наистина ли лекува и ще я забравя ли, ще отмине ли болката ми? Дайте ми съвет! Благодаря ви :)

Коментари

1.   Не бате времето не лекува болката то те учи как да живееш с нея ако тя е любовта на живота ти ще я помниш вечно докато сипят пръст на очите ти Хектор

2.   Ще отмине, спокойно. Ако ти е първата е малко по трудно де. Няма да бъде такава мъката до няколко месеца, може би година - общо взето докато намериш друга. И тогава няма да си я забравил - никога няма да я забравиш щом си държал толкова на нея, но ще си ти остане просто минала тръпка, когато до теб има едно чудесно момиче - друго момиче. :) Просто знай - тя не е единствената! :)

3.   Не времето не лекува, просто се научаваш да живееш с болката.

4.   Здравей! Не знам как мислят другите, но аз ще си кажа мнението!
За мен това си беше поредната поговорка... преживяла съм ужасни неща и ако кажех на някого, първите му думи бяха : Времето лекува. Аз не вярвах, не вярвам и сега. Но всеки е различен - зависи от чувствата ти към хората, които са те наранили.
Не знам дали времето лекува, но то определено ми помогна да изтърпя цялата болка и разбитите ми мечти. Не че болката намалява, по скоро ставаш по- силен с течение на времето. Личи си, че наистина обичаш това момиче. Бих те посъветвала да поговориш с нея, ако наисътина я обичаш и ако тя още те обича. А ако не-не се тревожи, не бързай да забравиж, всичко ще дойде с времето. Кой знае, може да срещнеш някоя, която ще изпревари времето и първа ще те излекува!
Не се отчайвай, усмихни се на живота и давай право напред! Някой ден ще погледнеш назад и ще се усмихнеш! :) Късмет!

5.   Хората не се забравят, времето НЕ лекува нищо, просто продължаваш напред и така :)

6.   Здравей,
Прочетох ти историята и чесно казано реших да си дам мнението..
Щом те е оставила без да ти каже защо го е направила, значи не те заслужава..
Със времето ще я забравиш ако я обичаш силно ще е малко трудно, но повярваи ще намериш
друга няма да ти е първата няма да ти е и последната..
Бъди силен и не се предавай ще го преодолееш!!
Дано съм ти помогнала, а също така недей да тичаш след нея.. недей да и падаш в краката :)

8.   Да

9.   Естествено, че ще я преодолееш. Все пак не е единственото момиче. Ще бъдеш с още много момичета. Но гледай да не приемаш разделите толкова навътре, защото това може да ти изграе много лоша шега! Успех!

10.   Имал съм подобна случка. Мене един път ме зарязаха два дни преди Коледа- адски гадно изживяване. Тогава мисля, че бях 15-16 годишен, момичето беше от моя клас.
Бях много влюбен- можеби първото ми истинско влюбване.
Доста дни страдах, съжалявах се, не исках да ходя никъде, мислех, че едва ли не това е краят на света. Но нямаше и месец и всичко ми мина, вече не мислех за нея и си гледах живота.
Сега съм на 19 години и хич не ми пука за тая п*тка дето ме заряза.
Така, че Да, времето лекува :)
Айде късмет, и ще видиш, че ще има още много момичета :)

11.   От едно момиче: Неслучайно са го казали хората. Времето лекува. Не само ще я забравиш ами и ще се чудиш как си страдал толкова и дали си е заслужавало. Просто не е била за теб. И ти ще си намериш половинката не се бой. За всеки влак си има пътници.

12.   Оф поредните пуберски терзания.

13.   Да, лекува. Ако му позволиш.
Ако те кефи да се самосъжаляваш и да плуваш в море от спомени, нямаш шанс.

14.   Различно е. При някой наистина се получава, времето лекува, появява се нов човек и забравят, при други е точно обратното - колкото и да искат да се излекуват времето не помага защото не могат и не искат да изтрият хубавите спомени прекарани с любимият човек. Аз също съм от тях. Вече почти година чакам времето да ме излекува, но уви процесът е много бавен. Колкото и да се опитвам да избягам от миналото то се връща и ми напомня за себе си. Винаги в нас остава частица от хората, които сме обичали, но след като вече не може да се направи нищо трябва да продължим напред с всички сили и да търсим щастието си. Успех!

15.   Определено времето лекува, особено млади като теб.
Аз на 17 тръгнах с мъж, който се оказа, че е въртял и най-добрата ми приятелка. И така... цели 2 години. Намерих сили да го зарежа, 2 седмици по-късно срещнах мъжа на живота си, вече бившият се ожени за приятелката ми, но имат страшни проблеми. Спасих се с две думи от този мъж. Всяко зло за добро! Времето не само лекува, но и не мога да си спомня, защо съм ревала навремето като разпрана за този, яд ме е , че съм се тръшкала и съм страдала - загубено време! Не заслужават някои хора понякога да се страда за тях

16.   Знаеш ли намери си занимание и ще забравиш за нея. Аз така забравих много ужасни случки. Седнах пред компютъра започнах да играя на онлайн масови игри и постепенно забравям. А за сънищата, направи така че да сънуваш това което искаш. Затвори очи започни да мислиш докато заспиш за това което искаш да сънуваш.
Дано ти помогне

17.   16, недей го вкарвай в порочния кръг, ако обичаш! Ако се пристрасти към компютъра и интернет няма да реши проблемите си, това е бягство. Интернет ми провали живота, знам от личен опит какво може да ти причини пристрастяването към дяволската машинка, наречена компютър.

18.   Времето не те лекува не го успокоявайте момчето просто свикваш с болката и толкоз всеки път ще си спомняш с усмивка за този човек да след време може да се чудиш имало ли е смисъл но пак ще има усмивка и носталгия в едно

19.   Според мен трябва да помислиш! Може ти да си направил нещо, което тя не е очаквала, може да е усетила нещо, което ти не си направил умишлено, но все пак тя да се е учудила или дори уплашила. Поговори с нея, разбери защо е скъсала с теб, но недей да обвиняваш само нея :). Успех!