Споделена история от Тинейджърски

Липса, привързаност, обич или навик?
Разделих се с приятелката ми преди 4г... От тогава, не съм я виждал... Казват че "невиждани очи се забравят"... Мине се немине време, и се присещам за нея, как е добре ли е, щастлива ли е (дано, заслужава го, макар че повечтето не я ценят, и гледат като сексуален обект на нея :(...) Не спирам да мисля за нея...

Опитвам с други жени - не става, няма я тръпката... стават ми безинтересни, и ги оставям на 2-рата среща... В всяка търся нещо от нея, било то, външен вид, характер, очи, усмивка, нещо което да ми напомня за нея... (макар и несъзнателно :(

Когато бяхме заедно, бях или по скоро се чувствах най-щастливият човек на земята, не я оцених - тя си отиде! Правим грешки... Съответно си взимаме поуки, безгрешни няма...

Искам да ви попитам само едно, мили читатели... Много е гадно не го пожелавам на никой, включително на най големите ми врагове... Та проблема ми е следния "Когато тя си отиде, нещо от мен си тръгна с нея" :( от тогава макар и заобиколен, от хора който ме ценят и уважават, приятели познати, винаги се чувствам вътрешно самотен :( усещам го като пъзел от който липсва само едно парченце...

Та това парченце тази самота ще се запълни ли някога :( Странното е че съм много чувствителен, а не изглеждам такъв, тоест имам маска която ми е изградена, и с нея се предпазвам. А на пръв поглед, изглеждам здрав и стабилен мъж :(, но това е само за пред другите за да не ме нараняват, да го наречем нещо като защитна реакция :(

Коментари

1.   Една жена: Не си нито първият, нито последният подобен мъж. Напоследък даже май мъжете са по-чувствителната част от обществото, колкото и странно да звучи. Да, ще се запълни, ще я забравиш, но първо трябва сам да си го позволиш. Всеки човек е различен. Невъзможно е да търсиш общи черти. Докато го правиш, няма да я забравиш. Общо взето, тя се е превърнала като тийнеджърка хипербула за истинска жена за теб. Идеални и еднакви хора няма. Продължи напред, потърси различния и интригуващ човек. Не смазвай всички след себе си!

2.   Просто не си срещнал правилния човек. Забрави за това момиче, нямаше да излезне нищо от връзката ви и без това.

4.   Няма да я забравиш никога, винаги ще те изгаря нещо в теб, нещо ще ти липсва. Всички други жени ще ги сравняваш с нея, няма да е тя и това ще те изяжда. Опитай се да се сдобриш с нея, опитай да започнеш отначало. Това е единствения вариант. Колкото и да излизаш с други, само ще ги нараняваш, себе си също. Опитай, дано имаш късмет!

5.   Дълго време "лекувах" човек като теб. Вложих сърцето и душата си в отношенията ни и до последно се надявах, че обичта ми ще му даде сили да забрави Онази жена. Ми.. не се случи. 6 години давах ВСИЧКО, на което бях способна да дам и пак не му стигна.
Дали ще попълниш твоя пъзел и ще намериш спокойствие - не знам. Поне си позволи! И дано нараниш възможно най-малко хора по пътя си..
Желая ти щастие

6.   Забрави я, не е нито първата, нито последната жена. Жени много, а и няма незаменими хора.

7.   Спомняш си я, защото не сте изживели любовта си, имаш чувството за нещо недовършено. Обади и се, кажи и всичко това, не я притискай, остави я да помисли и ако ти даде шанс-бъдете щастливи.

8.   Изживей любовта си, момче! Бори се за нея! Обясни и всичко и може да ти се получи. Няма по голяма болка от неизживяната любов, опитай се да си с нея.

9.   Нищо не ти пречи да я потърсиш вместо да я мислиш и гадаеш.Аз мисля,че те гризе съвестта само,кой знае как си я наранил за да се стигне до раздяла.Всякаш сте някви идиоти повечето мъже маму стара,жената до вас като споделя кое не одобрява в отношенията си с вас,вие скачате и се таралежите и правите напук.Щи кажа само нека ти сега страдай и се измъчвай,както тя е страдала и се е измъчвала някога.Всичко се връща в тоя скапан живот рано или късно

10.   Имах връзка 7 год, оказа се, че паралелно той е поддържал отношения с дуга жена в продължение на 3 год(омъжена, после се е разделила с мъжа си). Реши да остане с мен, но след месеци разбрах, че продължава да се вижда с нея... опитах се да разбера отново... да простя, но видях, че няма какво да се прощава, че страда за нея... изпадна в депресия... не можех да го гледам повече такъв... страдащ... моето момче... което с всеки ден съм обичала повече и повече... Плаках дни наред и накрая реших-обичам го повече от себе си и искам да е щастлив... помолих го да потърси жената, за която страда... оказа се, че и тя не е знаела за мен и е страдала много и едва ли би се върнала при него.... но аз го помолих да опита заради мен... не искам да виждам моето момче нещастно... нека изживее любовта си... ако изобщо е това. Ако ни е писано ще се срещнем някой ден отново. Глупачка ли съм, слабохарактерна ли... незнам. Знам само, че обичам!

11.   10, научи се да обичаш себе си, преди Всичко и всички!
Пуснала си го да търси щастието си - дано го намери. Потърси и ти своето! Истински ти желая нова изпепеляваща и истинска любов с човек, за когото да си единствена :)

12.   Не н 10! Ти си истинска, достойна жена. Точно това е любовта, да искаш другият да е щастлив, независимо дали е с теб или не. Дано поне го оцени някой ден. Не си постъпила егоистично, да го притискаш и да искаш да сте двамата на всяка цена, видяла си резултата - един депресиран и нещастен мъж. Късмет ти желая и успех, дано да срещнеш скоро любовта отново