Споделена история от Тинейджърски

Как да си намеря гадже на 13 години
Незнам откъде да започна.Търся съвети.

Коментари

1.   Не знам, не знам, много си закъсняла. На 13 кой ще се хване с теб?

2.   Ти на колко години си, че търсиш гадже на 13 години. Отговори, за да ти отговорим и ние. Аз пък търся гадже на 15 години и да е девствена....... аз да й съм първия.

4.   Това ли са днешните 13-годишни? Мили Боже! За гаджета ми мисли на 13 години!!! Бе, момиче, сядай и си учи уроците, че ти предстоят матури и кандидатстване! Като влезеш в гимназията и станеш на 16-17, тогава си хвани гадже. Сега не ти е времето.

7.   Бахти съдещия човек момчето може просто да я харесва. ъъъ..... такива ли са били днешните 13 годишни. Нямам думи, остави го!

8.   Чакайте, не бързайте да съдите, аз съм на 14, момиче съм, напълно разбирам човека, който е написал коментара. Написаното изобщо не изключва той/тя да учи, да му/ѝ е важно образованието. Имам въпрос първо. Защо искаш да имаш гадже?

(Аз например винаги съм искала да намеря човек за мен, според мен за любовта няма възраст, дори и някой да е по-малък, може да има различни виждания за любовта от по-възрастните. И ако човек иска такава любов, какво го спира? )

А и не знаете какво може да е на едно дете, какво си представя, за какво мечтае. Има неща, които не всеки би разбрал...

9.   Няма да ти казвам, че си твърде малък/ малка, но тук е важна причината да искаш гадже, както казва номер 8. Явно няма конкретен човек, от когото да се интересуваш, затова те съветвам да не насилваш нещата. Няма нищо лошо да си мислиш за любовта, да мечтаеш... Може би ти се струва много да чакаш няколко години, но аз съм на 16 и не ми е неприятно, че никога не съм имала приятел. Знам, че и това ще се случи, даже към края на пубертета човек е по- зрял и знае повече за хората около себе си, какво е важно за него и от какво трябва да се пази... Съветвам те да се концентрираш над училището и над нещата, които те правят щастлив/ щастлива- хобитата, семейството, мечтите. Може в новия си клас да намериш нови приятели, а едно от тези приятелства да прерасне във влюбване, после и в любов. Успех!

10.   Окей,искаш гадже.Добре няма да те съдя всеки човек си има лично мнение.Но си представи ако си хванеш някой/някоя.Започваш да се привързваш към даденият човек и накрая...
1.Спира да му/ѝ пука за теб и да ти обръща внимание.
2.Започва да се среща с други,като те лъже,че си единственото му/ѝ гадже.
3.Или просто ще му/ѝ стане скучно от това занимание "гаджета" и ще те зареже.И понеже съм ставала свидетел на такава случка ти го казвам.Съученичката ми започна да се среща с едно момче,което е с една година по-голям от нея.Започна да се фука пред всички,че си има "гадже" и накрая един ден влиза разревана в стаята с обяснение:"Зарязал ме"И всички ѝ се подиграваха.Така че според мен ти е доста рано за такива неща.Вземи учи за матурите,че ако искараш слаба оценка няма гаджето ти да я поправя или да те спасява...,а ще влезеш в най-долнопробното училище,където и да искаш после-няма да си намериш свястно момче/момиче за гадже.

11.   На тази възраст приоритетит трябва да ти е кандидатстването след 7 клас и да влезеш в хубаво училище, а не мислиш за момчета. Изчакай поне да влезеш в хубаво училище и тогава мисли за момчета. Още си малка за гаджета. А и повечето в днешно време гледат да те използват и да те зарежат после.