Споделена история от Тинейджърски

Как да кажа на мама?
Здравейте аз съм момиче на 13 години и вече съм в пубертета, но има един проблем и както всички знаете, когато си на тази възраст се променяш, е така е... Вече имам доста косми на всякъде и това ме дразни... Но не знам как да кажа на мама! Срам ме е да го кажа и ме е страх да действам сама без тя да знае, даже не знам как се прави... Моля ви за съвет! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Няма от какво да те е срам - и тя има косми, това в съвсем нормално нещо. Кажи й директно, че имаш косми и искаш да ги махнеш, да ти предложи вариант. Според мен на твоята възраст е най-добре със самобръсначка. На мен от епилатор и кола маска ми излизаха ужасни обриви и подкожни косми. Крем депилатоаеите пък са пълни с химия. Най-добрият начин за обезкосмяване е лазерът, но към него можеш да прибегнеш, когато си извън пубертета вече (преди това няма да има ефект, защото организмът ти ще възстанови много бързо всичко унищожено).

2.   Може да си купиш тример. Има един много хубав на Philips - зелено и черно. Не боли и е доста удобно.

3.   Първо се убеди тя маха ли неините. И тогава им кажи дирекно, че когато си в цикъл ти е не комфортно. Да ти помогне и научи. Моита щерка така направи. Майка на 38г.

4.   Аз съм на 12 и при мен е същото!Но не се притеснявай,нормално е.Според мен е редно да използваш ленти или епилатор.Само,че боли доста така че ако майка ти ти позволява си ги махай със самобръзначка.Аз лично съм доволна от епилатора,който ползвам въпреки че там ти трябва повече търпение.

5.   Слънце, сподели на майка си, тя ще те разбере и заедно ще прецените как да процедирате. Тя е жена, но на първо място е твоя майка и няма от какво да се притесняваш, съвсем човешко и нормално е да имаш усилено окосмение, особено за възрастта, в която си! Това разбира се по никакъв начин не трябва да те притеснява, бъди спокойна! Целувки! <3