Споделена история от Тинейджърски

Нямам приятели,самотен съм.
Здравейте аз съм на 15 години и искам да споделя моя проблем.
Аз спортувам, ходя на уроци по математика и имам нормален живот.А относно проблема ми е нямам приятели, няма с кой да изляза, да споделя нещо и да се забавлявам.Виждам другите от училище имат с кой да дружат да комуникират, пък аз се мъча и тъгувам.Истината е че ми празно без някой друг до мен, без приятел. Много ми е неприятно да гледам другите да излизат с другари, а аз излизам сам с колелото и да се разхождам,но това го правя, защото ми е станало скучно и защото не е полезно да се застоявам вкъщи в хубавото време.

Аз съм от град Варна, бих се радвал с някой да създадем приятелство и да се опознаем.

Благодаря на всички, които са изчели историята ми.

Коментари

1.   Здравей! Почти колкото теб съм. Първоначално и аз разглеждах себе си като "Берлинска стена" между характера си и хората. Дълго време бях в период на депресия, породена от странични фактори и вторичен продукт от нея бе мнението ми, че обществената сфера е против хора като мен. В момента, месеци по-късно излязох от тези тъмни монотонни дни и си хамерих сравнително много приятели и възвърнах връзката си с други. Сега имам няколко приятелски компании, като голям процент от тях са в училище. По време на прехода си от изолация към социалност разбрах няколко фундаментални принципа за привличането на хора. Лошото самочувствие отблъсква хората, затова демонстрацията му е основен елемент в промяната на социалния баланс. Самоувереността не се изразява в хвалби, а в усмивка, хумор и език на тялото, който загатва за вътрешна свобода. Опитвай се да разчупваш обстановката, когато прецениш, че е нужно. В повечето случаи дори и най- малко забавната шега върши работа. Самоиронията, докато не е отчаяно самосъжаление, е ефикасен инструмент за привличане на позитивно внимание. Можеш да правиш остроумни шеги по време на час, стига да не уронват авторитета на учителя, както и докато водиш кратък разговор с познат. Проявявай искрен интерес към останалите (хобита, и.т.н). Бъди добър слушател и ги насърчавай да споделят неща, за които могат да говорят свободно и им е интересно да разказват. Вместо несъстоятелни ласкателства,заслужени комплименти на хората, с които общуваш, но не се подмазвай, сипейки на всяко изречение хвалби. Събуди интереса им с твое потенциално добро качество/талант. Накарай човека, с когото общуваш да отвори съзнанието си за теб признавайки искрено неговите дадености в посочената сфера. Понякога сарказмът, отнесен към Правилния, без да е дебелашка смешка, го кара да се чувства специален. 1 - 4 са напълно прави. Номер 5, ти също можеш да изградиш социални контакти, просто не бива да се ограничаваш. Авторке, съветвам те да следваш тези стъпки, ако искаш да постигнеш моя успех. Btw вероятно си видял този коментар и под друга подобна история. Зная колко е болезнено да си изолиран, ако имаш въпроси, пиши.

2.   Сейм

3.   Здравей. Напълно те разбирам, аз съм на 20 и имам две приятелки, като и двете са от училище. С времето установих, че ми е все по-трудно да създавам истински и трайни приятелства. Съвета ми е докато още си в училище да откриеш твоите хора. Със сигурност има някой, който споделя интересите ти и ще си допаднете. Не се отчайвай, още си много млад.

4.   Благодаря за съветите и помощта

5.   Здравей, аз също съм така, много подобно...Момиче на 14 съм.
Аз дори и да имам някакви приятели, пак се чувствам самотна, неразбрана, по-различна, като душевност и виждания за света...И сякаш никога не съм могла да се впиша в съвременното тийнейджърско общество, така да го нарека...Просто е неизбежно. Е, аз съм тук, ако има нещо, винаги ще отговоря

7.   Здравей, авторе! Аз съм на 39 и също съм от Варна! Ако не този, поне другия месец отново започват вечерните концерти на сцена "Раковина"! От 18.00 до 19.00 часа! Пеят различни фолклорни състави, а и миналото лято се запознах и с Кичка Христова, по-миналото лято се запознах и със Снежана Георгиева, която работеше в бившето радио "Атлантик" през 90-те! Ако искаш, ела някоя вечер и ще ме познаеш по това, че снимам концертите с камерата си! Другите забелязват това и си обменяме разговор! С удоволствие ще се запознаем!

8.   Към номер 5, и аз съм така, благодаря за отделеното време за коментара.